REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wieje z kratek wentylacyjnych

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wieje z kratek wentylacyjnych

Witam , od pewnego czasu zaczeło wiać zimnym powietrzem do środka łazieńki ,nadmieniam że w mieszkaniu nie mam szczelnych okien, mieszkam w bloku 2 piętro dodatkowo słychać jakby ktoś w wentylacji zamontował jakiś tyrkający wiatrak .....może ktoś ma z tym doświadczenia ?

Odp: Wieje z kratek wentylacyjnych

U mnie wieje tak większość zimy. W łazience, mimo rozszczelnienia okna przy myciu, czuć spaliny. Sprawa zgłaszana do wspólnoty ( Krasińskiego 16 ), pisma, cuda i nic, cisza. Ciąg palanty sprawdzają dopiero w lecie. Ruszą **** dopiero, jak ktoś się czadem zatruje. Walka z wiatrakami. Powodzenia życzę.

Komentarz

Zadzwoń na straż pożarną, jak zobaczysz zadymienie lub odwrotny ciąg, to jest zagrożenie życia. Możesz też zwrócić się pisemnie do straży:
      Strażacy posiadający upoważnienie, w ujawnionych przypadkach stwierdzonego rażącego
      zaniedbania nakładają na właścicieli lub zarządców budynków mandaty w wysokości do 500 zł

Komentarz

pewnie tak trzeba bedzie postąpic , bo tłumaczenie zeby w zimie otwierac okna to jest głupota . Wentylacja powinna działać prawidłowo w dodatku jak jest w łazience piecyk gazowy tak czy nie !?

Komentarz

Wiem, że to inna sytuacja, bo mieszkam w kamienicy, ale jak miałem identyczną sytuację czyli odwrócony ciąg to w moim przypadku pomogła wymiana nasady końca wentylacji na obrotową

Też mam w łazience piec C.O. ale mieszkanie ogrzewam kominkiem, który zasysał powietrze z całego mieszkania mimo, że mam dorobione wentylacje na oknach i dolot powietrza z zewnątrz do kominka to i tak tego "powietrza" było mało. Nasadę zamontowałem i jak ręką odją. Codziennie wietrzę obowiązkowo mieszkanie i pomontowałem czujniki, jak śpię mam ten konfort psychiczny, że może się nie zaczadze, a chodząc boso nie wieje mi po nogach.

Komentarz

Miałem podobny problem ,mam kominek i w włazience z kratki wentylacyjnej czyłem zapach dymu, poprostu dym z komina wracał mi wentylacja do łazienki, mi pomogło wymiana komina na wyzszy ,i juz ten dym nie raca.Generalnie chodzi o to ze wentylacja w blokach jest zle zrobiona ,i dlatego tak sie dzieje.Sprawnie działajaca wentylacja wyglada tak ze powietrze leci kratka w drzwiach głównych (lub obok) nastepna wada do mieszkania kratka najczesciej montowana przy drzwiach, potem otworami wentylacyjnymi w drzwiach łazienki i leci kratka wentylancyjna w łazience do góry i wylatuje na zewnatrz.Wiele ludzi zatyka te kratki jakimis szmatami bo zimno , a potem płacza ze nie maja wentylacji.

Komentarz

zawsze można poprosić o ekspertyzę fachowców www.dudi-mex.pl
              Centrum Wellness
              ul. Jasińskiego 2
              37-700 Przemyśl
              tel.608 454 425

Komentarz

Aras: ten sposób to był praktykowany kiedyś i nazywa się wentylacją grawitacyjną. Obecnie stosuje się takie "coś" co nazywa się wentylacją mechaniczną (wymuszoną).
                Ogólnie to aby komin czy kanał wentylacyjny dział poprawnie to prócz odprowadzania spalin czy zużytego powietrza z mieszkania musi też być dostarczane świeże. Kiedyś przez same (nieszczelne) okna napływało tego sporo- teraz w dobie oszczędzania są problemy. Zwłaszcza w starym budownictwie. Spółdzielnie trzeba mocno atakować; sprawdzanie "ciągu" przy otwartych oknach to jest przecież nieporozumienie, niezgodne nawet ze sztuką kominiarską.

Komentarz

Zamieszczone przez _joon_ Zobacz posta
                  ...sprawdzanie "ciągu" przy otwartych oknach to jest przecież nieporozumienie, niezgodne nawet ze sztuką kominiarską.
                  Poproszę konkrety/przepisy/normy/ustawy.

Czy kominiarz powinien sprawdzać ciąg wentylacyjny przy braku dopływu powietrza do domu? Wtedy w większości lokali trzeba by było uznać wentylację za niesprawną. To tak jakby wysysać powietrze z butelki.

Powinno zapewnić stały dopływ powietrza do mieszkania oraz stałą temeraturę - niewyziębiać mieszkania na dłuzszy okres.
                  Ale gdy mamy przewody wentylacyjne które łącza się w dalszej części w jeden zbioczy to nie wystarczy, że jedna osoba w pione (blok) będzie grzała na full a reszta bedzie mieć 12 stopni mieszkaniu.
                  Wentylacja wymuszona poprzez np. wiatraczek elektryczny w bloku zakłuca pracę wentylacji która jest z założenia grawitacyjna.
                  Reasumując mając ciepło i stały dopływ powietrza możne nam wiać przez kratkę bo komin bedzie niedogrzany lub któryś z sąsiadów wymusza wentylację. Często jedno i drugie występuje.
                  Ludzie nieprzyjmuja do wiadomości, że musi być napływ świeżego powietrza.
                  Proponuje do tego wszystkiego wziąć pod uwagę ciśnienie, wilgotność i inne warunki atmosferyczne.
                  Ostatnio edytowany przez b1std; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez arturrro Zobacz posta
                    dodatkowo słychać jakby ktoś w wentylacji zamontował jakiś tyrkający wiatrak ....
                    wiatrak w kiblu jest mega !!! nawet jak ktos fajke zapali gdzie nikt nie pali t o i tak po chwili nie czuc nic a to ze tam troche tyrczy to nawet spoko każdy powinnien sobie tak izamontowac !
                    Pray to your god, open your heart
                    Whatever you do, be afraid of the dark
                    Cover your eyes, the devil inside
                    One night of the hunter
                    One day I will get revenge
                    One night to remember
                    One day it'll all just end, oh

Komentarz

b1std

Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem co napisałem. Przeczytaj

http://www.is.pw.edu.pl/plik/287/PNB03430Az32000.pdf

http://www.zuk-zycie.pl/652.html

Tak się trafiło że z wentylacją mam sporo wspólnego.
                      Sprawdzanie przewodów kominowych, wentylacyjnych samym anemometru to jedna wielka ściema- jak przeczytasz to co jest w tych dwóch linkach zrozumiesz.
                      Ostatnio edytowany przez _joon_; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Aktualizacja

Komentarz

_joon_, zwracam honor - źle zinterpretowałem to co napisałeś.
                        Ostatnio edytowany przez b1std; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

b1std po prostu ludzie za często wierzą w pozory

Ps. widziałeś kiedyś żeby kominiarz wchodził na dach bloku i kulą sprawdzał drożność?
                          Ja nie, pewnie dlatego że do tego trzeba dwóch osób, a wtedy "dniówka" spada....

Komentarz

Zamieszczone przez _joon_ Zobacz posta
                            Aras: ten sposób to był praktykowany kiedyś i nazywa się wentylacją grawitacyjną. Obecnie stosuje się takie "coś" co nazywa się wentylacją mechaniczną (wymuszoną).
                            Ogólnie to aby komin czy kanał wentylacyjny dział poprawnie to prócz odprowadzania spalin czy zużytego powietrza z mieszkania musi też być dostarczane świeże. Kiedyś przez same (nieszczelne) okna napływało tego sporo- teraz w dobie oszczędzania są problemy. Zwłaszcza w starym budownictwie. Spółdzielnie trzeba mocno atakować; sprawdzanie "ciągu" przy otwartych oknach to jest przecież nieporozumienie, niezgodne nawet ze sztuką kominiarską.
                            no własnie w tamtym tygodniu był Pan kominiarz z wiatraczkiem , okna czy otwarte czy zamkniete nawet nie sprawdził , przegladu nie odebrałem . Pan fachowiec stwierdził ze sprawdza tylko drożnośc i komin jest ok. co do wiania z kratek to w zimie trzeba otwierac okna i doprowadzac do mieszkania powietrze.......

Komentarz

obowiązujące przepisy zabraniają stosowania jakichkolwiek wymuszonych silnikami wentylacji, przy stosowaniu grawitacyjnych przewodów kominowych dymowych i spalinowych.

Komentarz

Pracuję...
                              X