REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Internet w Przemyslu i okolicach.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odp: Internet w Przemyslu i okolicach.

dzięki
    XD
    Pray to your god, open your heart
    Whatever you do, be afraid of the dark
    Cover your eyes, the devil inside
    One night of the hunter
    One day I will get revenge
    One night to remember
    One day it'll all just end, oh

Komentarz

Zamieszczone przez Manex Zobacz posta
      na jakich zasadach Zicom podłącza bloki do światłowódów? Chodzi mi o osiedle Glazera, rozkopali całe osiedle a czytając na ich stronie to podłączony do internetu jest co drugi blok a reszta to co ?
      Zicom, z tego co słyszałem współpracuje z PSM. To jak co drugi blok? No chyba, że jakaś wspólnota mieszkaniowa co go nie chce.
      Błogosławiony człowiek, który znalazł mądrość; mąż, który nabrał rozumu; Przyp. 3:13

Komentarz

Zicom współpracuje z PSM?
        A może każdy operator współpracuje z PSM?
        Niestety prawo jest takie, że wystarczy 1 osoba (która np. dostanie rok neta za free) i zarządca budynku MUSI się zgodzić i udostępnić budynek do wykonania instalacji telekomunikacyjnej. Mówi o tym "MEGAUSTAWA". Zarządca może jedynie mocno utrudniać życie operatorowi ale nie na tyle żeby uniemożliwić operatorowi wykonywania usługi bo kończy się to sądem. Zicom jak i VoiceNet korzystają z programów unijnych i mają kase z unii na wykonanie instalacji telekomunikacyjnych. Muszą w określonym czasie uzyskać określoną ilość klientów w przeciwnym wypadku zwrot kasiory.
        Więc gdzie uderzyć żeby za jednym zamachem naszatkować klientów? Najlepiej w dużego zarządce nieruchomości np. takiego jak PSM. Lepiej ponaciągać się z PSM i załatwić kilka tyś potencjalnych klientów niż naciagac się pojedyńczo z wspólnotami które zarządzają jednym/dwoma budynkami. Taniej wychodzi wykonanie przekopu z bloku do bloku bo szybciej to się zwróci niż kopanie do pojedyńczego domu wolnostojącego. Efekt super "MEGA USTAWY" jest taki, że mieszkaniec bloku który miał do wyboru kilku operatorów ma teraz do wyboru jeszcze więcej. A mieszkaniec domku dalej ma do wyboru daremną radiówkę albo jeszcze daremniejszy LTE lub Neostratę w cenie sciągającej majtki przez głowę. Czy Mega ustawa się udała? Oczywiście, że się udała (jak wszystkie ustawy) nasycenie rynku usługami telekomunikacyjnymi wzrasta zgodnie z planem. Problem w tym, że nie tam gdzie powinno (indywidualny odbiorca w domku jedno rodzinnym).

Komentarz

LTE nie jest takie daremne, chyba że CP i Plus i ich limit bez limitu.

Komentarz

A ktoś jest użytkownikiem Zicom'u i jest w sanie podzielić się opinią? Zamówiłem, czekam na umowę, jest jeszcze czas by się wycofać.

Komentarz

neostrada ruszyła
              Załączone pliki
              Błogosławiony człowiek, który znalazł mądrość; mąż, który nabrał rozumu; Przyp. 3:13

Komentarz

co ty masz za neostradę o.O mój wynik na seedtescie gdzie mój net działa na wifi nie na kablu:
                http://www.speedtest.net/my-result/4515531083

Komentarz

Zamieszczone przez Manex Zobacz posta
                  co ty masz za neostradę o.O mój wynik na seedtescie gdzie mój net działa na wifi nie na kablu:
                  http://www.speedtest.net/my-result/4515531083
                  mieszkamy w podobnej odległości od centralek

http://www.speedtest.net/my-result/4516788231
                  Wiesz że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
                  Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

Komentarz

Taka ciekawostka:
                    W luźniej rozmowie z ludźmi, którzy siedzą dosyć mocno w lokalnej branży tv/net dowiedziałem się, że podobno po nowym roku Multimedia Polska ma przejąć Zicom na terenie Przemyśla . Ile w tym prawdy to nie wiem, ale jak można wyczytać w internecie MM i Zicom podobny deal już robili. Przykładem jest np. Tarnów. Termin też z grubsza pasuje, bo jakoś wtedy mija dwa lata dotacji z UE na ten program, a co za tym idzie wszelkie zobowiązania pomiędzy "UE" a Zicom zostaną zakończone.

Ciekawe informacje mam też z okolic Jarosławia odnośnie FTTH w wykonaniu Zicom. Jeżeli "na blokach" jest w miarę ok., to na podmiejskich osiedlach zaczyna robić się wesoło. Z tego co mi znajomi opowiadają, wygląda to tak, że "swiatło" jest doprowadzane do określonej/określonych lokalizacji na osiedlu/osiedlach. Reszta jest rozprowadzana za pomocą "miedzi" dosłownie od domu do domu, po czym tylko się da , zostawiając u klienta coś rodzaju Tp-Linka 741. Jak na początku była euforia, tak teraz dużo ludzi przeprasza się z Oxynet (dawny SystemX). Oxynet wprowadził nawet w specjalną ofertę dla osób niezadowolonych z Zicom'u.

Z lokalnych informacji mogę jeszcze dorzucić info, że scoon.pl powoli zakańcza swój unijny program budowy FTTH w gminach Żurawica, Orły. Z tego co wiem to mają OLT w Żurawicy, Orłach i Nizinach. Żurawica i Orły podobno mają już podpiętą docelową "rurę". Problem jest w Nizinach, które mają tymczasową radiolinię. Niby do końca września mają się wyrobić z zasileniem tego OLT w docelowe łącze.

Orange też kopie jakieś swoje kable z Przemyśla w stronę Radymna (lub odwrotnie). Trasa biegnie mniej więcej wzdłuż drogi Przemyśl-Buszkowice-Bolestraszyce-Wyszatyce-Niziny (tam ma być jakaś szafa przy szkole). Nie wiem czy to ma związek z BTS-sami, które postawiono w Nizinach, czy chodzi o coś innego.
                    Ja nic nie muszę, ja mogę. Poza tym niedobry jestem...

Komentarz

a ja z innej beczki
                      ktoś może coś wiecej napisać o firmie
                      Proflink
                      ul. Reymonta 17
                      37-700 Przemyśl

google na jej temat mają bardzo niewiele do powiedzenia. A jestem ciekawy, czy to kolejny twór na dotacjach unijnych, czy coś poważniejszego...
                      --
                      Z pozdrowieniem
                      Marcin Pachla kinta(at)kinta(kropka)com(kropka)pl
                      - prywatnie i muzycznie

| | |

Komentarz

Powiem wam że ja odszedłem od wifi i korzystam z LTE i jest rewelacja. Internet szybki i niezawodny, ping wystarczający do gier online, a transfery o niebo wyższe niż na radiówce. Limitu 100 GB / miesiąc w mojej ofercie jeszcze nie udało mi się przekroczyć.

Komentarz

LTE to może służyć tylko jako zapasowe łącze (simplefailover, mwan3, itp.) na routerze z OpenWRT. Do niczego innego się nie nadaje . Te twoje 100 GB, to sam wypstrykam na legalny stream tylko z Eleven Sport Network. Chyba, że nc+ lub CP dogadają się z nimi i wrzucą te kanały do swojej oferty

Komentarz

Zamieszczone przez kinta Zobacz posta
                            a ja z innej beczki
                            ktoś może coś wiecej napisać o firmie
                            Proflink
                            ul. Reymonta 17
                            37-700 Przemyśl

google na jej temat mają bardzo niewiele do powiedzenia. A jestem ciekawy, czy to kolejny twór na dotacjach unijnych, czy coś poważniejszego...

Trzymaj: http://u.42.pl/bVHW http://n-link.net.pl/ http://proflink.pl

Ten adres Reymonta 17 to dotyczy Krakowa nie Przemyśla. W Przemyślu nie ma takiego numeru.

Komentarz

Zamieszczone przez tomciu Zobacz posta
                              Trzymaj: http://u.42.pl/bVHW http://n-link.net.pl/ http://proflink.pl

Ten adres Reymonta 17 to dotyczy Krakowa nie Przemyśla. W Przemyślu nie ma takiego numeru.
                              dzięki piękne
                              kolejna "unijna" firma
                              choc cennik mają zacny. symetryczne predkosci i dobra cena.
                              Ostatnio edytowany przez kinta; [ARG:4 UNDEFINED].
                              --
                              Z pozdrowieniem
                              - prywatnie i muzycznie

| | |

Komentarz

Zamieszczone przez tomciu Zobacz posta
                                LTE to może służyć tylko jako zapasowe łącze (simplefailover, mwan3, itp.) na routerze z OpenWRT. Do niczego innego się nie nadaje . Te twoje 100 GB, to sam wypstrykam na legalny stream tylko z Eleven Sport Network. Chyba, że nc+ lub CP dogadają się z nimi i wrzucą te kanały do swojej oferty
                                ma być w netii chyba.
                                a wracając do LTE - to jeśli nie streamujesz viideo za duzo, to spoko alternatywa. I nawet streaming dzięku jej nie straszny.
                                Ostatnio sprawiłem sobie smartfona z LTE i muszę przyznać, że działa jak tralala, a zużycie miesięczne miałem na poziomie 6 GB - choć oczywiście w domu z wifi jechałem, ale cały urlop poza domem na LTE i było ql.
                                --
                                Z pozdrowieniem
                                - prywatnie i muzycznie

| | |

Komentarz

Pracuję...
                                X