REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przemyscy Spadochroniarze. Wrzód na dupie Miasta

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Przemyscy Spadochroniarze. Wrzód na dupie Miasta

  Mamy kilku, a przynajmniej 2 radnych tak zwanych spadochroniarzy, którzy maja gdzieś przepisy prawa i mieszkają po za Przemyślem (we wioskach okolicznych). Nazwiska znane w Super Nowościach opisani. Jeden taki cwany, że na plebani zameldował się bo świętych nie ruszają. Jeszcze są na tyle bezczelni, że oprócz diety radnego to mordę na wydzierają na wszystkie strony. Mają najwięcej do powiedzenia o mieście, które w poważaniu mają. Sami sobie takich wybraliśmy. A ja się pytam co na to media lokalne ? A może prokuratura ! Radnych może odwołać rada ?!?!
  Cytuję: „ Obowiązujące przepisy mają wykluczyć udział w zarządzaniu samorządami tzw. spadochroniarzy. Chodzi o to, by radny miał faktyczny kontakt z elektoratem, żył jego problemami, był dla wyborców dostępny. Stosunkowo szybko okazało się jednak, że niektórzy przepisy próbują naginać. Owszem, są w gminie zameldowani, ale faktycznie tam nie mieszkają. W myśl prawa, niezbędnym warunkiem do kandydowania jest stałe zamieszkiwanie na terenie danej gminy, powiatu czy województwa. Pojawił się jednak problem, co to znaczy "stałe zamieszkiwanie". W kwietniu 2013 roku sprawą zajął się Naczelny Sąd Administracyjny. Chodziło o radnego jednej z gmin woj. świętokrzyskiego. Miejscowa rada pozbawiła go mandatu, bo faktycznie mieszkał w sąsiedniej gminie. Ale zameldowany był w tej, w której pełnił funkcję radnego. NSA uznał, że rada postąpiła słusznie. Liczy się bowiem tzw. centrum życiowe - to, gdzie koncentruje się życie osobiste i rodzinne danej osoby. Nie wystarczy nie tylko samo zameldowanie, ale nawet i miejsce pracy.

 • #2
  Odp: Przemyscy Spadochroniarze. Wrzód na dupie Miasta

  jejku jejku, chlop kupil chalupe za miastem zeby odpoczac i zaraz wielkie halo, patrzmy na to co robi a nie gdzie mieszka czy jest zameldowany

  Komentarz


  • #3
   Odp: Przemyscy Spadochroniarze. Wrzód na dupie Miasta

   Przemyski_Snajper, już to pisałeś. Pytanie, po co zmieniasz nick...

   Komentarz

   Pracuję...
   X