REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podziemia Przemyskie. Wpisujcie co wiecie!

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Podziemia Przemyskie. Wpisujcie co wiecie!

Po 14 miesiącach przerwy odgrzewam wątek

W końcu coś drgnęło w sprawie Podziemnej Trasy Turystycznej. Miasto ogłosiło przetarg:

Przemyski Trakt Królewski – budowa podziemnej trasy turystycznej – opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego „Przemyski Trakt Królewski – Budowa podziemnej trasy turystycznej” - adaptacja pierwszego odcinka zabytkowego kolektora sanitarnego zlokalizowanego w Rynku w Przemyślu dla potrzeb uruchomienia podziemnej trasy turystycznej.
    Przedmiot zamówienia obejmuje zakres połączenia podziemi pod budynkiem Rynek 1 z kolektorem sanitarnym zlokalizowanym przebiegającym na odcinku od ul. Mostowej w kierunku pólnocno-zachodniego narożnika Rynku. Zakres opracowania obejmuje zaadaptowanie i zrewaloryzowanie opisanego odcinka kolektora jako część planowanej podziemnej trasy turystycznej z wyprowadzeniem wyjścia zewnętrznego na płycie Rynku w rejonie byłego Ratusza Miejskiego w Przemyślu.

więcej tutaj (w środku ciekawe załączniki):
    http://www.przemysl.pl/bip/zamowieni...lugi/8562.html

Komentarz

Po obejrzeniu tych wszystkich materiałów zamieszczonych na BIPie dotyczących trasy jestem przekonany, że po realizacji projektu przemyska trasa podziemna zmiażdży rzeszowską !
      FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
      Wszystkie inwestycje w jednym miejscu
      Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Kostek, nasza trasa już teraz ja miażdży - bo jest oryginalna,a nie budowana na nowo.Mimo ze nie udostępniona do szerokiego zwiedzania.Wg mnie trasa ma mieć swój urok,charakter - ja mam czuć oddech tatara na plechach jak wchodzę w podziemia. A w Rzeszowie rzucili swego czasu kościotrupa w kąt i niech się ludzie cieszą ze model z lekcji biologii widza. W większości nowa cegła - to nie jest to.Tak samo jak nowobudowane kamienice to nie to samo co stara odrestaurowana.
        Forum Rozwoju Przemyśla

Komentarz

Kiedyś ,gdy mieszkałam na Placu Katedralnym , na moim podwórku było wejście w podziemia i podobno szło w kierunku zasania pod Sanem, zagladałam tam ale to wszystko było zrujnowane .

Komentarz

Zgodnie z ogłoszeniem o przetargu nieograniczonym wspomnianym przez Żyku POJUTRZE mija termin wykonania projektu i kosztorysu podziemi.

Przetarg wygrała Fundacja Nauka i Tradycje Górnicze z AGH.

Jeśli ktoś coś będzie wiedział na ten temat, np. czy nie ma opóźnień, proszę o info.

Temat jest bezpośrednio związany z przebudową płyty rynku (wyjście podziemi w piwnicach starego ratusza), więc w świetle ostatnich prób zablokowania prac drogą referendum przebudowa podziemi może się znów opóźnić.

Komentarz

W bibliotece pedagogicznej jest wystawka zdjęć podziemi przemyskich m.in. z ul. Mostowej, Rynku czy Kazimierzowskiej

Komentarz

W czerwcu ma ruszyć "Budowa podziemnej Trasy Turystycznej w Rynku". Informacja z HARMONOGRAMU ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH POWYŻEJ 14000 EURO W URZĘDZIE MIEJSKIM W PRZEMYŚLU NA ROK 2009.

Komentarz

Odświeżam temat. Na obiekcie Kościoła św. Trójcy trwają jakieś prace związane z odkryciem jakichś fundamentów ktoś coś wie na ten temat ?

Komentarz

http://frp.com.pl/forum/showthread.php?tid=1112
                    Pozdrawiam

Komentarz

Pracuję...
                    X