REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ceny paliw w Przemyślu

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ceny paliw w Przemyślu

W ciągu ostatniego tygodnia parę dni pod rząd musiałem nawiedzać stolyce regionu (jak z dumą mawiają rzeszowiacy) Oczywiście nic mi się tam nie podobało prócz stanu ulic i CEN PALIWA!!!!

Na Orlenie w okolicach Rzeszowa ON kosztuje 4,05 za litr!!! U nas 4,45!!!!!
    Podobne różnice sa na 95 i 98
    Czy ktoś mi potrafi wytłumaczyć czemu tak się dzieje??
    Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy to chęć zysku!!!

Wpadłem więc na pomysł byśmy w tym miejscu informowali się o lokalnych cenach paliwa. Parokrotnie będąc w Wawie słyszałem przez CB jak użytkownicy informowali się gdzie jest taniej by własnie tam tankować paliwo i niejako naganiać straty tym, którzy windują ceny!!!
    Jeśli pomysł wypali może bojkotem wymusimy obniżkę cen do tych jakie są w reszcie kraju.

Proszę o podawanie cen i lokalizacje stacji.

Odp: Ceny paliw w Przemyślu

Witam bardzo fajny pomysł. Mi udało się być na łikendzie w Krakowie i tam tak za 95tke na Orlenie chca 4:21zł na BP 4:20, na Neste 4:09, na Shellu 4:11. U nas na EREMIE 4:29 a na MZK 4:28
    You will never walk alone...!

Komentarz

od kiedy pamiętam u nas ceny są najwyższe, im dalej tym taniej. Skoro wszyscy tankujemy, nikt nie protestuje, zyski rosną to jaki mądry przedsiębiorca ceny obniży? Nawet na BP i obok na Statoil ceny są zawsze równe, inne stacje zjadą 2 grosze i mają tanio. Zastanawiam się gdzie w tym całym bałaganie zgubił się wolny rynek, bo na pewno nie on ceny kształtuje

Komentarz

Moim zdaniem jeden poważny powód jest, że paręnaście kilometrów dalej można zatankować taniej... Ukraina. Ale to nie jest żaden argument dla właścicieli stacji takich jakie są w Przemyślu. Powinniśmy coś z tym zrobić !!!! Nie wiem jakaś akcja protestacyjna coś w tym stylu, oczywiście liczył bym na pomoc i wsparcie wszystkich kierowców z P-śla oraz na P-śl24 również. Jeżeli macie jakieś pomysły pisać .... Pozdrawiam...

Komentarz

W Przemyślu na stacji Statoil i na BP cena 1 litra benzyny 95 kosztuje 4,39 zł/litr Wracając w niedzielę z Rzeszowa postanowiłem zatankować w Auchanie, choć w kolejce stało (nie kłamiąc) ok. 50 samochodów !!! Cena benzyny 95 miło mnie zaskoczyła - 3,89 zł/litr Zatankowałem więc do pełna !!! W porównaniu z przemyskimi stacjami zaoszczędziłem 50 groszy na każdym litrze, a bak miałem prawie pusty przed tankowaniem Nie wiem dlaczego w Przemyślu jest tak drogo Nawet bliskość granicy i tańszego paliwa z Ukrainy nie potrafi wpłynąć (czytaj: obniżyć) na cenę paliwa. Już w Jarosławiu na Statoilu paliwo kosztowało 4,32 zł/litr, a im bliżej stolycy Podkarpacia tym benzyna była tańsza. W Łańcucie na Orlenie 1 litr 95 kosztował zaledwie 4,09 zł
          Pozdrawiam

Komentarz

Wydaje mi się że główny przyczynek do wysokich cen paliwa leży w bliskości stacji benzynowych na Ukrainie lub stacji typu "mobilnego" np. rampa na Mickeiwicza. :D. Po drugie w porównaniu do Rzeszowa i okolic, jest mniej samochodów osobowych, mniej firm, mniej dostawców ect. tym samym mniejsze zapotrzebowanie na paliwo. Niestety jest ta dziwna zależność ze im mniejsze miasto i mniej rozwinięty przemysł tym ceny paliwa droższe. Mogę porównać to na przykładzie Śląska, Dolnego Śląska gdzie ceny sa zasadniczo mniejsze nawet na wylotówkach z miast.
            Inną kwestią jest jakość paliwa w Przemyślu. Na całe szczęście dla siebie i mojego samochodu już wiem gdzie nie trzeba tankować żeby nie musieć rzucać inwektywami :D, Dziwne tym bardziej że np. jeżdżąc dość długi czas po innym mieście i tam tankując nie miałem ani razu takich przypadków. A tutaj w Przemyślu, dokładnie na stacji statoil na grunwaldzkiej juz mi się akcja tak wydarzyła ze 2 alboi wiecej razy cóż...człowiek się uczy na blędach stacje benzynowe nie muszą :D

Komentarz

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...OSCI/351256457
              Podkarpacie > Ceny paliw na Podkarpaciu
              W porównaniu do ubiegłego tygodnia średnio o 10-12 grozszy spadły ceny paliw na podkarpackich stajach.

Najbardziej obnizka cen jest widoczna przy hipermarketach Auchan i Leclerc oraz na stacji Źródełko w Rzeszowie. Tu 95-ka i olej napędowy kosztują już poniżej 4 zł.

Stacja / Benzyna bezołowiowa 95 / Olej napędowy / Gaz LPG

KROSNO
              Lotos, ul. Bieszczadzka / 4,29 zł / 4,25 zł / -
              PKS, ul. Tysiąclecia / 4,22 zł / 4,16 zł / -

JASŁO
              PKS, ul. Przemysłowa / 4,19 zł / 4,04zł / 2,21 zł

PRZEMYŚL
              Orlen, ul. Armii Krajowej / 4,39 zł / 4,29 zł / 2,33 zł
              PGK, ul. Sportowa / 4,37 zł / 4,27 zł / -

TARNOBRZEG

Orlen, ul. Sienkiewicza / 4,27 zł / 4,17 zł / -
              Statoil, ul. Warszawska / 4,27 zł / 4,17 zł / 2,25 zł