REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Inwestycje w Przemyślu i okolicy

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

  Nie ma, ale to nie ważne, ważne, że kasa będzie
  ;P

  Komentarz


  • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

   Zamieszczone przez Gała Zobacz posta
   Może ktoś mi powie gdzie w Przemyślu znajdują się ulice Żytnia, Niepodległości czy Witosa?
   zoomi wie

   Komentarz


   • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

    Źródło: ZDM

    Remont nawierzchni chodników – ul. 22 Stycznia w Przemyślu.
    Zamówienie obejmuje budowę ścieżki rowerowej wzdłuż Wybrzeża J.P. II od mostu "Orląt Przemyskich" do pływalni. W przyszłości na pewno pociągnął ją dalej tj. od mostu "Orląt Przemyskich" do os. Kmiecie.

    http://zdm-przemysl.com/UserFiles/19...20Stycznia.zip

    Komentarz


    • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

     Nie pomagają rozmowy ani interwencje na najwyższych szczeblach. Ukraiński rząd wciąż nie wyraził zgody na budowę nowego przejścia granicznego w Malhowicach koło Przemyśla. Od lat czekają na nie przygraniczne gminy. Ruszy natomiast budowa przejścia w Budomierzu. Ta inwestycja startuje wiosną.
     W Budomierzu będzie można odprawić 3,5 tysiąca osobowych aut na dobę. Inwestycja ma być gotowa za 3 lata - będzie kosztowała 145 milionów złotych - w tym roku urząd wojewódzki wyda na nią 48 milionów.
     Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki
     -”Jak najbardziej wystarczy - to jest ważne by zharmonizować to z budową drogi wojewódzkiej. Parę ważnych rzeczy będzie w tym roku rozwiązane.”
     Wciąż nie udaje się natomiast rozwiązać sprawy przejścia w Malhowicach koło Przemyśla. Zanim Polska weszła do strefy Schengen - od czasu do czasu uruchamiano tu odprawy - na przykład w Dzień Wszystkich Świętych. Teraz graniczna brama jest zamknięta na dobre, a stałego przejścia nie można budować - bo kolejne ukraińskie rządy nie mogą się zdecydować - czy tego chcą czy nie. "Trudno to zrozumieć.” - oburza się prezydent Przemyśla Robert Choma, który w tej sprawie odbył już kilkadziesiąt spotkań, między innymi z lwowskimi gubernatorami.
     -”Już parę lat temu słyszałem, że nota ma być gotowa, a milczenie trwa w dalszym ciągu - wszystko sprowadza się do tego, że tak pracujemy nad tym - juz powinna zapaść decyzja.”
     Ale decyzji nie ma. Nie pomagają także interwencje polskiego MSZ-tu i resortu spraw wewnętrznych. Polska mogłaby w ogóle zrezygnować z budowy tego przejścia, ale bardzo zależy na tym przygranicznym samorządom. Na przykład gmina Przemyśl chce przekazać pod inwestycję 5 hektarów ziemi.
     Witold Kowalski, wójt gminy Przemyśl
     -”Wszędzie tam, gdzie powstają przejścia powstają miejsca pracy, podatki - liczymy a to, że taką rolę to przejście spełni.”
     Na gospodarcze ożywienie liczą także mieszkańcy Malhowic i sąsiednich wsi. Nowe przejście w Malhowicach miałoby wyglądać podobnie jak to w Budomierzu. Część pieniędzy na jego budowę Polska dostałaby ze specjalnego funduszu na rozwój zewnętrznych granic Unii Europejskiej.

     za http://ww6.tvp.pl/400,20090226886668.strona
     Forum Rozwoju Przemyśla

     Komentarz


     • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

      To jest kara dla Przemysla, za zaszlosci i konflikty miedzy ukraincami a nami w naszym kochanym mieście, dotego dochodzi sprawa tego nieszczesnego budynku domu ukraincow... taka kara bylo odsuniecie atostrady z Medyki na Korczowa kilkanascie lat temu bo ukraincy wymislili sobie ze swoja droge pociagna od Korczowej... teraz sprawa przejscia w Malhowicach

      Komentarz


      • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

       W ramach akcji „Odnawiamy skarby Podkarpacia” zostaną przeprowadzone pracy rewitalizacyjne na Forcie Zniesienie Twierdzy Przemyśl. Sponsorem akcji jest Kompania Piwowarska TYSKIE. Zakres prac, które zostaną sfinansowane przez SPONSORA obejmują wycinkę drzew i krzewów wraz z prowadzonymi pracami pielęgnacyjnymi i porządkowymi fortu XVI „Zniesienie” . Dodatkowo w ramach działań sponsorskich zostanie wydana publikacja „Mapa Twierdzy Przemyśl” . Akcja potrwa od 1 marca do 3 maja 2009r. i zakończy się prezentacją odnowionego obiektu podczas imprezy „Podkarpacki Jarmark Turystyczny”. Do tej pory na podkarpaciu do akcji włączył się Iwonicz Zdrój i odrestaurowano legendarne sanatorium „Stare Łazienki” oraz Łańcut gdzie renowacji poddano zabytkowy powóz w zamku w Łańcucie. „Przywróćmy skarbom Podkarpacia ich dawny blask to szereg działań w zakresie renowacji zabytkowych obiektów, które dzięki marce TYSKIE pozwalają przywrócić ich dawną świetność.

       za przemysl.pl
       Forum Rozwoju Przemyśla

       Komentarz


       • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

        Remont Dworca PKP w Przemyślu dopiero od 2010 roku

        Najwcześniej w 2010 roku rozpocznie się remont Dworca Głównego PKP w Przemyślu. Do tego czasu pasażerowie korzystający z usług przewoźnika będą patrzeć na obskurne, brudne wnętrza.

        Przemyślanie nie tracą nadziei, że dworzec w ich mieście stanie w końcu jego wizytówką.

        Neobarokowy gmach przemyskiego dworca wzniesiony w XIX wieku to perła architektury na szlaku kolejowym pomiędzy Krakowem i Lwowem - uważają specjaliści.

        Zabytek, chociaż nietuzinkowy już dawno stracił swoją dawną świetność i próżno czekać, kiedy ją znowu odzyska. Niegdyś reprezentacyjna oraz budząca zachwyt przyjezdnych stacja obecnie stanowi antyreklamę miasta.

        Na własne oczy przekonali się o tym mieszkańcy, którzy pod koniec lutego br. tłumnie uczestniczyli w imprezie pod hasłem "100 lat temu na dworcu”. Z jednej strony zachwycali się jego pięknem, z drugiej z obrzydzeniem spoglądali na zaniedbane i brudne wnętrza.

        Zdążyć przed Euro

        Michał Wrzosek, rzecznik prasowy PKP S.A., zapewnia, że do 2011 roku Dworzec Główny w Przemyślu przejdzie generalny remont. Wartość przedsięwzięcia oszacowano wstępnie na około 85 milionów złotych. Inwestycja zostanie sfinansowana z kasy kolei oraz budżetu państwa.

        Prace powinny rozpocząć się za rok. Według Wrzoska, modernizacja dworca jest konieczna nie tylko ze względów estetycznych. Równie istotne dla sprawy są zaplanowane na 2012 rok Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

        - Musimy skomunikować połączenia kolejowe z Ukrainy - wyjaśnia Michał Wrzosek. - Przez Przemyśl ma przebiegać jedno z nich.

        Pasaże i punkty

        Będąca w trakcie opracowywania koncepcja restauracji dworca zakłada przywrócenie mu pierwotnego wyglądu. W tym właśnie celu gromadzone są archiwalne zdjęcia mające pomóc w wiernym odtworzeniu szczegółów, detali architektonicznych.

        W piwnicach i innych niezagospodarowanych obecnie pomieszczeniach mogłyby powstać pasaże handlowe, punkty usługowe.
        źródło: nowiny24.pl
        Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

        Komentarz


        • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

         Zaproponowali władzom Przemyśla odnowienie bramy rycerskiej

         Firma budowlana MEC, związana z Naczelną Organizacją Techniczną, chce nieodpłatnie przekazać dokumentację remontu bramy rycerskiej w Przemyślu.


         Zabytkowa brama rycerska od lat jest zaniedbana.

         Brama rycerska to część kompleksu Klubu Garnizonowego. Od wielu lat zaniedbana. Za niedługo cały kompleks, wraz z bramą, od MON ma przejąć miasto.
         MEC, która bezpłatnie oferuje miastu dokumentację, nawiązała już kontakt z niemiecką firmą Schomburg. Ta posiada odpowiednią technologię osuszania murów.

         Szacunkowy koszt remontu bramy wynosi 250 tys. złotych. NOT twierdzi, że jest w stanie znaleźć inwestora, który wyremontuje budynek w zamian za jego dzierżawę.

         Co na to miasto, czyli przyszły właściciel bramy?

         - Na razie ten obiekt nie należy do nas, więc trudno mówić o konkretach albo o tym, co z nim zrobimy - mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.
         Artykuł pochodzi ze strony Nowiny24.pl
         Pozdrawiam

         Komentarz


         • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

          Zamieszczone przez tira-rira Zobacz posta
          Remont Dworca PKP w Przemyślu dopiero od 2010 roku

          Najwcześniej w 2010 roku rozpocznie się remont Dworca Głównego PKP w Przemyślu. Do tego czasu pasażerowie korzystający z usług przewoźnika będą patrzeć na obskurne, brudne wnętrza.

          Przecież w tym roku miał być remontowany nasz dworzec! No cóż o rzeszowskim dworcu była cisza i nagle remont idzie pełną parą! Szkoda gadać!
          Ale przeczytałem ostatnio w lutowym wydaniu "Rynku kolejowego" że Przemyśl i Chełm mają być miastami przesiadkowymi na Euro 2012 więc remonty nas nie ominą!

          Komentarz


          • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

           Euro na Ukrainie stoi pod dużym znakiem zapytania (zresztą u nas też kolorowo nie jest) więc z tym miastem przesiadkowym to bym tak nie prorokował.

           Komentarz


           • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

            jedyna nadzieja w tym calym zasranym EURO dlanas, jak odbiora Ukrainie i dadza np. niemcom to dla naszego regionu bedzie katastrofa! o autostradzie , remoncie koleji dworca budowie przejsc granicznych itp mozemy zapomniec!

            Komentarz


            • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

             Akurat ta autostrada to i tak jest pomyłka. Wystarczy zwykła ekspresówka z dwoma pasami w każdą stronę i obwodnice w zakorkowanych miastach. Widziałeś stawki za autostrady w Polsce? Drugie tyle co benzyna za daną trasę wychodzi. Zdecydowaną większość i tak nie będzie stać aby z nich korzystać.

             Komentarz


             • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

              masz racje stary, tu sie zgadzam w budowie tez jest to tansze! sam miedzy krakowem a katowicami jezdze przez Olkusz i Dabrowe Gorniczą jade 50min 2/3 trasy to dwa pasy w jedna strone rozdzielone barierkami przycina sie pieknie i za darmo! 65km tam i z powrotem Kraków- Katowice pseudo autostradą zaokraglając 25zł!!!

              Komentarz


              • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

               Wandale zniszczyli fort

               Policja poszukuje wandali, którzy zniszczyli fragment umocnień fortecznych w Grochowcach, pod Przemyślem. Solidny wał fortu V - ważny element obrony - został przekopany i po prostu zniknął. Przewodnicy turystyczni sugerują, iż sprawcami tego barbarzyńskiego czynu byli tak zwani poszukiwacze historycznych pamiątek. Do szukania cennych przedmiotów wykorzystali ciężki sprzęt. W okolicach fortu pozostawili po sobie wiele śladów w postaci wykopów w różnych miejscach. Fort V w Grochowcach jako jeden z nielicznych obiektów Twierdzy Przemyśl wpisany jest indywidualnie do rejestru zabytków. To znaczy, że powinien być szczególnie chroniony. Już do Podkarpackiego Konserwatora Zabytków zgłosił się inwestor z propozycją dzierżawy fortu i naprawienia strat po wandalach. Józef Śliwiak mówi, iż czuje do tego miejsca sentyment , gdyż pochodzi z Grochowiec i w dzieciństwie dużo czasu spędzał tam bawiąc się z kolegami w wojnę. Podpisano z nim umowę. Wiosną ruszyć mają prace przywracające dawny wygląd fortu.
               źródło: radio.rzeszow.pl


               Czapki z głów dla wszytskich, którzy opiekują się przemyskimi fortami, a tzw. poszukiwaczom pamiątek należy się surowa kara !
               FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
               Wszystkie inwestycje w jednym miejscu
               Z A P R A S Z A M Y

               Komentarz


               • Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

                Zamieszczone przez Kostek Zobacz posta
                tzw. poszukiwaczom pamiątek należy się surowa kara !

                I oczywiście nikt nic nie słyszał i nie widział :D
                Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

                Ćwierkacz

                Komentarz

                Pracuję...
                X