REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O święcie celników w Przemyślu

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • O święcie celników w Przemyślu

  Święto celników

  Tegoroczne Święto Służby Celnej miało szczególny charakter ze względu na dwie przypadające w tym roku rocznice – dziewięćdziesiątą rocznicę powstania administracji celnej i dziesięciolecie Służby Celnej.  fot.J. Szwic
  Obchody Święta Służby Celnej w Przemyślu.

  W Przemyślu obchody Dnia Służby Celnej rozpoczęły się w przedostatnią niedzielę września mszą św. w kościele garnizonowym. Tu warto przypomnieć, że patronem celników jest św. Mateusz Ewangelista.
  Trzy dni później na terenie Izby Celnej odbył się uroczysty apel, w którym oprócz przedstawicieli władz miejskich instytucji lokalnych i wojewódzkich, wzięli udział delegaci z Urzędu Celnego we Lwowie oraz dyrektor Departamentu Polityki Celnej Ministerstwa Finansów Tadeusz Senda.
  Podczas wystąpień rocznicowych odczytano list szefa Służby Celnej, podsekretarza stanu Jacka Kapicy, adresowany do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników z okazji wspólnego święta. Tradycyjnie święto było okazją do wręczenia awansów i wyróżnień funkcjonariuszom i pracownikom Izby. Następnego dnia kierownictwo i reprezentanci Izby Celnej w Przemyślu wzięli udział w centralnych obchodach Dnia Służby Celnej w Warszawie.

  Przemyska Izba Celna w liczbach
  Od początku roku funkcjonariusze IC podczas prób przemytu na teren RP zatrzymali: 65 milionów 678 tysięcy 171 sztuk papierosów, 27 tysięcy 933 sztuki odzieży, 114 par butów, 3 tysiące 878 sztuk kosmetyków, 25 tysięcy 169 sztuk akcesoriów do telefonów komórkowych,
  210 żółwi stepowych, 800 pijawek lekarskich, jedną papugę, 19 sztuk koralowców, 48 słoiczków niedźwiedziego sadła, poroże widłoroga meksykańskiego, 2 głowy aligatorów, 12 ikon oraz antyczne meble, zegary, żyrandole obrazy i militaria.


  J.
  Żródło: http://zycie.pl/aktualnosci.php?nr=800


  Ładnie służba celna działa, tyle sztuk papierosów i innych nielegalnych towarów przechwyciła. Brawo, ale to chyba kropla w morzu?.

  To się chwali, szkoda tylko, że do sądu wpłynął kolejny akt oskarżenia przeciwko kolejnym celnikom podejrzanym o branie w łapę. O tym, na tym święcie oficjalnie nikt nie mówił, ale pokątnie dało się słyszeć to i owo.

  Każdemu, oczywiście po wprowadzeniu odpowiednich ustaw, celnikowi (urzędnikowi) byłemu i obecnemu prześwietlić majątek, nie jakieś tam oświadczenia majątkowe, tylko wprowadzić lustrację majątkową i sprawdzić dokładnie skąd eleganckie domy, samochody, załatwiona praca komuś z rodziny bądź ze znajomych, lokaty itp. Działby się gorszy popłoch niż za czasów "okrutnych Kaczyńskich".
Pracuję...
X