REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Inwestycje w Przemyślu i okolicy

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • #31
  Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

  Szkoda mysalem ze wyburza ten ohydny blaszak...i wybuduja np. jakis ciekawy biurowiec w jego miejscu ;]

  Komentarz


  • #32
   Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

   Zamieszczone przez KoMpReSsOR Zobacz posta
   Szkoda mysalem ze wyburza ten ohydny blaszak...i wybuduja np. jakis ciekawy biurowiec w jego miejscu ;]
   Myślałem o tym samym...
   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

   Komentarz


   • #33
    Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

    Budżet 2009: zobacz, na co radni chcą wydać Twoje pieniądze (pdf)

    Do przemyskich radnych miejskich trafił projekt przyszłorocznego budżetu miasta. Teraz zajmą się nim m.in. różne komisje rady.

    Oprócz radnych i komisji do projektu budżetu mogą się odnieść rady osiedlowe. Również mieszkańcy, czyli podatnicy, mogą zgłaszać swoje uwagi. Choćby korzystając z pośrednictwa radnych lub członków rad osiedlowych.

    Na minusie

    Jaki jest przyszłoroczny budżet? Na pewno trudny. Zaplanowano 223 mln złotych dochodów i 284 mln złotych wydatków. Oznacza to, że według planów, w bilansie rocznym Przemyśl będzie 61 mln złotych na minusie. Deficyt ma być pokryty z kolejnych kredytów i pożyczek bankowych.

    W przyszłym roku przemyślanie oddadzą bankom 13 mln złotych. To spłata części wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek.

    Najwięcej na oświatę

    Na co władze miasta chcą wydać pieniądze mieszkańców?

    Najwięcej, ponad 95 mln złotych na oświatę i wychowanie. 47 mln na pomoc społeczną. 43 mln na transport i łączność. 13,5 mln na edukacyjną opiekę wychowawczą. Na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska pójdzie 12 mln złotych, na kulturę 5,6 mln zł.


    Bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa ma pochłonąć 11,3 mln złotych. W tym dziale 7,6 mln złotych będzie przeznaczone na Państwową Straż Pożarną. 3,3 mln złotych na Straż Miejską.

    Inwestycje: przede wszystkim drogi

    Zaplanowano 98 zadań inwestycyjnych. Najwięcej pieniędzy ma być przeznaczone na drogi.

    15,5 mln złotych trafi na budowę wschodniej obwodnicy miasta. Prawie 4 mln zł na przebudowę ulic Armii Krajowej, Paderewskiego, Okrzei i Lelewela. 3 mln złotych ma kosztować przebudowa ulic Kopernika, Sportowej, Czarnieckiego, Kamienny Most i Rokitniańskiej. Milion ma pójść na remont mostu przy ul. Topolowej i przebudowę odcinka tej ulicy i Ofiar Katynia.

    Ocieplanie szkół

    Z innych zadań ponad 5 mln złotych pochłonie budowa dwóch budynków socjalnych. Sporo pieniędzy będzie przeznaczone na ocieplenie szkół. Część wydatków związanych z tym zadaniem będzie pochodzić z funduszy unijnych.

    Wśród przyszłorocznych zadań inwestycyjnych znalazły się też kupno fotoradaru za 110 tys. zł. Na monitoring miasta ratusz chce w przyszłym roku wydać 83 tys. zł; budowa lodowiska syntetycznego wyniesie 600 tys. zł.

    300 tys. zł miasto chce przeznaczyć na uzbrojenie terenów inwestycyjnych, głównie znajdujących się w podstrefie ekonomicznej.


    LISTA ZADAŃ INWESTYCYJNYCH (kliknij)
    FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
    Wszystkie inwestycje w jednym miejscu
    Z A P R A S Z A M Y

    Komentarz


    • #34
     Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

     No no sporo tego, będzie trzeba na spokojnie przejrzeć
     Dziewczę urody niespotykanej, lecz chude jak po sześciu miesiącach tęgiego oblężenia!!

     Komentarz


     • #35
      obwodnica

      Parę newsów i fotek ze strony UM:
      W dniu 25 listopada br. w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu odbyło się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Wilcze, którego tematem było przedstawienie zainteresowanym dwóch wariantów przebiegu planowanej inwestycji.
      Na spotkaniu Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Przemyślu wraz z przedstawicielami wykonawcy projektu z Pracowni Projektowej Promost Consulting w Rzeszowie omówili przebieg drogi obwodowej w I i II wariancie realizacji ze szczególnym uwzględnieniem Dzielnicy Wilcze.


      Forum Rozwoju Przemyśla

      Komentarz


      • #36
       Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

       ciąg dalszy :       Forum Rozwoju Przemyśla

       Komentarz


       • #37
        Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

        Pięknie to wyglada... tylko Ciekawe kiedy wreszcie ruszy budowa ?

        Komentarz


        • #38
         Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

         Słyszałem dzisiaj o przebudowie naszego zabytkowego rynku. Czy ktoś zna ten temat? Podobno mają tam powstać pawilony handlowe. Widziałem xero planu przestrzennego. Nieciekawie to wygląda.
         Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: ort

         Komentarz


         • #39
          Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

          Zamieszczone przez gabsiu Zobacz posta
          Słyszałem dzisiaj o przebudowie naszego zabytkowego rynku. Czy ktoś zna ten temat? Podobno mają tam powstać pawilony handlowe. Widziałem xero planu przestrzennego. Nieciekawie to wygląda.
          gabsiu, poniżej masz link do tematu z naszego forum o planowanych zmianach na przemyskim rynku.

          Zmiany w przemyskim Rynku
          Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edit quota
          Pozdrawiam

          Komentarz


          • #40
           Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

           Zamieszczone przez Manex Zobacz posta
           tam Biedronka ma być :P
           Trzecia?

           Komentarz


           • #41
            Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

            Wczesną wiosną rusza budowa drugiego LIDL- a na terenie pomiędzy ZUS- em, a Nomi, miasto chce w ramach offsetu nowy ratrak na stok (ciekawe… chyba znalazło by się coś ciekawszego do zrobienia dla miasta w offsecie)
            pozdro

            Komentarz


            • #42
             Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

             Ciekawy jestem kto zajmie sie bunkrem obok powstającej Galerii Sanowej ??
             Z tego co wiadomo inwestor w ramach offsetu ma wyremontowac drogi dojazdowe do dobiektu oraz remontuje domek ogrodnika...

             Komentarz


             • #43
              Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

              Media Markt jest na etapie starań o pozwolenie na budowe, będą stawiać swój pawilon na terenie po Faninie

              Komentarz


              • #44
               Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

               Stan naszego Orlika na 04.12.08, oficjalne otwarcie 10.12.08
               Załączone pliki

               Komentarz


               • #45
                Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

                Kolejny potężny inwestor na mapie Przemyśla

                35 tysięcy metrów kwadratowych – tyle ma liczyć kolejne centrum handlowe w Przemyślu. Jego budowę zadeklarowała firma deweloperska Mayland. Potężny kompleks powstanie przy ulicy Lwowskiej, a według wstępnych ustaleń miałyby się tam znajdować m.in. hipermarkety Tesco i Castorama oraz multikino.


                Nie są to bynajmniej obietnice bez pokrycia, w listopadzie bowiem w przemyskim magistracie doszło do spotkania władz miasta z przedstawicielem firmy Mayland Real Esteta sp. z o.o. Jarosław Więckowski zaprezentował zamierzenie inwestycyjne pod nazwą „Budowa wielkopowierzchniowego budynku handlowego o powierzchni ok. 35 tys. m kw. przy ul. Lwowskiej”. Według zaprezentowanej koncepcji, obiekt swoim wyglądem ma nawiązywać do obiektów Twierdzy Przemyśl. Oprócz części handlowej, znajdzie się tam również rozbudowana część usługowa, gastronomiczna oraz kino.
                – Środki finansowe na realizację tego zamierzenia mamy już zatwierdzone. Jeśli dojdzie do jakichś zmian w realizacjach tych projektów, to nastąpią one tylko i wyłącznie ze względów proceduralnych lub z powodu recesji – powiedział przedstawiciel firmy Yann Guen, dodając że trudno dziś ocenić, jaki wpływ będzie miała recesja na plany firmy w Polsce. – Niewątpliwie najbliższe dwa, trzy lata upłyną pod znakiem spowolnienia na rynku. Deweloperzy będą musieli postawić na wyższą jakość i wyróżnić swoją ofertę. Nasze centra handlowe są przyjazne przede wszystkim kobietom, począwszy od podlotków, przez businesswomen, po staruszki. W ten sposób zamierzamy wyróżniać się na rynku – stwierdził.
                Mayland Real Estate (powołana przez Grupę Casino – jedną z największych firm handlowych na świecie) do 2012 r. planuje otwierać po 3 – 4 centra handlowe rocznie. W br. uruchomili już trzy – w Słupsku, Opolu i Dąbrowie Górniczej. W planach jest budowa kolejnych parków handlowych, m.in. w: Pile, Krakowie, Bielsku-Białej, Rzeszowie i Przemyślu.

                Zagospodarują Fort XX

                Wracając do pomysłu obiektu przyjaznego kobietom. Mayland postanowił skoncentrować się na nich, uważając że aż 75 procent decyzji zakupowych podejmują właśnie one. Zarówno istniejące centra handlowe, jak i obiekty, które deweloper planuje wybudować, będą tak zaprojektowane, aby klientki odczuły wygodę i funkcjonalność. Metamorfozę przejdą toalety – mają to być przyjazne, funkcjonalne pomieszczenia, w których będzie można poprawić makijaż, przewinąć dziecko itp. Zmienią się też parkingi. Dla wygody kobiet zostanie w nich zamontowane oświetlenie punktowe, a miejsca parkingowe będą lepiej oznakowane. Centra handlowe zarządzane przez Mayland rozszerzą także działalność usługową skierowaną do pań. Taki kompleks powstanie także w Przemyślu do 2012 r. Warto wspomnieć, że podczas wspomnianego spotkania w przemyskim urzędzie miejskim inwestor zadeklarował współpracę przy zagospodarowaniu przyległego do planowanej inwestycji Fortu XX – Przekopana. Pomysł jego zagospodarowania został omówiony już wcześniej przy współudziale Wojewódzkiego i Miejskiego Konserwatora Zabytków.

                źródło: http://www.zycie.pl/aktualnosci.php?nr=518
                FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
                Wszystkie inwestycje w jednym miejscu
                Z A P R A S Z A M Y

                Komentarz

                Pracuję...
                X