REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciepło mieszkalne do boju!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ciepło mieszkalne do boju!

Dawniej za (brrr! K...) to sezon grzewczy w klatkach dla ludzi zwanych blokami mieszkalnymi zaczynał się po trzech (bodajże) chłodnych dniach (jakoś od średniej temp. dobowej to zależało?).

Po wiadomych odwilżach potylicznych nareszcie zdrowy rozsądek zaczął ogrzewać te post-PRL-owskie osiedla. A dzisiaj co się dzieje? Nie ma temperatury dla ‘Bogaczy’ czy co?

Mamy przepiękną jesień (póki co) ale nasze klatki mieszkalne są bardzo wychłodzone. Bardzo ...

Można by cóś z tym zrobić?

tajoj Ciepłownie i piece tego miasta ruszajcie do boju!

P.S. Tylko nie mówić proszę o oszczędnościach bo o tych wirtualnych to ja cóś powiem.

Odp: Ciepło mieszkalne do boju!

Wyślij maila o tym ,że marzniesz pod wszystkie możliwe adresy podane poniżej. Może zadziała?

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ w Przemyślu Spółka z o.o.

Adres: 37-700 Przemyśl, ul. Płowiecka 8

E-mail: mpecprzemysl@pro.onet.pl

WWW: www.mpec.przemysl.pl

NIP: 795-020-07-28

KRS: 0000127415, Sąd Rejonowy w Rzeszowie

Konto: Kredyt Bank S.A. Oddział w Przemyślu 15001634-121630016154

Telefony:
    • Centrala: 016 670 40 53, 016 670 41 53, 016 670 42 53
    • Sekretariat: 016 670 55 85
    • Prezes Zarządu: 016 670 74 02
    • Wiceprezesi: 016 670 57 59
    • Główny Księgowy: 016 670 60 27
    Fax: 016 670 53 84

Kontakt E-mail:

Komentarz

Niestety, mój klatkowiec jest ogrzewany przez super nowoczesną (?) ciepłownię gazową (niedawno zaprojektowaną na cały osiedl). Nawet dotacje chyba były... (że niby jak zamienić węglowe złoto na gaz to z łotówek mniej będzie trzeba płacić). Aż boję się na tym Forum wspominać kto nią zarządza ...

Komentarz

Za rok ogrzewania/nie ogrzewania 70 m2 płacę ok. 2200 zł. Ciekawe komu przynosi to dochód, że przez kilka dni/tygodni muszę sobie pomarznąć?

Do czyjej wyobraźni można dotrzeć argumentami takimi jak:

- najbardziej marzną osoby starsze lub chore oraz dzieci,
        - chłód w mieszkaniach sprzyja przeziębieniom/grypom/reumatyzmom, itd - później zwolnienia, szczepienia, itp.
        - w zimnym i wilgotnym środowisku niszczeją domowe meble, sprzęt elektroniczny, komputery, itd.
        - cierpią nawet kwiaty domowe!
        - co robią lokatorzy ? - włączają kuchenki gazowe, wentylatory elektryczne, itd. - a kto się z tego cieszy? Później w statystykach czytamy o wzroście gospodarczym w trzeciej/czwartej dekadzie?
        - nastrój i optymizm ludzki pryska szybko, po takim czymś to nawet kumpanii wyborczej nie chce mi się oglądać.

Wiele więcej jest 'dobrych stron' trzymania ludzi 'za pysk' w zimnym ... Niech ta kumpania przyśpieszy wreszcie, bo pomimo Polskiej, Złotej Jesieni za oknami, w większości mieszkań, których lokatorzy uwierzyli takim czy innym obietnicom wyborczym - jest naprawdę zimno.

I to, że jest zimno, na zawsze skojarzy mi się z obecną opcją potyliczną.

Komentarz

W mojej klatce są piece dwu funkcyjne co w teorii jest rozwiązaniem oszczędniejszym (w praktyce różnie to bywa). Mogę więc zrobić sobie ciepło kiedy chcę - nawet w maju

Komentarz

Pracuję...
          X