REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Farma wiatrakowa pod Przemyślem

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Farma wiatrakowa pod Przemyślem

Zamieszczone przez tira-rira Zobacz posta
    Jako, że Polska jest w UE, do końca 2020 roku w jej bilansie energetycznym 15% energii elektrycznej ma być wytwarzane ze źródeł odnawialnych (między innymi z turbin wiatrowych). Ze względu na warunki klimatyczne w naszym kraju energia wiatrowa ma mieć w tym największy udział. Jak widać na przykładzie tej inwestycji jest to krok w tę właśnie stronę.

Słyszałem że 20 %, ale może 5 w tą czy w tamtą nie ma różnicy najważniejsze żeby było powyżej 10 . Ze względu na warunki klimatyczne w naszym kraju to Holandii z nas nie będzie. Niestety w Polsce przeważają strefy ciszy wiatrowej Natomiast żeby taka farma wiatrakowa miała rację bytu sezonowa prędkość wiatru musi przekraczać 4 m/sek. Eksperci też straszą że z wiatraków wiele w ogólnym bilansie energetycznym kraju prądu ni za wiele prądu z wiatraków w ogólnym bilansie energetycznym kraju nie będzie. Na całe szczęście eksperci lubią się mylić, chociaż natury sie nie oszuka....Ale jest nadzieja dla Podkarpacia, ponieważ jest to nieliczne miejsce w Polsce oprócz północy kraju gdzie wyżej wymienione warunki są spełnione. Idąc dalej tym tokiem - wiatrem, można pokusić sie o nadzieje że będzie w niedalekiej przyszłości jakaś kasa. Może zamiast z turystyki w Przemyślu kasa będzie płynąc a raczej wiać z wiatraków.

Komentarz

Słyszałem, że od jakiegoś czasu są tam pielgrzymki prawie jak do jakiegoś sanktuarium
      "Zawsze są dwa uda albo się uda albo się nie uda :D" .:POzdrawiam:.

Komentarz

Zamieszczone przez matejm Zobacz posta
        Słyszałem, że od jakiegoś czasu są tam pielgrzymki prawie jak do jakiegoś sanktuarium

Nie ma się co dziwić lud spragniony jest cudów....nadziei....świeżego powiewu

Komentarz

Tak wygląda stadko wiatraków widziane z "autostrady"

Komentarz

Pięknie. Ciekawe kiedy je zobaczę... Pewnie już wtedy powstanie ich 2x więcej (:

Komentarz

Zamieszczone przez em Zobacz posta
              Pięknie. Ciekawe kiedy je zobaczę... Pewnie już wtedy powstanie ich 2x więcej (:
              W tym miejscu będzie ich tylko (a może aż) 6 szt.

Na polach dwóch podprzemyskich miejscowości – Hnatkowic w gminie Orły i Orzechowiec w gminie Żurawica powstaje pierwsza na naszym terenie elektrownia wiatrakowa. Jeśli pozwolą warunki pogodowe, na początku listopada farma będzie gotowa w całości. Sześć potężnych wiatraków o łącznej mocy 12 megawatów, zdolnych do dostarczenia energii elektrycznej całemu Przemyślowi.
              Informacja pochodzi z artykułu z ostatniego Życia Podkarpackiego.
              Cały artykuł znajduje się też na forum skyscrapercity.com Oto link: http://www.skyscrapercity.com/showth...=451742&page=8
              Pozdrawiam

Komentarz

Zamieszczone przez em Zobacz posta
                Jak narazie mamy komplet, 6 wiatraków już jest zmontowanych. Postawienie od podstaw jednego zajmowało tej sprawnej ekipie 2 dni :P Więcej czasu natomiast zajmowało rozmontowanie, przetransportowanie i ponowne zmontowanie tego potężnego dźwigu + zmontowanie w jeden element łopat wirnika.

Komentarz

KoMpReSsOR, w związku z tym, że są już wszystkie wiatraki (6 szt.) myślę, że pasowałoby zrobić jakąś fotkę lub fotki na zakończenie tej inwestycji Możemy liczyć na Ciebie ???

A może F1uBu, będący(-ca) mieszkańcem Orzechowiec, wrzuci jakieś fotki ???
                  Pozdrawiam

Komentarz

Snoopy żaden problem, tyle ze w Przemyślu bede dopiero w sobote (studia). Mam nadzieje, ze nie bedzie problemu z uchwyceniem wszystkich wiatrakow naraz, gdyż ostatni jest nieco oddalony od "stada" :D

pozdrawiam

Komentarz

Zamieszczone przez KoMpReSsOR Zobacz posta
                      Mam nadzieje, ze nie bedzie problemu z uchwyceniem wszystkich wiatrakow naraz, gdyż ostatni jest nieco oddalony od "stada" :D
                      Oj raczej będą. Powiedzmy że ostatni z 6 jest usytuowany nieco niżej w stosunku do pozostałych, więc uchwycenie wszystkich z poziomu ziemi raczej jest nie wykonalne. A i uchwycenie 5 również może stanowić kłopot ze względu na odległości pomiędzy wiatrakami. Ponieważ 3 pierwsze są dosyć blisko siebie to uchwycenie ich to żaden kłopot, ale pozostałe 3 są w większych odległościach od siebie i na różnych wzniesieniach. Poza tym ta pogoda

Choć myśle że jedynym idealnym miejscem do uchwycenia być może wszystkich wiatraków, z wyższego poziomu jest Fort XI Duńkowiczki. Plus oczywiście odpowiedni sprzęt do takich zdjęć. Ale KoMpReSsOR myśle że sobie poradzi
                      Pozdrawiam.

Komentarz

Z góry dzięki KoMpReSsOR za przyszłe fotki. Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzisz z tymi wiatrakami Czekam z niecierpliwością na sobotę !!!

Dzięki F1uBu za instruktaż dot. jak najlepszego ujęcia wszystkich wiatraków. Myślę, że KoMpReSsOR skorzysta z Twoich rad A może ktoś inny skorzysta z Twoich porad i miło nas zaskoczy wrzucając swoje fotki na forum ???
                        Pozdrawiam

Komentarz

Zamieszczone przez F1uBu Zobacz posta
                          Oj raczej będą. Powiedzmy że ostatni z 6 jest usytuowany nieco niżej w stosunku do pozostałych, więc uchwycenie wszystkich z poziomu ziemi raczej jest nie wykonalne. A i uchwycenie 5 również może stanowić kłopot ze względu na odległości pomiędzy wiatrakami. Ponieważ 3 pierwsze są dosyć blisko siebie to uchwycenie ich to żaden kłopot, ale pozostałe 3 są w większych odległościach od siebie i na różnych wzniesieniach. Poza tym ta pogoda

Choć myśle że jedynym idealnym miejscem do uchwycenia być może wszystkich wiatraków, z wyższego poziomu jest Fort XI Duńkowiczki. Plus oczywiście odpowiedni sprzęt do takich zdjęć. Ale KoMpReSsOR myśle że sobie poradzi
                          Pozdrawiam.

Mam zamiar w sobotę zrobić parę zdjęć z góry tj. z powietrza, już tam latałem, ale bez aparatu. Zdjęcia lotnicze z pewnością zrobił Relax, ale nie było jeszcze kompletu.

pozdro. prodi

Komentarz

a czym latasz ;>? chetnie bym sobie zrobil taki kurs na para lotnie albo motolotnie i bym tez sobie polatal :]
                            Konsekwentnie zamykałeś przede mną każde drzwi jak mogłeś przypuszczać , że zabraknie mi sił ?

Komentarz

Zamieszczone przez maiczel Zobacz posta
                              a czym latasz ;>? chetnie bym sobie zrobil taki kurs na para lotnie albo motolotnie i bym tez sobie polatal :]
                              Zdarzało mi się pilotować motolotnie i samoloty ultralekkie, a tutaj latam paralotnią z napędem. Jeśli chodzi kursy paralotniowe i lotniowe, to już niestety sezon mija. Zapraszam na pod - forum paralotnie w przemyślu i okolicach. Tutaj umawiamy się na latanie i komentujemy co się dzieje w "szmacianym" lataniu. Oczekujemy nowych chętnych pilotów.
                              pozdro. prodi
                              ps. Relaks zamieścił zdjęcia "farmy wiatrakowej" w galerii zdjęć przemyśl24, zapraszam do oglądania.

Komentarz

Zamieszczone przez prodi65 Zobacz posta
                                Zdarzało mi się pilotować motolotnie i samoloty ultralekkie, a tutaj latam paralotnią z napędem. Jeśli chodzi kursy paralotniowe i lotniowe, to już niestety sezon mija. Zapraszam na pod - forum paralotnie w przemyślu i okolicach. Tutaj umawiamy się na latanie i komentujemy co się dzieje w "szmacianym" lataniu. Oczekujemy nowych chętnych pilotów.
                                pozdro. prodi
                                ps. Relaks zamieścił zdjęcia "farmy wiatrakowej" w galerii zdjęć przemyśl24, zapraszam do oglądania.
                                Dzięki prodi65 za info Oto bezpośredni link do zdjęć Relax'a

http://www.przemysl24.pl/galerie/relax1/wiatraki/
                                Pozdrawiam

Komentarz

Pracuję...
                                X