REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiany w przemyskim Rynku

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odp: Zmiany w przemyskim Rynku

Ja już nie ogarniam, to co dała im ta sonda, bo chyba jak znam nasze władze to nie mają zamiaru rezygnować z przebudowy rynku z powodu 586 głosów...jednak mnie cieszy taki wynik sondy..co nie zmienia faktu, że nie wiem co oni mają zamiar z tym rynkiem zrobić, ktoś mi to wytłumaczy heh...
    Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.
    ~Julian Tuwim

Komentarz

"Analiza wyników ankiety wskazuje, że żadna z przedstawianych koncepcji nie zyskała wyraźnej akceptacji głosujących. Około 2/3 wypowiadających się było przeciwko koncepcji przygotowanej wg. projektu J. Mermona, jednocześnie zbliżona liczba ankietowanych wypowiedziała się za rewitalizacją Rynku w takiej, czy innej formie. Brak jednak zgody na proponowane przez samorząd rozwiązania powoduje konieczność rezygnacji z tego projektu i rozpoczęcia budowania koncepcji rewitalizacji od początku, przy wykorzystaniu zarówno ocen fachowców, dotychczas wyrażonych opinii mieszkańców, jak i elementów istniejących koncepcji. Odłożenie w czasie wypracowania ostatecznej koncepcji wynika także ze względów finansowych, m.in. realizacji dwóch dużych i ważnych inwestycji, jakimi są budowa drogi obwodowej oraz uzbrojenie strefy ekonomicznej. Niemniej jednak szybka poprawa wyglądu Rynku jest niezbędna. Bardzo istotnym elementem i punktem wyjścia do tych prac koncepcyjnych powinny być badania archeologiczne, które są nie tylko niezbędne (także ze względu na prowadzoną budowę podziemnej trasy turystycznej), ale mogą również dać zupełnie inne spojrzenie na charakter i kierunek rewitalizacji."

No spoko już ogarniam...jednym słowem mamy jeszcze chwile,żeby namawiać ludzi i uświadamiać im, że w następnej sondzie lub referendum musimy znacznie przegłosować wszystkie projekty...a to teraz mam inne pytanie...bo jak zauważyłam ci którzy wymyślili, popierają i chcą realizować ten projekt to 40-50 letni ludzie, którzy pożyją jeszcze z 30-40 lat (nie, żebym im życzyła śmierci, wręcz przeciwnie, niech sobie i 100 lat żyją ;p) a potem gdzieś będą mieli to wszystko delikatnie mówiąc a ci , którym najbardziej zależy żeby rynek został taki jakim jest to młodzież 15-18 lat, która spędzi tu całe życie i chce, żeby i ich dzieci w mieście z takim rynkiem żyły! A najgorsze, że tych młodych jest najwięcej, a nie mają zbyt wiele do powiedzenia w tej czy w innych sprawach dotyczących naszego miasta..w ten sposób rośnie nam bierne społeczeństwo, które jest i będzie przekonane, że nic zmienić nie może..ja na to nie mogę patrzeć i jako, że należę do tej młodzieży, która głosować jeszcze nie może to próbuje wypowiadać się tu, choć wiem, że takim jednym postem nie zmienię świata ani nawet decyzji o naszym rynku...
      Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.
      ~Julian Tuwim

Komentarz

Będą robić wszystko żeby przepchać swój projekt z pawilonem. Bo za ten pawilon już ktoś pewnie zapłacił
        Ostatnio edytowany przez Radoos; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

trawe niech zrobia na Czuwaju a nie za rynek sie biora ! STOP DLA RYNKU.

Komentarz

zlikwidować Czuwaj, doinwestować w nawierzchnię rynku

Komentarz

Niech się czepią czegoś bardziej pożytecznego, np. niech zrobią jakieś centrum rozrywki! Albo to aquapark, basen, coś gdzie można będzie pójść, bo sama z koleżankami już nie mamy pomysłu ciągle to samo; San, Rynek, Galeria i na okrągło, nie ma gdzie pójść, a jak jest brzydka pogoda , to nie wspomnę ...

Komentarz

Podejrzewam, że wśród osób głosujących przeciw modernizacji rynku średnia wieku była grubo ponad 50 lat i to osoby, które "boją się" nowości, i nie przeszkadzają im w niczym stare obdarte kamienice, krzywa kostka brukowa, telewizory wielkie jak szafa z wypukłym ekranem, telefon z tarczą do wybierania numeru itd.

Kiedyś w Przemyślu rynek wyglądał jeszcze inaczej, ratusz był pewnie drewniany, kiedyś nie było też prądu, kiedyś też palono na stosie za czytanie książek. Ludzie! Cały czas trzeba się rozwijać i modernizować, średniowiecze już dawno za nami!

Nie chcę się czuć w centrum miasta jak w skansenie. Gdybym miał ochotę na wizytę w muzeum, to bym kupił bilet i do niego poszedł.

Komentarz

Zamieszczone przez ladovnik Zobacz posta
                  Podejrzewam, że wśród osób głosujących przeciw modernizacji rynku średnia wieku była grubo ponad 50 lat i to osoby, które "boją się" nowości

Nie chcę się czuć w centrum miasta jak w skansenie. Gdybym miał ochotę na wizytę w muzeum, to bym kupił bilet i do niego poszedł.
                  To nie chodź do Rynku. A może następnym krokiem powinno być wyburzenie zabytków i postawienie w ich miejsce nowoczesnych budynków? Zróbmy takie nowe lata 70-te. A przeciwko modernizacji głososwało mnóstwo młodych ludzi...

Komentarz

Zamieszczone przez ladovnik Zobacz posta
                    Podejrzewam, że wśród osób głosujących przeciw modernizacji rynku średnia wieku była grubo ponad 50 lat
                    To źle podejrzewasz.

Komentarz

można by powycinać te chore drzewka i zbudować galerię Sanowa o/Rynek
                      Jedyna galeria na rynku i mająca w środku kawałek historii - niedźwiadkową fontannę

Tym, "których to średnia wieku jest grubo ponad 50-tkę" nie pasuje tyle co modernizacja rynku tylko w takich ramach

W toku takiego myślenia mozna by wyciąć cały park i zbudować wielki skatepark, w parku tylko 2 starsze pary chodzą, reszta pije tanie wino pozostawiając szklane i plastikowe opakowania lub też się kopulują czego później również pozostawiają ślady, i co ja mam swojej córce tłumaczyć ???
                      A ile kosztuje utrzymanie parku, hohoho. Można by te pieniądze przeznaczyć na system GPS dla MZK oraz zbudować sieć restauracji MakDonalds, Kejefsi, SuperZapiekankas, może by kasy jeszcze stykło na Miejski Klub DancingLaskiGoGoGo czynny całą dobę.

PS, fajną opcją była by zjeżdżalnia saneczkowa bezpośrednio z kopca przez park aż na przyszły aquapark

(....)

nie o zmiany a o formę się rozchodzi

Komentarz

Pracuję...
                      X