REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CBA wchodzi do Cerkwi.

Zwiń
X
 •  
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • CBA wchodzi do Cerkwi.

  Agenci CBA podejrzewają, że przekazanie Kurii Greckokatolickiej w Przemyślu i zabytkowej cerkwi w Posadzie Rybotyckiej odbyło się ze złamaniem prawa.


  Brawo dla CBA - władze Przemyśla mają z kogo brać przykład.


  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...zprawnie_.html
  Ostatnio edytowany przez petrus111; [ARG:4 UNDEFINED].
  "Vivere militate est"

 • #2
  Odp: CBA wchodzi do Cerkwi.

  ps. należy dodać, że sprawami dotyczącymi zwrotów majątku kościelnego w Przemyślu zajmuje się/ lub zajmował się stary komuch - kontrowersyjny i umoczony w nie jesne sprawy adwokat Jan Hołysz (ma kancelarie na Plac Bramie).
  "Vivere militate est"

  Komentarz


  • #3
   Odp: CBA wchodzi do Cerkwi.

   ciąg dalszy nastąpił
   CBA wysyła do prokuratury kolejne zawiadomienia ws. Komisji Majątkowej
   CBA wysyła pięć kolejnych zawiadomień do prokuratury w sprawie Komisji Majątkowej - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Tym razem sprawa dotyczy biblioteki i muzeum narodowego w Przemyślu. Zdaniem szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, urzędnicy oraz członkowie Komisji przekroczyli swoje uprawnienia, niesłusznie wydając nieruchomości kościołowi.

   Jak nieoficjalnie ustalili reporterzy RMF FM, zawiadomienia dotyczą decyzji z 2000 roku, kiedy Komisja Majątkowa przekazała eklektyczny pałacyk w Przemyślu, w którym mieściło się muzeum, kościołowi bizantyjsko-ukraińskiemu. To przekazanie budziło emocje nie tylko w samym Przemyślu - w tej sprawie interpelowali także posłowie. Jako główny zarzut podnoszono wtedy, że przekazano budynek, który był użytkowany przez wspomniany kościół, jednakże nigdy nie był jego własnością. CBA potwierdziło te nieprawidłowości prowadząc kontrolę wielu decyzji Komisji Majątkowej.

   Centralne Biuro Antykorupcyjne podejrzewa także w tym konkretnym przypadku, że mogło dochodzić do zaniżania wartości tych nieruchomości. W sumie CBA dopatrzyło się przestępstw już w szesnastu decyzjach Komisji. Chodzi o niegospodarność, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w dokumentach - mówi rzecznik Biura Jacek Dobrzyński. Zawiadomienia dotyczące przekazania nieruchomości w Przemyślu trafiły już do Prokuratora Generalnego. Andrzej Seremet teraz zdecyduje, którym prokuraturom przekazać te materiały.
   rmf24.pl

   Komentarz


   • #4
    Odp: CBA wchodzi do Cerkwi.

    i prawidłowo, że prokuratura się tym zajmie. Diabli mnie biorą jak czytam, że co chwilę ktoś (czyt. żydzi, niemcy, ukraińcy) upominają się o swoje "wlaśności". Bo im się nalezy jak chłopu ziemia

    Komentarz

    Przykro nam, nie masz uprawnień do przeglądania tej strony
    Pracuję...
    X