REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nasza Przemyślana Amatorszczyzna, czyli Przemyśl w fotografii

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odp: Nasza Przemyślana Amatorszczyzna - cz. II

7. To cholerstwo trzyma całą tą wodę, :

8. Wężej :D

9.i na koniec czerwony czop :d

Dołącz do mnie:

Komentarz

balans bieli miales na auto?:P
      co Ci sie zepsulo w tym fuji?

tak z ciekawosci zapytam jeszcze gdzie oddales aparat do serwisu?

Komentarz

• @n0rek zalałem go 7UPem... Pojedzie do autoryzowanego serwisu bo z tego co czytam po forach można dojść do wnioski ,że conajmniej w promieniu 500km nie ma dobrego serwisu foto , a ceny np. w Fotoserwisie w rzezowie zbliżone do autoryzowanego serwisu a momentami wyższe, za wymiane czujnika otwarcia lampy błyskowej w Rzeszowie krzykną mi 300zł , autoryzowany serwis fuji: 120 zł...

masz orginal i photoshop , balans ustawiony na słoneczko (gotowy presset w aparcie+ szara połówka) a zielone zabarwienie fotek juz program graficzny , lubię takie :D

Jak widać na fotce jest więcej zmian, to już dla spostrzegawczych :D, można się pobawić w znajdź 3 różnice :D
        Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].

Dołącz do mnie:

Komentarz

@neay, kiedy robiłeś zdjęcia tej szachownicy? Ja dziś byłam w rezerwacie i zostało już niewiele okazów, większość marna...
          A zdjęcia jak zwykle rewelacyjne

@olekzakapior, usunąłeś rodzinkę!! ;D
          Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

będą mi łazić po planie zdjęciowym :d nie ma studia trzeba sobie radzić :D

Dołącz do mnie:

Komentarz

St.Anger: w sobote... ale w ogrodzie
              olekzakapior: tu jest dopiero retusz, a mnie sie czepiacie...
              wywołanie RAW;a to nie retusz tylko zwykla obrobka

pozdrawiam

Komentarz

@olekzakapior gdzies Ci kompresja uciekla masz mozliwosc robienia w rawach?

Komentarz

mam ale nie będę się srał , fotki są w max 300kb bo takie są wymogi na forum na które je docelowo przygotowuje :D

Dołącz do mnie:

Komentarz

podejrzewam ze neay robil ostatnie zdjecie w RAWie i jego fota po zmniejszeniu ma 305kb
                    nawet jakbys mial robic mniejsza rozdzialke to lepiej takie foty robic w RAWach, obrobka moze byc troche upierdliwa jezeli robisz mase zdjec z jakiegos wydarzenia

Komentarz

nie mam czasu wywoływać rawów, jakość mnie zadawala, wydrukowana fota na A4 wyglada genialnie :d Kiedyś wywoływałem w adobe litheroom, wole sie pobawić gimpem :D

Dołącz do mnie:

Komentarz

olekzakapior: i wszystko jasne.. nie taki RAW straszny jak go maluja
                        odnosnie "rodzinki" i innych podobnych sytuacji polecam ten artykul.

pozdrawiam

Komentarz

Witam,
                          zdjęcia może super nie są, ale to w końcu 'Amatorszczyzna'
                          Pozdrawiam

PS. jeśli macie jakieś wskazówki na przyszłość to chętnie wysłucham.

Komentarz

zacznij używać lampy błyskowej i kup raynoxa do swojego G9 jak chcesz dłużej pobawić się makro. A i na makro przysłona na max.

Dołącz do mnie:

Komentarz

wszystko zalezy jaka chce glebie ostrosci moze chciec mala i zrobic ladne rozmycie to wtedy nie potrzebuje maks przyslony

sprobuj tez popracowac na ostroscia, zdjecia 2 i 3 sa nieco za ciemne, pozatym z reguly takie malo ostre fotki mozesz po zmniejszeniu delikatnie wyostrzyc w photoshopie

ps. neay sie juz wypowiedzial na temat soczewek i musze mu przyznac racje, soczewka nigdy nie doscignie nawet sredniego obiektywu do makro, nie mowiac juz o tym ze dobry obiektyw do makro mozesz kupic taniej niz soczewke

Komentarz

G9 to kompakt jak chcesz mu wkrecic makro obiektyw :D?

Komentarz

Pracuję...
                                X