REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Internet w Przemyslu i okolicach.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Internet w Przemyslu i okolicach.

A mówiłem, że sieci blokowe, itp., to lipa, trzeba omijać je szerokim łukiem.
    Jeszcze w Przemyślu działa taka firma: http://ntechnic.com.pl/

Komentarz

@opserwvtor
      Tu bym z Toba polemizowal Fakt faktem wiele zalezy od ludzi, ktorzy sa w tych sieciach blokowych jesli sa ciulowi to lepiej miec wolniejszy net ale swoj wlasny a jesli ludzie sa spoko i umieja sie dogadac ja bym sie nei zastanawial Najwiekszy plus sieci osiedlowych to szybkie lacza jesli nie sa dzielone - naprawde mozna miec szybkie lacze za male pieniadze ale podkreslem wsyztsko zalezy od uzytkownikow, ktorzy sa w tej sieci(czym starsi tym lepiej).

Tak sobie mysle, ze tyle sieci radiowych powstaje teraz to tylko miec full wypasna antene radiowa i mozna wpinac sie na lewo i korzystac ile wlezie:D

Komentarz

No to zobaczymy jak dlugo Alfa pociagnie na neostradzie czy tam idslu.
        Pozdrawiam

Komentarz

Zamieszczone przez opserwvtor
          Polecam TP Neostrada, albo internet z TOYI - wysoka jakość usług.
          taaa, a świstak siedzi....

Nie polecam tej największej sieci radiowej w Przemyślu na literkę "m" - to jest zwykła amatorszczyzna, internet tam jest "okresowo" - zależy z której strony wiatr zawieje . Oraz podobnych klonów m.in. sieci blokowych. W którch co jakiś czas lubi się coś popsuć, a później są problemy z naprawą i usunięciem usterki bo admin pojechał na ryby, albo poszedł na imprezę. Dodatkowo łącze jest przeciążone przez ssaczy.
          i stąd sie potem biorą dziwne opinie o sieciach blokowych....
          ciekawe ile lat miales, gdy ja probowałem zrobić cos z monopolem TPSA i porażających rachunkach za telefon w Przemyślu...
          a przy okazji, jeśłi ktoś chce się dołączyć do sieci blokowej z łączem 1 Mbit/256 kbit dzielonym na trzech użytkowników, za niewielką opłatę miesięczną, to zapraszam. zobaczy co to znaczy dobra sieć blokowa :-)
          --
          Z pozdrowieniem
          Marcin Pachla kinta(at)kinta(kropka)com(kropka)pl
          - prywatnie i muzycznie

| | |

Komentarz

powiedzcie mi co jest lepsze Toya czy Neostrada ?

Komentarz

Bez porównania neostrada...
              Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Komentarz

Zamieszczone przez usmiechnieta
                powiedzcie mi co jest lepsze Toya czy Neostrada ?
                nie ma odpowiedzi na to pytanie... to tak jakby zapytać, które święta są lepsze - Boże Narodzenie czy Wielkanoc...
                wszystko zależy od potrzeb indywidualnych, od kosztów, jakie jesteś w stanie ponieść w związku z tymi potrzebami, i wielu innych...
                więc jak widzisz, należy sprecyzować pytanie, aby otrzymać obiektywną odpowiedź, bo z mojego punktu widzenia ani Toya ani Neostrada nie spełnia oczekiwań :-)
                --
                Z pozdrowieniem
                Marcin Pachla kinta(at)kinta(kropka)com(kropka)pl
                - prywatnie i muzycznie

| | |

Komentarz

Moim zdaniem lepsza jest neostrada dlaczego? kilkoro moich znajmomych ma net z Toyi ale tam w zyciu nie widzialem zeby ciagnelo sie z maks predkoscia srednio 11-13 KB/s dla porownaniu ide do kogos kto ma neostrade i jak cos ciagnie to leci maks czyli 15,5-16KB/s jak widac roznica jets mala ale jest na korzysc neostrada. zreszta przejdz sie do kogos kto ma neo i Toye i zobaczysz co lepsze

Komentarz

Zamieszczone przez setka
                    Moim zdaniem lepsza jest neostrada dlaczego? kilkoro moich znajmomych ma net z Toyi ale tam w zyciu nie widzialem zeby ciagnelo sie z maks predkoscia srednio 11-13 KB/s dla porownaniu ide do kogos kto ma neostrade i jak cos ciagnie to leci maks czyli 15,5-16KB/s jak widac roznica jets mala ale jest na korzysc neostrada. zreszta przejdz sie do kogos kto ma neo i Toye i zobaczysz co lepsze
                    Może nie dzwonią na helpdesk aby dokofingurować kompy. W Toya net leci przez sieciówkę a nie przez USB - a jak wiekszość ludzi ma wrzuconego SP2 + włączony APIC w biosie przy XP-ku (zresztą 2000 i 2003 też go nie potrafi poprawnie obsłużyć, odsyłam do biuletynów Microsoftu) to są sobie sami winni ;-) Wrzuć tym ludziom co mają 11-13 KB/s dowolnego linuxa w wersji liveCD to ujżysz te 15-16 KB/s, ew. dokonfigurowanie kompów do jedynego najwspanialszego systemu ze stajni Microsoft :-) ;-) Inna sprawa, że w przemyślu komputery ma spooooro laików i w 80% wypadków jak biorą neo to po 30 minutach uczą się reinstalować system (kwestia publicznego IP :-) ;-)

Komentarz

Jeszcze w sprawie APIC-a ;-)
                      http://www.tomshardware.pl/cpu/20030...lon_xp-05.html
                      Powód trochę inny ale skutek taki sam (to po to byście nie musieli skakać po angielskojęzycznych biuletynach Microsftu.
                      Czemóż nie można edytować swojego postu skoro jest ostatni w wątku. Gdzieś na forum już to było trzeba dogłębnie je przeszukać :-);-)

Komentarz

Zamieszczone przez baca
                        Może nie dzwonią na helpdesk aby dokofingurować kompy. W Toya net leci przez sieciówkę a nie przez USB - a jak wiekszość ludzi ma wrzuconego SP2 + włączony APIC w biosie przy XP-ku (zresztą 2000 i 2003 też go nie potrafi poprawnie obsłużyć, odsyłam do biuletynów Microsoftu) to są sobie sami winni ;-) Wrzuć tym ludziom co mają 11-13 KB/s dowolnego linuxa w wersji liveCD to ujżysz te 15-16 KB/s, ew. dokonfigurowanie kompów do jedynego najwspanialszego systemu ze stajni Microsoft :-) ;-) Inna sprawa, że w przemyślu komputery ma spooooro laików i w 80% wypadków jak biorą neo to po 30 minutach uczą się reinstalować system (kwestia publicznego IP :-) ;-)
                        Co ma piernik do wiatraka? Jak sie ma publiczny adres IP do reinstalacji systemu? Wyjasnij mi to bo albo jestem glupi albo nie do uczony? Sam mialem kiedys neostrade ale na krotko tylko do tetsowania i nie musialem reinstalowac systemu. Sam napisales ze 80% ludiz w przemyslu to laicy jelsi idzie o kompy to tlumacz takiego co to jest linux i jak sobie go zainstaluje to bedzie mial minimalnie szybsyz net. Ludziom chodzi o prostete a neostrada taka jest. Masz kupic zestaw przyniesc do domu i sam w ciagu kilku minit go uruchomic i tak tez sie dzieje, a to ze ludziom nie chce sie przeczytaj najpier krotkiego opisu z obrazkami to sie nie dziwie ze wydzwaniaja czemu to a sramto nie dziala. Ja jestem za neostrada bo kazdy moze ja zainstalowac a nie musza przychodzic panowie z Toyi i straszyc klientow ze ten badziewny modem Motoroli kosztuje tysiac zl:D

Komentarz

Zamieszczone przez setka
                          Co ma piernik do wiatraka? Jak sie ma publiczny adres IP do reinstalacji systemu? Wyjasnij mi to bo albo jestem glupi albo nie do uczony?
                          30 minut to średni czas w necie zeby złapać jakiegoś syfa na niezabezpieczonym kompie. Jak ktoś nie potrafił zabezpieczyć kompa to raczej też posprzątać go nie będzie potrafił - stąd reinstall ;-)

Zamieszczone przez setka
                          Sam mialem kiedys neostrade ale na krotko tylko do tetsowania i nie musialem reinstalowac systemu. Sam napisales ze 80% ludiz w przemyslu to laicy jelsi idzie o kompy to tlumacz takiego co to jest linux i jak sobie go zainstaluje to bedzie mial minimalnie szybsyz net.
                          Dlatego wspomniałem o dystrybucjach liveCD. Np. takiego Knoppix-a instalować nie trzeba - a ludzie aż takimi laikami żeby nie wsadzić botowalnej płytki do napędu to nie są.

Zamieszczone przez setka
                          Ludziom chodzi o prostete a neostrada taka jest. Masz kupic zestaw przyniesc do domu i sam w ciagu kilku minit go uruchomic i tak tez sie dzieje, a to ze ludziom nie chce sie przeczytaj najpier krotkiego opisu z obrazkami to sie nie dziwie ze wydzwaniaja czemu to a sramto nie dziala. Ja jestem za neostrada bo kazdy moze ja zainstalowac a nie musza przychodzic panowie z Toyi i straszyc klientow ze ten badziewny modem Motoroli kosztuje tysiac zl:D
                          Straszy ktoś? Jak się modemowi coś stanie to niezdarzyło się żeby klient płacił w/w pieniądze. Modem jest po prostu wymieniany, chyba że ktoś go utopi w zupie ;-) (dawno i nieprawda) :-). Wszystkie firmy stosują takie zabezpieczenia finansowe aby klient miał motywację zwrócić dzierżawiony sprzęt. Zapytaj się w tepsie ile zapłacisz jak nie zwrócisz wziętego od nich w dzierżawę sprzetu ;-)

Prostota neostrady o której piszesz wynika z tego, że net obsługuje urządzenie peryferyjne (aktualnie głównie modem na USB) a nie problemowe urządzenie wewnętrzne z racji włączonego APIC-a w nieobsługującym go systemie Microsoftu. Kompowi to rybka co mu leci po przewodzie USB (tym bardziej że we wszystkich nowych płytach kontrolery USB potrafią o siebie bardzo zadbać ;-)

Podsumowywując rozmawiamy o jakości usług a nie o tym jak to działa na takim lub innym sprzęcie którym user nie chce się zainteresować i poprawnie skonfigurować. Jakbyś lał paliwo w samochodzie do opon to też by za dobrze nie jeździł (jakoś żaden user samochodu nie płacze że "musi" się nauczyć gdzie jest wlew paliwa).

Komentarz

Zamieszczone przez baca
                            30 minut to średni czas w necie zeby złapać jakiegoś syfa na niezabezpieczonym kompie. Jak ktoś nie potrafił zabezpieczyć kompa to raczej też posprzątać go nie będzie potrafił - stąd reinstall ;-)
                            Sam jestem zywym przykladem na to, ze mozna miec nie zabezpieczonego kompa i nie robic reinstalacji. Mam net od 7 lat i nigdy nie mialem zadnych firewalli(oprocz tego na routerze) i programow antywirusowch, raz na ruski rok skanuje darmowym skanerem MKS-u i jakims darmowym skanerem trojanow. Naprawde sporadycznie to robie. Zamiast fortyfikowania kompa wystarczy uzywac odpowiedniego oprogramowania i miec odrobine checi zeby cos przeczytac a nie klikac bezmyslnie na "Tak/YES" jak sie wchodzi na strony xxx a potem plakac

Dlatego wspomniałem o dystrybucjach liveCD. Np. takiego Knoppix-a instalować nie trzeba - a ludzie aż takimi laikami żeby nie wsadzić botowalnej płytki do napędu to nie są.
                            Zgadza sie tego nie potrafia tylko "inteligentni inaczej" uzytkownicy

Straszy ktoś? Jak się modemowi coś stanie to niezdarzyło się żeby klient płacił w/w pieniądze. Modem jest po prostu wymieniany, chyba że ktoś go utopi w zupie ;-) (dawno i nieprawda) :-). [cut]
                            Tak U mnie w bloku u znajomego goscie zakladali net z Toyi i go postraszyl, ze zaplaci slono za modem jak cos sie z nim stanie.

pozdro

Komentarz

Zamieszczone przez setka
                              Sam jestem zywym przykladem na to, ze mozna miec nie zabezpieczonego kompa i nie robic reinstalacji. Mam net od 7 lat i nigdy nie mialem zadnych firewalli(oprocz tego na routerze) i programow antywirusowch, raz na ruski rok skanuje darmowym skanerem MKS-u i jakims darmowym skanerem trojanow. Naprawde sporadycznie to robie. Zamiast fortyfikowania kompa wystarczy uzywac odpowiedniego oprogramowania i miec odrobine checi zeby cos przeczytac a nie klikac bezmyslnie na "Tak/YES" jak sie wchodzi na strony xxx a potem plakac
                              Puty dzban wino nosi puki.......

Pomijając fakt że nie ma już aktualnie w internecie wirusów takich z definicji (niszczacych dane, infekujących MBR, wyświetlających głupie efekty na ekranie, etc.), to większość robali/wirusów/trojanów aktualne radzi sobie z ogłupieniem/wyłączeniem oprogramowania antywirusowego nie pracującego w tle a "zapuszczanego" raz na jakiś czas (zresztą mks to nie szczyt szczytów w swojej dziedzinie ;-) ).

Jak sam napisałeś mks i darmowy program do wywalania trojanów to nie firewall, a tego nie stosujesz. Więc podejrzewam że tak naprawdę nie do końca zdajesz sobię sprawę z tego co tak dokładnie się dzieje na Twoim komputerze.

Zamieszczone przez setka
                              Tak U mnie w bloku u znajomego goscie zakladali net z Toyi i go postraszyl, ze zaplaci slono za modem jak cos sie z nim stanie.
                              Widziałeś sytuację, czy znajomy tak twierdzi?
                              Zresztą nie rozumiem jak można rozpowszechniać takie "fakty" na internecie jak można je sprostować sobie 1 telefonem do Biura Obsługi Abonenta lub helpdesk-u. Ewentualnie wykonać ciężką pracę przeczytania umowy i regulaminu(ów) - tym lepsze że nie trzeba z nikim gadać i płacić za telefon ;-).

Komentarz

Baca, Setka napisał, że jest ZA ruterem. Co do pewnego stopnia wyjaśnia sprawę, nie? :-)

Krótka historia o przeprowadzce.

Jako człowiek leniwy, kiedy ponad dwa lata temu przenosiłem SDI z jednego numeru telefonu na drugi (a dokładnie z jednego mieszkania na drugie) to... (aha, nie pytajcie jak to zrobiłem, bo to trochę zakręt prawny był) dużo rzeczy musiałem nosić sam, albo prosiłem znajomych, żeby czasem podrzucili mnie z kompem czy monitorem itp No i stwierdzilem, ze nie chce mi sie targac kompa robiacego za ruter, pare dni wytrzymam bez rutera, nie? No to odpalilem wszystko, wpialem sie do sieci... i wytrzymalem połtorej doby, po czym zaatakował mnie blaster. Nie jestem pewny, czy przypadkiem nie był to dzień jego "premiery". W każdym razie ostre zdziwienie, ostre grzebanie po znajomych, ostre usuwanie i pobiegłem po ruter :-) (*)

Koniec historyjki :-)

(*) Rzecz jasna metaforycznie, stanął u mnie tydzien później, przecież pisałem, że jestem leniwy, nie?

Komentarz

Pracuję...
                                X