REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rzeczypospolita i karytatura Mahometa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Rzeczypospolita i karytatura Mahometa

Jeśli tak mają wyglądać wolne i niczym nie skrepowane media jak pokazuje "Machina" http://muzyka.onet.pl/mr,1256947,wiadomosci.html
    albo "Rzeczpospolita" ostatnimi czasy, to jestem w 100 procentach za pomysłem Prawa i Sprawiedliwości odnośnie utworzenia Centrum Monitoringu Mediów.

Odp: Centrum Monitoringu Mediów/Media źle pojmują wolność

CMM byłoby w swojej istocie cenzurą.
    Po każdych wyborach byłby to dodatkowy urząd strategiczny do obsadzenia.

Pozatym kto i na jakiej podstawie ustalałby dla niego wykładnię?
    CMM według mnie podobnie jak 3 miliony mieszkań to wyborcza ściema.

Co do Machiny i Rz to cóż - sami tego chcieliśmy to mamy.
    Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Rzeczypospolita i karytatura Mahometa

No cóż po raz kolejny wygrywa partia PiS chcąc utworzyć tzw Centrum Monitoringu Mediów!! No cóż ale nie o tym w temacie. Dlaczego wyznawcy wiary w Mahometa Islamiści tak się zachowują ? Takie pytanie ostatnio padło w telewizji. Trzeba być chorym na umyśle żeby stawiać takie pytanie. Ale skoro zostało już postawione to już na nie odpowiadam kolejnym pytaniem - Jak by się czuł Polak gdyby taka gazeta ogłosiła karykatury Jana Pawła II np. - wychodzę z założenia że nie jesteśmy ludźmi cywilizowanymi tylko jak pokazały ostatnie tygodnie buszmenami. Po co było ruszać machometa po co było ogóle ruszyć cały Islam ?? Przecież To bomba "wojenna" z opóźnionym zapłonem !! No cóż ale my musimy być taki jak zachód - zachód pokazał to my też - JESTEŚMY NARODEM "MAŁPIARZY" Wolność słowa - ja pier**** taką wolność słowa - jak z tego może wybuchnąć konflikt międzynarodowy. Dlatego też my jako ludzie młodzi powinniśmy się dobrze zastanowić - bo w niektórych sprawach jesteśmy po prostu mądrzejsi od starszych ludzi. Niestety taka jest nasza rzeczywistość - Do nas zapewnie będzie należało przejęcie "sterów" statku zwanego Polską - To my jesteśmy przyszłością państwa nie zapominajmy o Tym. Nie mamy knebla na ustach żeby nic nie mówić. Centrum Monitoringu Mediów to nie CENZURA - to pilnowanie ażeby więcej już nie było idiotycznych wyczynów niektórych dziennikarzy. Jestem Za – bo niektórzy już zapomnieli czym Była wolność słowa za np. Józefa Stalina.

Komentarz

Alien-kogo masz na myśli pisząc "sami tego chcieliśmy to mamy"?
        Czlowiek nie jest tylko sprawca swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakis sposób "twórcą samego siebie"Jan Paweł II

Komentarz

Odp: Rzeczypospolita i karytatura Mahometa

Wojti masz rację, dlatego odsyłam do swojego wątku pt Centrum Monitorowania Mediów.

Komentarz

Właśnie co chcieliśmy i co mamy?

Komentarz

Mam na myśli upadek komunizmu i zniesienie cenzury.

Ćwierkacz

Komentarz

Zamieszczone przez alien
                Mam na myśli upadek komunizmu i zniesienie cenzury.
                W życiu bym się nie domyślił, że to o to chodzi :-)

Komentarz

Połączyłem wątek Wojti_25 z obecnym - w sumie jeden temat więc będzie łatwiej skupić się na nim.

A jeszcze jedno już w temacie.
                  Nawiązując do wypowiedzi Wojti_25. Postawmy pytanie: czy tak do końca chodzi tu o karykatury? Moim zdaniem nie. Problem leży chyba głębiej. Chodzi np. o to jak traktowani są katolicy "tam", a jak wyznawcy Allaha u nas?
                  Te publikacje miały być może na celu zwrócenie uwagi na ten problem?
                  Nakładanie na media prawnych ram i tym samym kreowanie tematów tabu niczego dobrego nie przyniesie - to chowanie głowy w piasek.

Ćwierkacz

Komentarz

http://eurojihad.org/name-News-article-sid-2103.html
                    Pozdrawiam

Komentarz

Alien, a jak są traktowani?

Komentarz

Jak to jak? Pojedź np. do Rijadu i powiedz że chcesz wybudować kościół.
                        Chociaż może Rijad nie jest tu najlepszym przykładem - Teheran byłby lepszy :D

Ćwierkacz

Komentarz

Alien dziękuję za to sprecyzowanie, choć przyznam, że nadal nie rozumiem twojego toku rozumowania. Napisałeś:"Co do Machiny i Rz to cóż - sami tego chcieliśmy to mamy." Później piszesz:"Mam na myśli upadek komunizmu i zniesienie cenzury."
                          Nie chcę się czepiać, ale czy upadek komunizmu i zniesienie cenzury przyczyniły się do obecnego stanu polskich mediów(Machina i Rzeczpospolita sa chyba jakimś wykładnikiem)? To w końcu jesteś za cenzurą, czy za jej zniesieniem?
                          Zgodzę sie natomiast z tobą, że publikacja w "Rzeczpospolitej" wywołała bardzo potrzebną społeczną dyskusję, ale jednocześnie upieram się, że można było pośłużyć się mniej drastycznymi środkami.
                          Alien napisał;" czy tak do końca chodzi tu o karykatury?"
                          Na pewno zostały obrażone ich uczucia religijne, ale zważywszy na spóżnioną kilka miesięcy i gwałtowną równocześnie reakcję wyznawców islamu znalezienie odpowiedzi może się okazać niezła łamigłówką.
                          Pewne jest to, że katolicy sa u nich dyskryminowani. A co się dzieje w Polsce(kraju w większości katolickim)? Muzułmanie, lub wyznawcy innych mniejszości religijnych mogą liczyć na naszą tolerancję, są darzeni szacunkiem. Powiem więcej:gdy nie-katolik domaga się np. zdjęcia Krzyża ze ściany, poniewąż krępuje to jego wolnosć religijną, nasi ziomkowie mają dylemat, pojawia się podział:Polacy tolerancyjni jasnooświeceni i zascianek, ksenofobia, nietolerancja, niedouczenie.(przykładów z własnego podwórka też nie brakuje, choćby "wyczyn" artystki Nieznalskiej).
                          Czlowiek nie jest tylko sprawca swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakis sposób "twórcą samego siebie"Jan Paweł II

Komentarz

Jeślo chodzi natomiast o monitoring mediów to powiem tak. Media to tzw, czwarta władza, dlatego uważam, ze rządzący powinni raczej dążyć do kompromisu, niz wywoływać konflikt. Myślę, że można wspólnie usiąść i ustalić pewne sprawy, trzeba tylko wykazać odrobinę dobrej woli-z obu stron,wejść w dialog. Nie ma rzeczy niemozliwych.

Komentarz

Mówiąc o cenzurze, Rz i Machinie miałem na myśli pewną polską wadę wrodzoną.

Nie potrafimy szanować tego co mamy - ba powiem więcej mam wrażenie, że nie rozumiemy tego co mamy.

Z jednej strony wszyscy z komuną walczyli, a jednym z głównych powodów do walki była wolność - czy raczej jej brak. Nasi rodzice i niektórzy z nas wywalczyli wolny kraj, wolność słowa i mediów, wolne wybory, paszport dla wszystkich, a z drugiej strony dziś mówi się o powołaniu urzędu, który ma tę wolność w jakimś sensie ograniczyć bo komuś się nie podoba to co akurat ktoś inny napisał.
                              Owszem urząd ten ma dbać też o to, żeby nasze dzieci w pismach dla nich nie znajdowały tego co tam znaleźć się nie powinno ale jak słyszę np. dziś informacje o tym, że LPR kombinuje jak tu wskoczyć do PAPu to nie wierzę kompletnie w taki urząd. Taki urząd nie będzie działał sprawnie. Nie wyegzekwuje niczego zmarnuje tylko nasze pieniądze.

Szanujmy to, że Redaktor Metz i Gauden podjęli ryzyko i wyłożyli swoje karty na stół. Bądźmy obiektywni, zrobili to za swoje pieniądze i na własny rachunek.
                              To, że niby nas najadą teraz fanatyczni samobójcy z bombami jest bzdurą - jeśli będą chcieli nas najechać to nie będą potrzebowali karykatur Mahometa w Rz.
                              Tym różnimy się od nich, że mieszkamy w kraju w którym prawo choć wadliwe działa i jeśli kogoś takie publikacje obrażają może udać się do sądu i walczyć o swoje racje.

Na pewno zostały obrażone ich uczucia religijne, ale zważywszy na spóżnioną kilka miesięcy i gwałtowną równocześnie reakcję wyznawców islamu znalezienie odpowiedzi może się okazać niezła łamigłówką.
                              Myślę, że możnaby znaleźć kilka skuteczniejszych metod na narysowanie karykatur Allaha tak by faktycznie obrazić jego wyznawców. Te rysunki też nie są chyba najgorsze skoro egipskie dzienniki je drukują a nikt ich nie pali za to.
                              To fanaberia podsycana przez ludzi którzy na tym chcą coś ugrać.
                              Ostatnio edytowany przez alien; [ARG:4 UNDEFINED].

Ćwierkacz

Komentarz

Pracuję...
                              X