REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akcja "Sprzątaj po swoim psie"

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Akcja "Sprzątaj po swoim psie"

Co myślicie o tej akcji, czy widzieliscie kogoś kto sprząta po swoim piesku, ostatnio jak przechodziłem starsza pani szła z wiekszym pieskiem i niestety nawalił tyle na chodnik łajna, że to chyba trzeba było by wywiezc taczką heh
    -Kolarstwo górskie

Odp: Akcja "Sprzątaj po swoim psie"

Co tam psie, ludzkie to dopiero problem. Hm.

Komentarz

ja widzialem wielu ludzi ktorzy sprzataja po swoim pupilu:]

Komentarz

Zamieszczone przez n0rek
        ja widzialem wielu ludzi ktorzy sprzataja po swoim pupilu:]
        Noooo to chyba jak im nawalił na środku pokoju. W innej sytuacji ja nie widziałem.
        Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

przykladowo dzisiaj widzialem jak pani obok budowy muzeum sprzatala po swoim piesku po czym wyrzucila nieczystosci do smietnika
          tylko pochwalic

Komentarz

Hm.. codziennie spacerujemy deptakiem nad Sanem i nie spotkałam się z tym, żeby ktoś sprzątał po swoim pupilu.
            A na trawnikach mnóstwo min, w które dzieciaczki wdeptują! Ba! Na chodnikach również.
            Sztytem chamstwa było nieposprzątanie po KONIACH na tym deptaku! Wiadomo, jaki zapach roznosił się i jakie kloce leżały na długości kilkuset metrów.. brak słów. Mam na myśli te konie, które można często spotkać pasące się w miejscu wesołego miasteczka. A szły właśnie chodnikiem..

Komentarz

Może akurat taka akcja zmieni choćby trochę sposób myślenia właścicieli psiaków tym bardziej ,że nic ich to nie kosztuje ponad odrobinę wysiłku. Niezbędne gadżety można dostać za free nawet od Straży Miejskiej ( a jednak SM do czegoś się przydaje ;-) )

Komentarz

Zamieszczone przez alien
                Noooo to chyba jak im nawalił na środku pokoju. W innej sytuacji ja nie widziałem.
                Właśnie. Ja tez nie widziałem. Aby ludzi nauczyć sprzatania po swoich psach, należałoby za każdym razem wlepiać wysokie mandaty. Jak by jeden z drugim dostał np. 500 zł mandatu to na drugi raz, razem z psem brałby odpowiedni sprzęt do sprzątania.

A pieniądze z mandatów po części można by było przeznaczać na schroniska dla zwierząt.
                Oprócz tego powinno się radykalnie podnieść podatek od każdego domowego "kundla". To by nauczyło ludzi porządku.

Komentarz

Zamieszczone przez RobertoBaggio
                  Ja tez nie widziałem. Aby ludzi nauczyć sprzatania po swoich psach, należałoby za każdym razem wlepiać wysokie mandaty. Jak by jeden z drugim dostał np. 500 zł mandatu to na drugi raz, razem z psem brałby odpowiedni sprzęt do sprzątania.
                  Obawiam się, że na drugi raz to niejeden piesek mógłby wylądować w lesie.

A pieniądze z mandatów po części można by było przeznaczać na schroniska dla zwierząt.
                  O tak schroniska byłyby wówczas bardzo potrzebne.

Oprócz tego powinno się radykalnie podnieść podatek od każdego domowego "kundla". To by nauczyło ludzi porządku.
                  A to ciekawa teoria na uczenie ludzi kultury.

Komentarz

Ja jeszcze się z tym nie spotkałem, żeby ktoś po piesku sprzątał. Ludzie, którzy po nich sprzatają to wyjatki.

Straż Miejska powinna się zająć sprzątaniem takich "prezentów", Bo i tak nic nie robią leserzy.

A manda to swoją drogą też by nauczyły czegoś naszego społeczeństwa.
                    "Zawsze są dwa uda albo się uda albo się nie uda :D" .:POzdrawiam:.

Komentarz

Jeszcze nie widziałam, żeby ktoś sprzątał po swoim psie

I uważam że akcja jest bdb, każdy kto ma psa powinien po nim sprzątać.

Komentarz

Zamieszczone przez gryf
                        Może akurat taka akcja zmieni choćby trochę sposób myślenia właścicieli psiaków tym bardziej ,że nic ich to nie kosztuje ponad odrobinę wysiłku. Niezbędne gadżety można dostać za free nawet od Straży Miejskiej ( a jednak SM do czegoś się przydaje ;-) )

Ja mam nadzieję, że taka akcja zmieni choćby trochę nie tylko sposób myślenia właścicieli psiaków, ale również tych co ich nie mają. Denerwuje mnie myślenie „nie mam psa więc to nie mój problem”. Bzdura! Bo póki co ty wy poruszcie ten problem a nie właściciele psów.

Skoro widzimy, że pies narobił na chodnik, trawnik itd. to przecież możemy zwrócić grzecznie uwagę takiemu właścicielowi. To nic nie kosztuje i nie wymaga wysiłku. Jak społeczeństwo zwróci jeden, drugi, trzeci raz uwagę takiemu właścicielowi, że źle postępuje to może wreszcie za którymś razem wzbudzi się w nim poczucie wstydu, a jak nie ze wstydu to już dla świętego spokoju zacznie sprzątać po psie.

Po co od razu wysokie mandaty? Radykalne podwyżki podatków?

Właściciela bez kultury, zwykłego chama nawet mandaty nie nauczą porządku. On po prostu pozbędzie się problemu - psa. A największą głupotą byłoby wlepianie mandatów ludziom, których „kochany burek” narobił na chodniku, a oni sami na co dzień żyją ze zbierania złomu czy butelek. Myślicie, że jak nie będą mieli z czego zapłacić mandatu to odrobią to poddając się pracy społecznie użytecznej? Nie! Efekt końcowy będzie taki, że karę poniosą podatnicy bo właściciel pieska odpocznie parę dni w kryminale, a „kochany burek” dalej będzie srał gdzie mu się zechce.

Miasto nie robi łaski, że Straż Miejska rozdaje za darmo „zbierak nieczystości”. W końcu pieniądze z podatków za psy trafiają na coś pożytecznego.

Tak więc wszystkim aktywnie biorącym na tym forum udział w piętnowaniu niezdyscyplinowanych właścicieli psów proponuję, żeby z taką samą aktywnością i zdecydowaniem wykazywali się również na ulicy, np. zwracając grzecznie uwagę właścicielom psów srających gdzie popadnie. Lansujmy modę na sprzątanie po naszych pupilach. Może się przyjmie i zostanie na stałe

Komentarz

Zamieszczone przez egon
                          .

Skoro widzimy, że pies narobił na chodnik, trawnik itd. to przecież możemy zwrócić grzecznie uwagę takiemu właścicielowi. To nic nie kosztuje i nie wymaga wysiłku. Jak społeczeństwo zwróci jeden, drugi, trzeci raz uwagę takiemu właścicielowi, że źle postępuje to może wreszcie za którymś razem wzbudzi się w nim poczucie wstydu, a jak nie ze wstydu to już dla świętego spokoju zacznie sprzątać po psie.

Już widziałem takie przypadki, gdzie jedna osoba zwracała uwagę drugiej i to niejeden raz. I niestety nic to nie pomogło. Egon nie bądź idealistą. Chociaż można zwracać uwagę, ale na Boga ile razy? Siedemdziesiąt siedem?

Komentarz

Racja, ja mysle ze sprawe czesciowo zalatwia mandaty, ale nie musi byc od razu 500zl, mysle ze 500zl za pieska nikt nie zaplaci ale 50 czy 100 juz tak.
                            A sprawe zalatwią tylko częściowo, bo ludzie zaczną wyprowadzac pieski tam gdzie nie trafią na Straż Miejską i tez nie beda sprzatac. Jednak przynajmniej centrum miasta bedzie czyste.
                            Upominanie ludzi tu nie pomoze, jezeli czlowiek ogolnie nie sprzata po swoim psie to nawet upomniany nie bedzie mial czym posprzatać kupy, albo powie ze nikt nie sprzata wiec on tez nie bedzie.

Podobnie przedstawia sie sprawa z sikaniem piesków na koła samochodowe. Niektorzy moga powiedziec ze to glupie, bo przeciez kolo wysycha po chwili i nic sie nie dzieje, ale zapewniam ze taka regularnie obsikiwana felga rdzewieje duuuzo szybciej niz normalna, a poza tym sprobujcie ją sobie pozniej pomalowac czy cos.
                            W tym przypadku mocne upomnienie działa - wlasciciel pieska pilnuje zeby jego pupilek zalatwial sie na innych autach.

A tak w ogole to najlepiej nauczyc pieska zalatwiac sie jak koty - do pudelka z piaskiem

Pozdrawiam.

Komentarz

Nawet gospodarze domów (blokowisk) przyprowadzają na smyczy swoje karykatury piesków pod Twoje okno (balkon) do wy....nia, kiedy Ty jeszcze śpisz - a potem te smrody płyną do Ciebie - dlatego miewasz te sny kolorowe i bajeczne nad ranem.

Komentarz

Pracuję...
                              X