REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budowa Muzeum a Zakaz Fotografowania

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Budowa Muzeum a Zakaz Fotografowania

Czy ktos słyszał o jakimkolwiek zakazie fotografowania budowy muzeum w naszym mieście?
    Ostatnio, podczas wykonywania fotek wykopu pod muzeum podbiegl do mnie rozszczęsiony ochroniach, krzycząc "...co pan robi..??". Według niego nie wolno fotografować tego obiektu, tylko nie potrafił mi powiedzieć dlaczego. Niestety nie zauważyłem żadnych tablic informacyjnych informujących o tym zakazie.
    Czy rzeczywiście nie wolno nam fotografować zabytków??

Re: Budowa Muzeum a Zakaz Fotografowania

Wolno fotografować wszystko oprócz tego czego nie można :-) Możesz robić zdjęcia wszystkiemu oprócz czyjejś prywatnej posesji - właściciel mógłby się przyczepić i słusznie, nie można też fotografować obiektów wojskowych z wiadomych powodów, ale jeśli chodzi o resztę to możesz sobie pstrykać do woli.

Kiedys się mnie czepił pewien ksiądz ponieważ fotografowałem wejście do gimnazjum salezjańskiego. Było to akurat wieczorem i uznałem, że to ciekawy widok do uwiecznienia.

Nie wiem o co mu chodziło, gadał coś że jak to tak można bez pozwolenia, że to Dom Boży, tak samo jak czyjś inny dom i tym podobne smutki. Niestety taka chrześcijańska logika na mnie nie działa. Czy ja mam moherowy beret na głowie? :D

Komentarz

Odp: Budowa Muzeum a Zakaz Fotografowania

eee dlaczego nie mozna fotografowac domu bozego? przeciez to debilizm, ci ksieza calkiem na glowe upadli, zdjecia mozna robic praktycznie wszedzie, moze poza jednostkami wojskowymi;]

Komentarz

Re: Odp: Budowa Muzeum a Zakaz Fotografowania

Zamieszczone przez n0rek
        eee dlaczego nie mozna fotografowac domu bozego? przeciez to debilizm, ci ksieza calkiem na glowe upadli
        Nie musisz mi o tym mówić... Ja to od dawna wiedziałem. Może ksiądz myślał, że jestem jakimś pismakiem i zaraz napisze jakiś artykuł o chciwości Salezjanów. W końcu to prywatne gimnazjum w którym się płaci czesne. Może ktoś wie ile?

Komentarz

Z tego co się przed momentem dowiedziałem czesne za jeden miesiąc kosztuje ok. 170-180 złotych.

Komentarz

tak jest to cos w okolicach 200zl, ale to akurat nie jest ich chciwosc tylko chec utrzymania szkoly na poziomie, w koncu sa 3 gimnazjum w polsce i brawa im za to, 200zl miesiecznie to nie tak duzo na to co zrobili z tym budynkiem, widac ze kasa nie idzie na marne

Komentarz

tez mi sie zdazylo w pewnym kosciele, ale nie w Przemyslu, ze zakazano nam fotografowac w srodku... ;/ Wiec to pewnie jakis standard
              Tak samo wlasnie, jak bylismy na wycieczce we Lwowie, na Politechnice byly takie ladne sale.. gdzie robilismy zdjecia natomiast po wyjsciu, prawie nam odebrali klisze... Mowili, ze bedziemy robic na tych zdjeciach "biznes" w Polsce :D hehe
              "Trudno przekonać samego siebie, że miejsce w którym przebywamy, jest naszym domem i nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce. Czasem mi się to udaje a czasem nie."

Jonathan Carroll

Komentarz

co do fotek z budowy muzeum: ostatnio próbowałem w piątek i faktycznie przyczepił się do mnie jakiś kolo w kasku, że nie można bo akurat ktoś ważny (chyba coś o konserwatorze wspominał, ale mogę się mylić) tam jest. Powiedział żebym wpadł później. Bez kłopotu robiłem fotki w niedziele i święta wielkanocne.
                PS
                również nie zauważyłem żadnych tablic "zakaz fotografowania"

Komentarz

Re: Budowa Muzeum a Zakaz Fotografowania

Nie sprawdzalem tego, ale kolega mi mowił, że z tarasu obok Fiore wszystko elegancko widać. Tam raczej nikt nie będzie biegł żeby sie burzyć, że nie wolno robić fotek.

Komentarz

Z fotografowaniem czy filmowaniem w kościołach to jest tak, że czasem można bez żadnych problemów, czasem trzeba zapytać się proboszcza czy się zgodzi a czasem trzeba okazać świadectwo ukończenia specjalnego kursu fotografowania w kościele. Na ogół płatnego. Po części jest to pewnie z chęci z zysku a po części po to, żeby mieć pewność, że fotograf będzie wiedział jak się zachować w kościele i że nie zakłóci swoją osobą przebiegu mszy.

Osobiście jakbym się ładował do pustego kościoła z całym sprzętem, to bym dla spokoju poprosił o zgodę, może przy okazji obiecał może jakąś odbitkę, zapewnił, że nie robię tego za kasę itp, powinno zadziałać.

Komentarz

Ostatnio zrobiłem trochę fotek na budowie muzeum. Nikt do mnie nawet nie podszedł, może dlatego że nie wchodziłem na teren budowy - zdjęcia robiłem przez ogrodzenie. Najlepszy widok jest z ławki od strony dawnego Manhatanu.
                      http://wojtek50.fotosik.pl/albumy/16028.html
                      pozdrawiam )

Komentarz

Ciekawe zdjęcia!!!
                        Co znalazłem w GW:
                        http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,3323813.html
                        Zdjęcia:

ciekawe strony:

Komentarz

jeśli ktoś jeszcze nie widział wizualizacji muzeum to podaję link: www.kkmbp.com/index.php?page=1278
                          poniżej macie linki do projektów, które nie wygrały:
                          archvision.ovh.org/ - kliknąć w "budynki publiczne"
                          www.w2architekci.com/page_3_B_1.html#
                          www.app-wch.pl/projekty.html - na samym dole strony
                          www.rsplus.com.pl/konkursy/przemysl/przem_muz.html
                          www.esplan.com.pl/realizacje/konkurs_przemysl/przemysl01.html
                          www.domicz.opole.pl/przemysl/przemysl.html

Komentarz

Jeszcze jeden link z opisem znaleziska:
                            http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,3336842.html
                            Zdjęcia:

ciekawe strony:

Komentarz

a propos fotek to zapraszam na http://student.forall.pl/ tu sa zdjecia z imprez z fortu!!!
                              -Kolarstwo górskie

Komentarz

Pracuję...
                              X