REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Inwestycje w Przemyślu i okolicy

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

Przetarg na autostradę A4 Rzeszów-Korczowa
    Wtorek, 10 Marca 2009 11:17

Ogłoszono przetarg na budowę autostrady A4 Rzeszów-Korczowa na odcinku Jarosław (węzeł Wierzbna) - Korczowa (granica państwa). To pierwsza podkarpacka inwestycja drogowa, która będzie realizowana w systemie „Projektuj i Buduj". Termin składania ofert mija 3 kwietnia.

Przebieg autostrady A4 Rzeszów-Korczowa został zatwierdzony decyzją środowiskową Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 29.12.2008r. Odcinek objęty przetargiem został podzielony na dwie części: Wierzbna (bez węzła) - Radymno (z węzłem) o dł. 25 km i Radymno (bez węzła) - Korczowa o dł. 22 km.

Inwestycja będzie polegała na budowie ok. 47 km odcinka dwujezdniowej autostrady o przekroju poprzecznym 2x2 z szerokim pasem dzielącym umożliwiającym rozbudowę drogi do przekroju poprzecznego 2x3. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji projektowej, w tym projektów budowlanych, uzyskania w imieniu inwestora wymaganych decyzji administracyjnych oraz wykonania robót budowlanych niezbędnych do oddania do użytkowania objętego zamówieniem odcinka autostrady.

„Projektuj i buduj" to system, który ma na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Wykonawca sam projektuje drogę, którą następnie buduje, dzięki czemu inwestycja realizowana jest w szybszym tempie.
    źródło: www.2012.org.pl
    FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
    Wszystkie inwestycje w jednym miejscu
    Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Witam

Piszę w związku z kolejnym terminem spotkania Forum Rozwoju Przemysla. Moja propozyjca, to 21 marca, godzina 18 w restauracji "Piwnica Mieszczańska".
      Na spotkaniu omówimy sprawy związane z regulaminem dla stowarzyszenia oraz innymi wymaganamymi dokumentami. Kolejnym naszym krokiem będzie założenie strony internetowej, o której również podyskutujemy, byłoby znakomicie gdyby każdy przedstawił swoje pomysły na stronke. Swoją obecność wstępnie potwierdziła osoba, która zajmie się jej stworzeniem, więc prosiłbym o przybycie.

Wszyscy, którzy chcą wspierać rozwój naszego ukochanego miasteczka Przemyśla proszeni są o niezwłoczne przyjście na ustalony termin spotkania.

FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
      Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Gdybyście potrzebowali serwera na stronę oraz domeny w formacie xxxxx.przemysl24.pl dla waszego stowarzyszenia to zapraszam na priv
        Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Jeśli będzie taka potrzeba zapukamy w Twoje drzwi.
          FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
          Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Ja bym wolał w Imperium albo w Zderzaku :P ale to tylko taka moja mala propozycja :P

Komentarz

Ja mysle ze "Mieszczanska" jest dobrym miejscem na spotkania FRP i najlepiej tam sie spotykajmy
              Przemyśl - Miasto Wyjątkowe!

Komentarz

Mała zmiana, spotkanie FRP zostanie przełożone na piątek 20 marca, godzina i miejsce pozostają bez zmian.

Zainteresowanych zapraszam
                FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
                Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Hej, no ja niestety, z przyczyn logistycznych, nie będę na spotkaniu. Ale po spotkaniu tradycyjnie proszę o info.
                  Are you gangsters? No, we are Russians.

Komentarz

Hej!

Moje 2 grosze:

Zamieszczone przez alien Zobacz posta
                    Gdybyście potrzebowali serwera na stronę oraz domeny w formacie xxxxx.przemysl24.pl dla waszego stowarzyszenia to zapraszam na priv
                    Takoż i ja mogę zaproponować nieodpłatnie serwer na stronę i jakąś przyjemną domenę... nie dla konkurencji z Alienem, lecz dla szerszego wyboru

Zamieszczone przez Kostek Zobacz posta
                    Piszę w związku z kolejnym terminem spotkania Forum Rozwoju Przemysla. Moja propozycja, to 21 marca, godzina 18 w restauracji "Piwnica Mieszczańska".
                    Zamieszczone przez Kostek Zobacz posta
                    Mała zmiana, spotkanie FRP zostanie przełożone na piątek 20 marca, godzina i miejsce pozostają bez zmian.
                    Kostek proszę rozważ jeszcze termin - ten oryginalny sobotni dawał szansę "emigrantom" np. Amelius i mnie bo w sobotę będziemy już w P-ślu, ale w piątek nie... dopiero będziemy gnać przez Polskę w rodzinne strony
                    Ostatnio edytowany przez guteq; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez guteq Zobacz posta
                      Hej!

Moje 2 grosze:

Takoż i ja mogę zaproponować serwer i jakąś przyjemną domenę... nie dla konkurencji z Alienem, lecz dla szerszego wyboru

Kostek rozważ jeszcze termin - ten oryginalny sobotni dawał szansę "emigrantom" np. Amelius i mnie bo w sobotę będziemy już w P-ślu, ale w piątek nie... dopiero będziemy gnać przez Polskę w rodzinne strony

Witam Cię "Guteq". Związku z tym że kolejnym naszym krokiem będzie założenie strony internetowej, bardzo mi zalezało, aby w marcowym spotkaniu udział wziąła pewna osoba, która nam w tym pomoże. Niestety zaproponowany przeze mnie pierwotny termin musiał ulec zmianie, ze względu na wyjazd tegoż informatyka, jedynym wolnym dniem był piątek stąd ta zmiana. Ale jeżeli będziecie w sobote w Przemyślu, to chętnie się z Wami spotkam, aby przedstwić szczegółowo, to co uzgodniliśmy na piątkowym spotkaniu.

----

Wszyscy, którzy biorą udział w projekcie Froum Rozwoju Przemyśla proszeni są o odebranie listu na naszej skrzynce internetowej.

Pozdrawiam
                      FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
                      Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Kilka dobrych wiadomości na początek dnia

Projekt reaktywacji lotniska pod Birczą

Samorządowcy chcą reaktywować stare lotnisko w Krajnej koło Birczy. Kilka organizacji jest zainteresowanych uruchomieniem spółki lotniskowej.

Sprawie reaktywacji lotniska poświęcone było spotkanie zorganizowane z inicjatywy wójta gminy Bircza.

Przed laty lotnisko było wybudowane na potrzeby byłego rządowego ośrodka wypoczynkowego w Arłamowie. Od wielu lat nie jest użytkowane.

Obecnie teren lotniska formalnie należy do Lasów Państwowych. Ta instytucja przekazałaby teren gminie Bircza, a gmina udostępniła spółce lotniskowej.

Do rozwiązania pozostają kwestie prawne. Zagubione zostały dokumenty potwierdzające to, że Lasy Państwowe są właścicielem tego terenu.

Reaktywacją lotniska zainteresowana jest gmina Bircza, ośrodek wypoczynkowy w Arłamowie, Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, Związek Bieszczadzkich Gmin Pogranicza, Konwent Wójtów Powiatu Przemyskiego i mniejsze organizacje lokalne.

Projekt reaktywacji lotniska jest wpisany do strategii rozwoju województwa podkarpackiego. Są szanse na zdobycie dofinansowania z Unii Europejskiej.

źródło: Nowiny24.pl

Władze Przemyśla: warto zainwestować w naszej podstrefie

Władze Przemyśla i Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Euro - Park Wisłosan” zachęcają do inwestycji w przemyskiej podstrefie. - Nasze atuty to doskonałe położenie oraz połączenia drogowe i kolejowe - twierdzą.

Ogłoszony został kolejny przetarg na zagospodarowanie terenów przemyskiej podstrefy. Termin zgłaszania ofert mija 10 kwietnia. 17 kwietnia rozstrzygniecie przetargu.

Przemyska podstrefa ma 42 ha. Wielkości działek wahają się od pół do 2 ha. Teren nie jest jeszcze uzbrojony w media, ale jest wykonany ich projekt.

Ceny wywoławcze podane w ogłoszeniu przetargowym wynoszą od 1,5 mln złotych za działkę 4,34 ha do 2,6 mln złotych za blisko 8 ha grunt. Ponadto oferowane są tzw. kompleksy wydzielone z działek, dla których cena wywoławcza jednego metra kwadratowego wynosi 33,50 złote. Wszystkie ceny są brutto.

O pozyskanie inwestora dla przemyskiej podstrefy starały się już i władze Przemyśla i TSSE. Jak na razie bez rezultatów. Na ogłaszane przetargi nie wpływały oferty. Jedynie kilka firm wstępnie się rozpytywało. I na tym się kończyło.

Nadzieja w lokalnych przedsiębiorcach

Teraz zorganizowano spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami. Powód? Doświadczenie pokazuje, że to miejscowy biznes najczęściej inwestuje w strefy.

- Mamy wiele atutów. Choćby bliskość granicy, niskie koszty pracy, infrastruktura kolejowa, duże złoża gazu, atrakcyjność turystyczna - mówi Wiesław Jurkiewicz, zastępca prezydenta Przemyśla.

Oprócz samej strefy miasto ma do zaoferowania 150 ha terenów inwestycyjnych. To ważne dla przedsiębiorców, którzy chcieliby się rozbudowywać.

- Przemyska podstrefa jest najatrakcyjniejszą spośród tych, które mamy. Dziwię się, że jeszcze nie znalazł się inwestor chętny tutaj prowadzić działalność - twierdzi Marek Indyk, dyrektor TSSE.

- Nie lękajcie się inwestować w tej strefie - apelował do zebranych przedsiębiorców.

Przekonywał, że najpoważniejszym atutem może być bliskość granicy z Ukrainą. Ten kraj to ważny rynek zbytu. Jednak jest dość ryzykowany na inwestycje. Z tego względu, według prezesa, zdobycie "przyczółka” przy samej granicy z Ukrainą może być atrakcyjną zachętą.
                        źródło: Nowiny24.pl
                        FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
                        Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Twa bardzo intensywne oczyszczanie terenu byłej mleczarni na Słowackiego, ktoś ma jakies info na temat tego co ma tam powstać ???????

Komentarz

Witaj Przemyslanin'ie,

We wrześniu 2008r. wrzuciłem ten temat pod dyskusję na naszym forum
                            Tu masz link do tematu Teren po dawnej Mleczarni !!!.
                            Pozdrawiam

Komentarz

Planowany most na Kmieciach:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Komentarz

tutaj się ładnie prezentuje.Szkoda,ze jeszcze długo nam przyjdzie na niego poczekać.
                                Forum Rozwoju Przemyśla

Komentarz

Pracuję...
                                X