REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podziemia Przemyskie. Wpisujcie co wiecie!

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• netka
    odpowiedział(a)
    Odp: Podziemia Przemyskie. Wpisujcie co wiecie!

Jeszcze jak pisałam pracę licencjacką, miałam okazję zwiedzać te kilkukondygnacyjne podziemia - oprowadzał nas ówczesny wiceprezydent Krużel [udostępnił materiały do pracy]. A było to już 5 lat temu!! Teraz znowu w pracy mgr pisałam o podziemiach, naniesiono niewielkie zmiany a kasy jak nie było tak nie ma..

Jeśli chodzi o legendy, czytałam na stronach KKI.. o tunelu przechądzącym pod Sanem z starego grodu/Zamczyska [znajdującego się niegdyś nie tam gdzie obecniem ale w okolicach Trzech Krzyży w zwyż- mam na myśli te wały], na drugą stronę Sanu [nie pamiętam, w którym miejscu ma wychodzić, ale raczej nie w okolicach Św. Trójcy.

Chętnie bym to poszukała, czy coś wkleiła. Niestety, nie mam ostatnio czasu. :(

Zostaw komentarz:

• matejm
    odpowiedział(a)

Super wstrzymanie tych prac napewno przyczyni się do rozwoju naszego miasta...

Zostaw komentarz:

• Żyku
    odpowiedział(a)

Ostatnia, 50-ta w tej kadencji samorządu Sesja Rady Miejskiej w Przemyślu odbędzie się w dniu 20 października 2006 r. (piątek) o godz. 9.00, a na niej między innymi:

18.Podjęcie uchwały w sprawie wstrzymania wykonywania wieloletniego programu inwestycyjnego pn. „Budowa podziemnej trasy turystycznej” – proj. Nr 219/06.

Zna ktoś jakieś szczegóły na ten temat?

Zostaw komentarz:

• pipek
    odpowiedział(a)

Ja kiedyś pracowałem w przemyskich wodociągach i miałem okazję widzieć fragmenty tych podziemi i starych, zabytkowych kanałów. Mówię Wam - rewelka - szkoda, że inni nie mogą zobaczyć... może kiedyś dożyje tego dnia...

Zostaw komentarz:

• Bonia
    odpowiedział(a)

z mila checia bym sie przeszla i pozwiedziala podziemia... niestety do tej pory nie mialam takiej mozliwosci

Zostaw komentarz:

• bnr
    odpowiedział(a)

Podziemia wyglądają niesamowicie, szkoda, że miałem przyjemność widzieć je tylko tu na zdjęciach. Szkoda, że taki potencjał i urok miasta jest wciąż pomijany i zapomniany.

Zostaw komentarz:

• Żyku
    odpowiedział(a)

jeszcze kilka:
    Załączone pliki

Zostaw komentarz:

• Żyku
    odpowiedział(a)

Zamieszczam kilka fotek z trasy, jeśli się nie mylę ze strony UM www.przemysl.pl (w tej chwili nie mogę się ich doszukać na stronie)
    Załączone pliki

Zostaw komentarz:

• Żyku
    odpowiedział(a)

Właściwie było blisko i budowa podziemnej trasy turystycznej zaczęła by się jeszcze w tym roku, ale...
    Dnia 27 czerwca 2006 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie podjął uchwałę w sprawie wyboru projektów do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - działanie 3.3 "Zdegradowane obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe" ZPORR 2006.
    Gmina Miejska złożyła 4 projekty, wtym "
    Budowa Podziemnej Trasy Turystycznej w Przemyślu" - całkowity koszt projektu: 1 388 471,34zł (dotacja funduszu: 964 310,50zł).
    W/w uchwałą
    Zarząd Województwa dokonał zmiany kolejności na liście rankingowej rekomendowanej przez Regionalny Komitet Sterujący ds. rozwoju regionu poprzez przesunięcie projektu : „Budowa Podziemnej Trasy Turystycznej w Przemyślu” z pozycji 4. na pozycję 15. W zamian z pozycji 15 na 4 przesunął projekt "Rewitalizacja zabytkowych obiektów przemyskiej starówki". W taki oto sposób zamiast kasy na trasę podziemną dostaliśmy kasę na 4 kamienice. Czym ta zamiana została uzasadniona?
    "w przypadku projektów Miasta Przemyśla – decyzja Zarządu umożliwi rewitalizację 4 zabytkowych budynków zlokalizowanych na obszarze szczególnie atrakcyjnym turystycznie, tj. położonych w obrębie wewnętrznego pierścienia dawnej Twierdzy Przemyśl. Wzięto przy tym pod uwagę zakres rzeczowy i finansowy pozostałych dwóch projektów tej jednostki, objętych dofinansowaniem" (dostaliśmy kasę również na Kopiec Tatarski wraz z Forteczną Trasą Turystyczną oraz kamienicę Konarskiego 5)

Nie pozostaje nic innego tylko wiara że projekt trasy podziemnej zostanie zgłoszony do kolejnych Programów UE.

Krótka informacja o trasie podziemnej:
    http://www.urlop.com.pl/aktualnosci.php?id_a=250
    http://przemysl.pttk.pl/index.php?sh...ore=1154549609

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X