REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uwaga na oszustow oferujacych ksiazki telefoniczne okolice Przemysla

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Uwaga na oszustow oferujacych ksiazki telefoniczne okolice Przemysla

Kilka dni temu do domu prywatnego teściowej w okolicach Przemyśla zjawił się koleś podając za kuriera przywożąc książkę telefoniczną którą rzekomo zamówiła moja teściowa. Zarządzał przy tym zapłaty 59 złotych.Dobrze że akurat byłem w domu i stanowczo odmówiłem przyjęcia przesyłki. Przesyłką było zapakowane w zwykła biała kopertę "coś" bez żadnych danych ani nadawcy ani odbiorcy. Na pytanie o adres firmy usłyszałem że jakiś czas temu dzwoniono do teściowej i ona niby zamówiła książkę. Z krótkiej rozmowy z teściowa rzeczywiście potwierdziła że kiedyś ktoś do niej dzwonił, ale ona stwierdziła że książkę już ma a już na pewno nie zgodziła się na to żeby coś kupować za 59 zł. "Kurier" był w stanie powiedzieć tylko że to firma z Będzina przy czym stawał się coraz bardziej natarczywy ale widząc że nie przekona mnie do zakupu zaczął straszyć na koniec sadem i ze będzie przyjeżdżał dopóki przesyłki się nie odbierze za każdym razem doliczając koszty. Samochód prywatny ,bordowy na blachach z pomorza, wiec wiadomo było ze to ściema a nie żaden kurier. Zresztą nigdy nie widziałem żeby któremukolwiek kurierowi zależało tak bardzo na odbiorze przesyłki. Dodatkowo w samochodzie siedział jego kompan, pewnie "ochroniarz" na wypadek jakby zrobiło się zbyt "gorąco". Żaluję że od razu nie zablokowałem mu możliwości wyjazdu z mojej posesji i nie zadzwoniłem na policję, tylko pościłem wolno wraz z jego przesyłką.
    Dziś ten sam koleś dzwoni strasząc teściową karą w wysokości 100 zł. Niestety przez przypadek zostały skasowane wszystkie rozmowy przychodzące, a taka miałem ochotę znów porozmawiać z Panem "kurierem". Oczywiście sprawę zgłosiłem na policję....
    I teraz najważniejsze apel do wszystkich,ostrzeżcie swoich dziadków, babcie, znajomych szczególnie osoby starsze. Ten typ oszustw jest już znany od dosyć dawna pod rożnymi postaciami i widocznie teraz przywędrował w nasze okolice. Podobno oszuści działają przez jakiś czas a później jak się zrobi zbyt głośno przenoszą się gdzie indziej.

Nie bójcie się żadnych kar, straszenia sądem itp. Od 25 grudnia 2014 zostały zmienione zasady zawierania umów na odległość i w przypadku umów zawartych przez telefon są one ważne jedynie wtedy, gdy ich treść zostanie potwierdzona na trwałym nośniku, np. mailowo lub w formie tradycyjnego listu.
    Więc nawet jeśli ktoś z waszych znajomych nie pamięta dokładnie czy wyraził na cokolwiek zgodę niech nie da sobie wmówić że za coś musi zapłacić.
    Ostatnio edytowany przez homer24; [ARG:4 UNDEFINED].

Odp: Uwaga na oszustow oferujacych ksiazki telefoniczne okolice Przemysla

Ale cyrk, po 5 minutach gadki poczęstowałbym śmiecia paralizatorem.

Komentarz

Pracuję...
    X