REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka kierowców MZK

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Polityka kierowców MZK

witam,
    dość często się to zdarza więc opiszę. Obecnie mamy czas zimowy, śnieg, mróz, zimno, ludzie szukają ciepła chodząc, czy stojąc na przystankach autobusowych. Dobrze jest wtedy już wsiąść do cieplejszego autobusu i jechać do celu. Jednak zdarza się dość dziwna sytuacja i to non-stop! Po wejściu do autobusu MZK, często ktoś dokupuje bilet, a wtedy drzwi są otwarte i zamiast cieplejszego miejsca, mamy pole, czy nie warto by było wtedy zamknąć drzwi? W takich temperaturach robi się niemiło. Apeluję więc o zamykanie drzwi.

pozdrawiam
    Błogosławiony człowiek, który znalazł mądrość; mąż, który nabrał rozumu; Przyp. 3:13

Odp: Polityka kierowców MZK

Od kiedy zrobiło się zimno w autobusie ani razu nie zostało włączone ogrzewanie. Więc to, czy drzwi zostaną zamknięte czy nie chyba już mi nie robi różnicy. Dopiszę tylko, że chodzi mi o autobus nr 4.

Komentarz

Ja często spotkam się z sytuacją że chcę wejść przednimi drzwiami a kierowca celowo otwiera środkowe żeby mu zimno "nie naleciało"... Linia numer 3. Co do grzania to też różnie z tym bywa.

Komentarz

Wczoraj autobus spóźnił się ponad 20 minut. Dziś przyjechał 2 minuty zbyt wcześnie. Wk..rw.

Komentarz

Zamieszczone przez malybobek Zobacz posta
          Od kiedy zrobiło się zimno w autobusie ani razu nie zostało włączone ogrzewanie. Więc to, czy drzwi zostaną zamknięte czy nie chyba już mi nie robi różnicy. Dopiszę tylko, że chodzi mi o autobus nr 4.
          Akurat z tym rożnie bywa.
          W najnowszych autobusach grzeją już od dawna (chodzi mi o Otokary), grzali jeszcze jak było 10 stopni na plusie, że szło się rozpłynąć.

Ja zauważyłam taką ciekawą zależność, że na dalsze rejony miasta lub poza strefę miejską częściej jeżdżą te stare i zimne...

Komentarz

_joon_ co do otwierania drzwi to kierowca autobusu ma takie prawo że tych przednich nie musi otwierać bo one służą do wysiadania bo są jedno skrzydłowe a jak już otwiera to z własnej dobrej woli, nie żeby ich bronić bo wiem że są czasami niemili i zachowują się jakby robili łaskę że w ogóle pracują...

Komentarz

kamill91 wydaje mi się, iż przednie drzwi są głównie do wsiadania. Wchodząc pierwszymi drzwiami kupujesz bilet u kierowcy itp. Po moim wpisie dziś w 4 było włączone ogrzewanie, nie wiem może szanowne kierownictwo MZK śledzi ten wątek, jeżeli tak to serdecznie ich pozdrawiam.
              MZK to dziwny twór, śmiem twierdzić nawet, że istnieje po to tylko, aby były miejsca pracy dla kierowników. Nie rozumiem gdzie się podziało 12 otokarów? Widzę po 2-3 na mieście, a gdzie pozostałe? Wszak połowa miała jeździć po gminie Przemyśl, a tymczasem po tym terenie "tłuką się" stare jelcze. Nie chcę tu nikogo oskarżać, ale wygląda mi to (no właśnie,nie fajnie)...
              Kolejna sytuacja, od 1 stycznia zmienia się rozkład jazdy. Wiadomym było, że będzie dużo kursów zlikwidowanych, bo linie w gminie Przemyśl są(podobno) nierentowne,ale jaki "buc" rozłożył tak rozkład, że jedzie autobus o 15, a następny o 21.30?! Czy nie można było zostawić autobusu o 20 a zabrać ten ostatni?!
              Sytuacja następna, podobno w MZK jest coraz gorzej, dlaczego więc powstaje nowa linia '7' do Wyszatyc, gdzie tam jeżdżą co godzinę PKSy, że o busach nie wspomnę.
              Kto w ogóle myśli w tym MZK i kieruje się dobrem pasażera?!

Komentarz

Tym pasażerom nie dogodzi, w zimie zimno, w lecie gorąco, spóźniony źle, za szybko jeszcze gorzej:D A tak poważnie to komu ma zależeć na pasażerach? Jest to spółka miejska zarządzana jak wszystkie byty budżetowe, będzie zysk super, nie będzie też super bo miasto dopłaci i nikomu z głowy włos nie spadnie...

Komentarz

Zamieszczone przez pewe Zobacz posta
                  Tym pasażerom nie dogodzi, w zimie zimno, w lecie gorąco, spóźniony źle, za szybko jeszcze gorzej:D A tak poważnie to komu ma zależeć na pasażerach? Jest to spółka miejska zarządzana jak wszystkie byty budżetowe, będzie zysk super, nie będzie też super bo miasto dopłaci i nikomu z głowy włos nie spadnie...
                  Spuentuję to słowami piosenki M.Staszczyka : "Jest super, jest super, więc o co tu chodzi?"

Komentarz

to trochę dziwne ale właśnie mają takie głupie prawo że do wsiadania nie muszą otwierać przednich drzwi tak samo mają np takie ze nie muszą sprzedawać biletów

Komentarz

Przecież od jakiegoś czasu kierowca ma obowiązek sprzedaży biletu za odliczoną kwotę (normalny 2,20zł). Nie może powiedzieć, że Ci nie sprzeda.

Komentarz

Kiedy doczekamy wreszcie czasów automatów biletowych...
                        Cogito Ergo Scio.

Komentarz

Rocky właśnie że ma takie prawo i może powiedzieć że nie sprzeda i już ale z reguły sprzedają

Komentarz

Zamieszczone przez Adi Zobacz posta
                            Kiedy doczekamy wreszcie czasów automatów biletowych...
                            oj daleko nam do tego.
                            Pray to your god, open your heart
                            Whatever you do, be afraid of the dark
                            Cover your eyes, the devil inside
                            One night of the hunter
                            One day I will get revenge
                            One night to remember
                            One day it'll all just end, oh

Komentarz

Szkoda, że nie zamówiono normalnych autobusów, gdzie drzwi każdy może otworzyć przyciskiem. Jest to oszczędność i w lecie i w zimie, bo nie trzeba otwierać wszystkich drzwi gdy na przystanku wsiada jedna osoba lub w ogóle nikt nie wsiada.

Komentarz

Pracuję...
                              X