REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dzień świstaka

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dzień świstaka

No i mamy kolejny dzień świstaka. Drugi Big Brother zakomunikował, że czas poukładać układ parlamentarny na nowo. Szkoda że to wszystko za nasze pieniądze.

Mam nadzieję, że PO poprze wniosek o samorozwiązanie sejmu.
    Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Odp: Dzień świstaka

Mam nadzieję ze bedą wybory i w związku z tym nawołuję do głosowania na SLD. A dlaczego? Bo SLD zwiera szeregi swe.

Komentarz

Zamieszczone przez RobertoBaggio
      ...SLD zwiera szeregi swe.
      Tak, na nich zawsze mozna polegać), są niezawodni.
      Czlowiek nie jest tylko sprawca swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakis sposób "twórcą samego siebie"Jan Paweł II

Komentarz

PO nie poprze wniosku o samorozwiazanie Sejmu. Za wnioskiem będzie PiS i SLD. Przeciw PO, PSL, Samoobrona i LPR.

Czyli wszystko po staremu.

Alien PO chce wyborów na jesieni razem z samorzadowymi.

Jak bedą wybory to frekwencja będzie jeszcze mniejsza niz dotychczasowa. Zmiana ordynacji byłaby dobrym rozstrzygnięciem.
        Ale co tam... wszystko do d.u.p.y.

Komentarz

Szczerze mówiąc uważam, że jeśli już to jesienią - przynajmniej będzie taniej. Do tego czasu wygaśnie efekt "zmian" Belki i zobaczymy efekty rządu Marcinkiewicza.

Dziś oglądałem konferencję Tuska i powiedział że PO poprze wniosek PIS pod warunkiem przeprowadzenia zmian w ordynacji. Chodzi o to by wprowadzić zmiany, które pozwolą zwycięzcy wziąć wszystko.

I mnie to przekonuje. Po co się katować kolejną koalicją.
          Zmienić ordynację tak by ten kto zdobędzie conajmniej 30% w wyborach miał 50% w sejmie, znieść próg 5% i cześć.
          Wreszcie będzie wiadomo że ten kto wygrał ma rządzić i odpowiadać.
          Teraz PiS mówi ze on nie odpowiada bo LPR i Samoobrona nie głosują z nim - tamci mówią że oni nie są w rządzie a podpisali tylko dla większości parlamentarnej i do niczego to ich nie zobowiązuje.

Ćwierkacz

Komentarz

oczywiscie same klotnie i nic wiecej, prawde mowiac mozna bylo sie tego spodziewac juz wtedy jak nie wypalila koalicja PIS i PO...
            "Trudno przekonać samego siebie, że miejsce w którym przebywamy, jest naszym domem i nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce. Czasem mi się to udaje a czasem nie."

Jonathan Carroll

Komentarz

Alien dobrze mówisz. Popieram w całej rozciągłości.

Komentarz

??? Nie było Cię z miesiąc i coś poglądy masz inne. :D
                Ufo Cię aby czasem nie porwało?

Ćwierkacz

Komentarz

Nie miałem żadnych kontaktów z UFO.
                  A co do poglądów to tylko krowa ich nie zmienia.

Krew by zalała tą całą polska scenę polityczną i ta polską ciemnotę jaką prezentują ludzie bedący przy władzy. Jeśli ktos nie potrafi rządzić niech sie nie pcha tam gdzie nie daje rady. Komu sa potrzebne nowe wybory? Nikomu. Jeśli nie zmieni się ordynacja wyborcza to szkoda organizowac ten cały marketingowy spektakl w którym i tak rządzić i dzielić będzie Jacek Kurski i o. Tadeusz Rydzyk. Wyniki już dzisiaj można przewidzieć. Jesli ktoś myśli, że Lepper z Giertychem nie wejdą do Sejmu jest w błędzie. Wejdą ze wspólnego ludowo-katolickiego bloku i tyle. A pózniej bedą się żreć.
                  A znająć polską mentalność na tym wszystkim zyska SLD i polska lewica. "Już nie mogę się doczekać kiedy Borowski wróci i zostanie Marszałkiem Sejmu".
                  Ostatnio edytowany przez RobertoBaggio; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

No no Brawo.

A mnie tak naprawdę zastanawia co kombinuje J. Kaczyński. Patrząc na to co robi to albo jest jak powiedział Wałęsa człowiekiem wyłącznie do walki a nie do budowania - co docelowo doprowadzi go do marginalizacji na scenie politycznej - albo geniuszem strategicznym celującym w coś co nie zostało jeszcze odgadnięte przez konkurentów, a co docelowo da mu pełnię władzy.
                    Mam wrażenie że cała scena polityczna jest mocno zaskoczona tym co się dzieje.

Ćwierkacz

Komentarz

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze dziś zamierza złożyć wniosek o zmianę ordynacji wyborczej z proporcjonalnej na mieszaną. Zdaniem szefa klubu poselskiego PiS Przemysława Gosiewskiego powinno to skłonić Platformę Obywatelską do poparcie wniosku o skrócenia kadencji Sejmu

Według Przemysława Gosiewskiego zmiana ordynacji może pomóc wyłonieniu większości w parlamencie. Powtórzył, że według jego partii do wyborów powinno dojść przed wizytą papieża Benedykta XVI w Polsce - czyli najpóźniej 21 maja.
                      OOOoo - chyba się coś ruszyło :D
                      PO zgłosiła propozycje podatkowe PiS to teraz Ci się odwdzięczą :D

He he he

Ćwierkacz

Komentarz

Złożyli wniosek i teraz trzeba czekac do kwietnia. Zobaczymy jak im pójdzie i czy znowu PO nie nawali.
                        Ogólnie mówiąc popieram zamianę ordyancji wyborczej. Tylko zastanawia mnie czy owa zmiana bedzie zgodna z Ustawą Zasadniczą.

Komentarz

Pracuję...
                        X