REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Twierdza Przemyśl

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odp: Twierdza Przemyśl

Co tam na Łuczycach słychać, bo sezon urlopowy się zbliża, a cza by co zareklamować... i ewentualnie odwiedzić wzgórze

Komentarz

Witaj
      Trochę nam zarosły Łuczyce ale dzis pierwsza akcja koszenia wiec za niedługo znow bedzie ładnie. Następnym krokiem będzie odsłonięcie oryginalnego bruku na dziedzińcu, ale na razie czekamy na konserwatora bo normalnym tokiem by to zrobic jest do wypełnienia tona papierów pozwoleń i nadzór archeologa. I to wszystko po to by odsłonic 10 cm ziemi z dziedzińca, a nieopodal gość zrównał z ziemią cały fort i nikt mu nic nie zrobi. I po co my wszyscy próbujemy coś ratować restaurować jak inni ludzie a zwlaszcza Ci co powinni trzymać nad tym piecze nie wywiązują sie ze swoich obowiązków.

Komentarz

Za zrównanie z ziemią Hermanowic powinni temu komuś z dupy nogi powyrywać. Ciekaw jestem wielce, co na to całą plejada przemyskich/podkarpackich konserwatorów zabytków.

Komentarz

Zamieszczone przez krakał Zobacz posta
          .... Ciekaw jestem wielce, co na to całą plejada przemyskich/podkarpackich konserwatorów zabytków.
          nic

Komentarz

heh - szkoda słów - było wielkie zaskoczenie jak sygnał od nas dostali (mam na myśli biuro Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków), zresztą podobne zaskoczenie było w ZGFTP ... w tym tempie to niedługo nic nie zostanie z umocnień ziemnych , fortów i szańców pierścienia wewnętrznego Gdyby nie czujność jednego z członków naszego Stowarzyszenia - zapewne przeszło by to bez echa ...
            Prosty przykład to szaniec przy Ul. Sybiraków - cały czas rozjeżdżany samochodami z powodu kiepskiego stanu nawierzchni - a jakby nie patrząc cały ruch samochodowy odbywa się teraz tamtędy w kierunku na Castoramę - bo Konopnickiej zamknięta już prawie ... a wystarczyłoby drogę naprawić - i byłoby po problemie ... ale po co ??
            pozdrawiam
            Jacek

gg: 1429307

Komentarz

O turystycznych walorach Twierdzy Przemyśl i naszego miasta obecni włodarze trąbili z takim zaparciem, że pewnie niejeden popuścił w trakcie. Warto ten temat sprzedać do mediów i piętnować na każdym kroku, żeby było im wstyd.

Najsmutniejsze jest to, że skończy się co najwyżej na powołaniu jakiegoś kolejnego potworka do ciągnięcia kasy na lewo.

No, chyba że macie jakiś konkretny pomysł jak powstrzymać dalszą degradację zabytków (nie licząc na łaskę tych, którzy nie robią tego co powinni)?

Komentarz

czy wiecie może, w jakich godzinach i jak długo będzie czynna wystawa na Forcie w Żurawicy?
                Are you gangsters? No, we are Russians.

Komentarz

Witajcie Ludziki
                  No wiosna w pełni i majówka za pasem czas na objazd fortów.
                  Proponuję zamieszczać relacje z wycieczek, uwagi, spostrzeżenia, ewentualne alarmy.
                  Coś ostatnio ucichło to forum.
                  Hello obudzić się ze snu zimowego
                  Pozdrowionka

Komentarz

Fort III Łuczyce w nowej odsłonie :-)
                    Ostatnio edytowany przez prodi65; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Na Forcie III Łuczyce prace trwają w każdą sobotę i nie tylko. Wygląd fortu po już II koszeniu w tym roku

Komentarz

Fort Łuczyce - jest jakaś stronka o forcie w obecnym stanie - foto, info itp. ponoć miała byc mozliwość przenocowania na forcie? ...

Komentarz

Świeże wieści z Fortu III Łuczyce i nie tylko http://projekt8813.pl/ zapraszam do galerii !!!

Komentarz

Strona zaktualizowana o zdjęcia z prac na Forcie III Łuczyce z dni 02-05 luty oraz dodano zdjęcia archiwalne z Schronu Ekspozycji Linii Mołotowa zapraszam !!!

Ponadto w zakładce Nasze Zbiory - dodaliśmy prezentację zbiorów dotyczących Przemyskiego Garnizonu w latach 1918-1939 kolegi i członka stowarzyszenia Leszka L .

Komentarz

A to ja nie wiedziałem, że macie takie ekstra zabytki. Nie jestem z Przemyśla ale widziałem te zdjęcia bunkrów. A interesuję się techniką wojenną, muszę tam być

Komentarz

W tym mieście są mega spoko zabytki Fajnie mi się tutaj spędzało czas.

Komentarz

Pracuję...
                                X