REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Inwestycje w Przemyślu i okolicy

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Inwestycje w Przemyślu i okolicy

A nie ma to przypadkiem jakiegoś związku z przebudową jazu na Sanie?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Komentarz

Z Radia Rzeszów

Ryby w Sanie zdychają

Działacze Polskiego Związku Wędkarskiego od wielu lat biją na alarm. Jeśli nie zostanie zmodernizowany próg spiętrzający wodę na Sanie w Przemyślu, żyjące tam ryby padną. Obecna konstrukcja uniemożliwia rybom przemieszczanie się w górę rzeki i na tarło - wskutek czego chorują i zdychają. W rozwiązaniu problemu może pomóc projekt modernizacji progu, przygotowany przez Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej w Przemyślu. Inwestycję oszacowano na 23 miliony złotych. Miejskiej spółki na wydatek taki jednak nie stać. Jest gotowa dokumentacja i pozwolenia na budowę. Być może środki na ten cel zarezerwowane zostaną w unijnym Programie Operacyjnym Rybołówstwa i Przetwórstwa Rybnego. Na razie za sprawą progu na rzece cierpią nie tylko ryby ale i kieszenie podatników. Coraz więcej środków z publicznych pieniędzy wydaje się na zarybianie Sanu w rejonie Przemyśla.
      -----------------

Nie sądzę, by PGW w tak szybkim czasie uzyskało dofinansowanie unijne, może ta maszyneria, o której pisze kolega, będzie pracowała przy budowie nowego osiedla w Ostrowie. Najlepiej zapytać jakiegoś pracownika, oni już na pewno będą wiedzieli o co chodzi.
      FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
      Wszystkie inwestycje w jednym miejscu
      Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Zamieszczone przez Kostek Zobacz posta
        Z Radia Rzeszów

Ryby w Sanie zdychają

Działacze Polskiego Związku Wędkarskiego od wielu lat biją na alarm. Jeśli nie zostanie zmodernizowany próg spiętrzający wodę na Sanie w Przemyślu, żyjące tam ryby padną. Obecna konstrukcja uniemożliwia rybom przemieszczanie się w górę rzeki i na tarło - wskutek czego chorują i zdychają. W rozwiązaniu problemu może pomóc projekt modernizacji progu, przygotowany przez Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej w Przemyślu. Inwestycję oszacowano na 23 miliony złotych. Miejskiej spółki na wydatek taki jednak nie stać. Jest gotowa dokumentacja i pozwolenia na budowę. Być może środki na ten cel zarezerwowane zostaną w unijnym Programie Operacyjnym Rybołówstwa i Przetwórstwa Rybnego. Na razie za sprawą progu na rzece cierpią nie tylko ryby ale i kieszenie podatników. Coraz więcej środków z publicznych pieniędzy wydaje się na zarybianie Sanu w rejonie Przemyśla.
        -----------------

Nie sądzę, by PGW w tak szybkim czasie uzyskało dofinansowanie unijne, może ta maszyneria, o której pisze kolega, będzie pracowała przy budowie nowego osiedla w Ostrowie. Najlepiej zapytać jakiegoś pracownika, oni już na pewno będą wiedzieli o co chodzi.

Nie wydaje mi się, aby taka ilość sprzętu mogła być wykorzystana przy budowiej jakiegokolwiek osiedla. Za dużo tego tam zgromadzono. A skoro idea przebudowy progu wodnego w Ostrowie jest mało prawdopodobna do zrealizowania w roku 2009, to być może chodzi o drogę nr 884 na Krosno? W okresie lata 2008r. prowadzono na tej trasie mnóstwo prac geodezyjnych.

Komentarz

Z tą okolicą kojarzy mi się jeszcze jedna inwestycja - budowa ogrodu japońskiego, ale czy do jego budowy potrzeba aż tyle maszyn ? raczej nie, więc radzę Ci przyjacielu, byś w jakiś dzień roboczy zapytał jakiegoś pracownika, co zamierzają w tym miejscu wybudować.
          FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
          Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Bunkier z linii Mołotowa a Galeria Sanowa

Zamieszczone przez KoMpReSsOR Zobacz posta
            Ciekawy jestem kto zajmie się bunkrem obok powstającej Galerii Sanowej ??
            Z tego co wiadomo inwestor w ramach offsetu ma wyremontować drogi dojazdowe do obiektu oraz remontuje domek ogrodnika...
            KoMpReSsOR, kiedyś w moje ręce wpadł Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "Garbarze - Galeria". Niestety trochę słaba jakość Jak widać na załączonym obrazku, zaznaczony przerywaną linią obszar obejmuje także bunkier z linii Mołotowa (czarna plama) Może ktoś dysponuje planem w lepszej rozdzielczości ??? Mam problemy z odczytem opisów w legendzie

Pozdrawiam

Komentarz

Snoopy, tu znajdziesz w lepszej rozdzielczości:
              http://www.przemysl.pl/zalaczniki/5219.jpg

Komentarz

Dajcie spokój, komputer mi się zawiesza jak chcę odpalić mapkę w jpg załączoną do MPZP "Galeria - Garbarze"
                FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
                Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Wie ktoś co w końcu w Ostrowie kminią ?

Komentarz

Na Poniatowskiego, Dolinskiego, 29 Listopada kolo ZUs- u przygotowane sa instalaje pod latarnie pojawily sie w ostatnich dniach, mozliwe ze jeszcze na jakis ulicach tez beda montowane w koncu latarnie!

Komentarz

@Kostek tak to jest jak ma sie pentium 133 :D swoja droga jpeg 4,5 mega i żaden komputer taki 5 letni nie powinien mieć problemów z otwarciem @ kostek , czas na modernizacje :D

Dołącz do mnie:

Komentarz

Zamieszczone przez Przemyslanin Zobacz posta
                        Na Poniatowskiego, Dolinskiego, 29 Listopada kolo ZUs- u przygotowane sa instalaje pod latarnie pojawily sie w ostatnich dniach, mozliwe ze jeszcze na jakis ulicach tez beda montowane w koncu latarnie!
                        Postaram się na dniach wrzucić fotki z remontu Dolińskiego nowa droga, chodnik i latarnie - cześć jest jeszcze w trakcie robót (większa cześć).
                        Forum Rozwoju Przemyśla

Komentarz

Super czekamy na foto z Dolinskiego!
                          Ja wracam do fotogafowania w nastepnym tygodniu pozdro dla wszystkich Forumowiczów, cieszących się najmniejszą nawet miejską inwestycją, tak jak ja! Mam nadzieje ze 2009 rok będzie naprawdę przełomowy pod względem inwestycji w Naszym Kochanym Przemyślu!

Komentarz

Zamieszczone przez olekzakapior Zobacz posta
                            @Kostek tak to jest jak ma sie pentium 133 :D swoja droga jpeg 4,5 mega i żaden komputer taki 5 letni nie powinien mieć problemów z otwarciem @ kostek , czas na modernizacje :D
                            Olek, pentiuma pozbyłem się dawno, teraz mam Athlona 1,8, ale zmiany niestety nie dotknęły pamięci ram, stąd takie opóźnienie w przeglądaniu plików. Pomimo tego, że mój komputer, to nie komputer tylko kalkulator, to już swoją drogą :D

Przemyślanin cieszę się każdą inwestycją podobnie jak Ty i inni Forumowicze, w związku z tą intensyfikacją inwestycyjną w naszym pięknym mieście mam pewien pomysł skierowany do każdego, kogo szczególnie interesują "wątki inwestycyjne", ale o pomyśle napiszę po Wigilii.

A wszystkim Wam, odwiedzającym ten wątek, życzę wesołych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

pozdrawiam
                            FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
                            Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Wiec czekamy Kostek czekamy

Komentarz

W związku z ożywieniem inwestycyjnym w naszym mieście nasunął mi się taki pomysł, by założyć stowarzyszenie pod roboczą nazwą "Forum Rozwoju Przemyśla", które zajmowałoby się opisywaniem i relacjonowaniem realizowanych inwestycji, a także tych planowanych, promowaniem regionu przemyskiego pod od strony inwestycyjnej oraz turystycznej, stowarzyszenie podejmowałoby również problematykę ochrony zabytków, polityki komunikacyjnej, infrastruktury miejskiej oraz innych sfer, które mają wpływ na rozwój naszego miasta.
                                Tego typu stowarzyszenia działają w różnych polskich miastach m.in. w Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Trójmieście, powoli rodzi się stalowowolskie stowarzyszenie, więc pora, by na mapie "stowarzyszeń rozwojowych" pojawił się Przemyśl. Liczę, że znajdzie się grupa osób, których ten temat zainteresuje.
                                A poniżej wrzucam linki do stron internetowych wymienionych wyżej stowarzyszeń:

- Rzeszów - http://www.inwestycje.rzeszow.pl/
                                - Lublin - http://www.frl.org.pl/
                                - Warszawa - http://www.frw.fc.pl/index.php
                                - Zagłębie Dąbrowskie - http://www.fdzd.eu/

Wszystko opisałem w wielkim skrócie, ale w toku dyskusji pojawią się konkretne pomysły z mojej strony jak i na pewno z Waszej, także liczę na rozwój tematu.

pozdrawiam
                                FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
                                Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Pracuję...
                                X