REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nasza Przemyślana Amatorszczyzna, czyli Przemyśl w fotografii

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odp: Nasza Przemyślana Amatorszczyzna - cz. II

Zamieszczone przez n0rek Zobacz posta
    tira-rira za maly obszar ostrosci jak dla mnie, zrobienie tilta to nie taki problem czy wydatek, poszukaj na cyberfoto.pl, jest tam krok po kroku jak to zrobic
    a co do wygladu tilta to rzecz gustu
    Ja nie wiem, bo się nie znam na fotografii (tej współczesnej, cyfrowej szczególnie, choć nadal trzymam "wyposażenie ciemni do wywoływania czarno-białych zdjęć"), ale zobaczyłem, te obrobione przez Tira-rira i zaskoczenie, bo te z powietrza (chyba wiem kogo), wygladają inaczej (jak makieta naszego miasta w mikroskopie) i jest coś w tym. Mnie zainteresowało i chyba o to chyba chodzi.

pozdro. prodi

Komentarz

Zamieszczone przez prodi65 Zobacz posta
      J(...)wygladają inaczej (jak makieta naszego miasta w mikroskopie) i jest coś w tym. Mnie zainteresowało i chyba o to chyba chodzi.
      Szukałam określenia co mi to przypomina - makiete Przemyśla. Dokładnie.

Komentarz

to jest tzw. tilt shift, czyli efekt ktory powstaje jezeli obiektyw nie jest ulozony prostopadle do matrycy
        czyli inaczej efekt makiety, swietna sprawa gdy fotografujesz np. zatloczone miasto czy wlasnie widok z lotu ptaka

niestety tira-rira zrobil obrobke w szopie co wychodzi kiepsko w porownaniu z tym co mozna uzyskac bezposrednio z aparatu

Komentarz

Wyszło jak wyszło... robiłem to pierwszy raz na szybko bo zaciekawił mnie końcowy efekt...

zrobienie tilta to nie taki problem czy wydatek
          jak się robi to po raz pierwszy to jest trochę zabawy, a wydatek jeśli masz na myśli np: NIKKOR'a 24mm f/3.5D ED PC-E za ok 7000 zł wcale nie jest mały. Mniejszym wydatkiem są produkty Lensbaby 3G... to już prędzej... ewentualnie adapter i gumowa rura

niestety tira-rira zrobil obrobke w szopie co wychodzi kiepsko w porownaniu z tym co mozna uzyskac bezposrednio z aparatu
          Aha pokaż mi swojego tilta, którego zrobiłeś z aparatu wtedy porozmawiamy. Już wcześniej napisałem, że przede mną sporo nauki a poza tym mam wiele pokory w tym co robię...

Krytykę neay'a przyjmuję, bo wiem że do niego brakuje mi lat świetlnych doświadczenia, cieszę się jednocześnie że Em i Prodiemu się podobało...

Aha jeżeli ktoś chciałby się pobawić to tutaj jest tutek jak to zrobić
          Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Komentarz

tira-rira mowie o zwyczajnym tilcie czy jego odpowiedniku czyli lensbaby ktore mozna zrobic za pare groszy wlasnie gumowa rura
            Ja jestem wlasnie na etapie robienia takiego lensbaby, brakuje mi jednej czesci, pozniej bede sie chwalil;]
            nie mowie ze foty sa brzydkie, tylko po prostu osobiscie nie lubie zabaw w szopie, wg. mnie dobre zdjecie powinno wyjsc po nacisnieciu spustu:]

I badzmy normalni, nikt nie kupuje obiektywu za 7 klockow zeby go uzywac raz do roku;]

Komentarz

romek, chyba wiesz ze musisz miec szklo z "sredniego formatu", bo inaczej bedziesz mial winiete na pol kadru..

Komentarz

@neay gdzies widzialem na necie jak gosc zrobil z heliosa 44 i wyszlo to calkiem calkiem
                w razie czego zawsze mozna wrocic do poprzedniego stanu szkla;]

Komentarz

No to szykujcie się i swój sprzęt, bo już 6-go czerwca po południu, 7-go cały dzień i 8-go zapewne rano, jak pogoda dopisze, będzie można zrobić w ramach paralotniowych tandemowych lotów zapozawczo-widokowych, zdjęcia z powietrza Przemyśla i okolic. Trzeba się odpowiednio nastawić, bo znam przypadek fotoreportera, który z emocji zapomniał, że zabrał w powietrze aparat i nie zrobił zdjęć.

pozdro. Prodi

Komentarz

jak można prodi się załapać na latanie, i ile taka przyjemność będzie kosztować?
                    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Komentarz

• Zamieszczone przez tira-rira Zobacz posta
                      jak można prodi się załapać na latanie, i ile taka przyjemność będzie kosztować?
                      W niedzielę 7-go, tylko należy przyjść na Wielki Piknik "Podaruj Dzieciom Radość" i zgłosić się do namiotu Przemyskiej Grupy Paralotniowej "Latam, bo chcę" (drugie boisko boczne MKS Polonia). Jeśli chodzi o sobotę i poniedziałek, proszę zgłoszenia kierować na adres: latambochce@gmail.com

Tutaj też zamówienia specjalne typu, Zamek w Krasiczynie, Arboretum, Wiatraki itp. w odległości nie większej niż 10 km. od Przemyśla w kierunkach raczej na zachód i północ.

Jeśli chodzi o cenę, to nie jest jeszcze ustalona, bo pieniądze mają być przekazane na fundację. Nie będzie to jednak cena powalająca i każdego na to stać. Napęd tandemowy pali ok. 5-6l/h paliwa E-95, a nie kilkadziesiąl litrów benzyny lotniczej i kosztuje kilkadziesiąt tysiecy a nie setki tysięcy lub miliony. Wiele będzie zależało też od długotrwałości lotu, cena podstawowego lotu to będzie 15 minut, jeśli dłużej to będzie się mnożyć. Np. lot 35 minut, to wyjdzie cztery podstawowe 15 minut, bo liczymy każde następne rozpoczęte 15 minut. To tylko dla tych, którzy będą mieli specjalistyczne wymagania, bo lot np. do Krasiczyna i z powrotem potrwa więcej niż 15 minut. Można przewidzieć czas lotu. Tandem tnie powietrze z prędkością około 36 km/h (to zaleta w fotografi, bo teren nie ucieka zbyt szybko, brak wibracji, żadnych szyb, nic nie przesłania i ogranicza widoczności, możliwość robienia zdjęć w zakresie 360 stopni, bo sobie też można zrobić fotkę)

pozdro. Prodi

Ps. pisząc na powyższą skrzynkę powołujcie się na swoje nick'i z tego forum, to nam umożliwi identyfikację a za razem jakieś ułatwienia i promocje dla Was.

Im więcej chętnych, to cena będzie niższa. Mają na myśli cel imprezy, to myślę o ok. 150do 180 zł, ale to jeszcze można obniżyć, ale nie podnieść.
                      Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Cieszę się, że wątek się rozkręcił. Widzimy też nowe mordki, które długo nie dawały znaku życia.
                        Tak więc pozdrawiam wszystkich zakręconych amatorów!

Jak i przypominam, że za offtopy będę.. będę.. Nie wiem jeszcze co będę - ale coś wymyśle
                        Sio! Uciekać mi z nimi do innego tematu :P

Komentarz

Wybacz nam Em - już nie będziemy i szczerze przepraszamy

Komentarz

Jakiś czas temu poruszany był temat: "gdzie w Przemyślu, przed wojną był budynek straży pożarnej". Poniżej, trochę w ramach nostalgii coś co wygrzebałem w swoich piwnicach.
                            Załączone pliki

Komentarz

Zdjęcie baardzo udane (to tak, żeby em się nie dowiedziała co będzie..(; )

i pomyśleć, że Lwów tak niedawno...

Komentarz

Nawet nie zauważyłem, że mi się zdublowało.

Komentarz

Pracuję...
                                X