Czekamy na podobną inwestycję w Przemyślu !


W Jarosławiu powstanie Centrum Logistyczne

W Jarosławiu na Podkarpaciu powstanie Centrum Logistyczne, które będzie oddziałem przemyskiej Izby Celnej. Nowoczesna kompleksowa baza przeładunkowa ma usprawnić obsługę przewoźników, tak by mogli oni przejeżdżać przez granice bez dodatkowego oczekiwania.


Umowa, która umożliwi powstanie Centrum została podpisana między władzami miasta, a dyrekcją Izby Celnej (IC) w Przemyślu.

Jak poinformował PAP burmistrz Jarosławia Andrzej Wyczawski, miasto przekaże na ten cel działkę, inwestorem będzie IC. - Mam nadzieję, że powstanie Centrum usprawni obrót towarów z zagranicą, zwłaszcza z Ukrainą i przyciągnie inwestorów do miasta - dodał Wyczawski.

W opinii Edyty Chabowskiej z Izby Celnej w Przemyślu dzięki Centrum zmniejszą się korki na granicy, a odprawy będą szybsze i sprawniejsze. - Jarosław jest bardzo dobrym miejscem na powstanie takiego Centrum, blisko są trzy przejścia graniczne: w Hrebennem, Korczowej i Medyce. Niedaleko stąd jest też do planowanego przejścia w Budomierzu - dodała Chabowska.

W skład Centrum wejdzie m.in. duży plac, magazyny, będzie też miejsce dla firm transportowych i celnych. Obok mogą powstać hotele i lokale gastronomiczne.

Chabowska poinformowała, że pieniądze na projekt Izba Celna chce pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego, z puli na rewitalizację zniszczonych terenów. "Miasto przekazało nam działkę po byłej cegielni, więc sądzimy, że uda się pozyskać te środki" - powiedziała.

Pierwsze prace przy budowie Centrum powinny ruszyć pod koniec przyszłego roku.


źródło: http://www.portalspozywczy.pl/logist...zne,21394.html