REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Twierdza Przemyśl

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Twierdza Przemyśl - Trzecią w Europie?

Podstawa i przedpancerz do moździerza 15 cm M. 80 z fortu Brunner, która obecnie znajduje się przy forcie XV Borek. (fotka robiona tel. komórkowym stąd trochę kiepska jakość).
    Załączone pliki

Komentarz

no wlasnie, nie tak dawno bylismy tam z kumplem i sie zastanawialismy skad tam ta podstawa, przeciez borek takiej nie mial

Komentarz

A my, bierzemy się za obfotografowanie, wszystkich fortów z powietrza (za wyjątkiem tych dzieł fortecznych, co są na Ukrainie). Na początek fort XV "Borek", nie wiem czy już to widzieliście:
        http://www.przemysl24.pl/galerie/pro...-z-lotu-ptaka/

Jakość słaba, bo okrojona możliwościami galerii, ale "opiekunowie" tego fortu na oryginalnych zdjęciach znależli sporo szczegółów, których z ziemi nie widać.

Może, jakieś sugestie. Mnie powiedziano, że gdzieś na wysokości wiatrakow prostopadle do E-4, może być widoczna z powietrza linia okopów.

Pozdro. Prodi

Ps. Złożone zostały kwity o zgodę na ścięcie kilkudziesięciu nadpalonych drzew na Forcie "Łuczyce", co może pozwoli odsłonić i odkrzaczyć południową część wału fortu i zrobić naturalną platformę obserwacyjną na dolinę Wiaru.

Komentarz

Świetne fotki ale przydała by się większa rozdzielczość. A kiedy Fort nr IV szczerze zobaczył bym go z lotu ptaka

Komentarz

Fotki świetne, szkoda tylko, że w słabej jakości. Obfotografowanie wszystkich fortów (nie tylko tych dużych) z lotu ptaka to świetny pomysł

Komentarz

Zamieszczone przez glowaX Zobacz posta
              Fotki świetne, szkoda tylko, że w słabej jakości. Obfotografowanie wszystkich fortów (nie tylko tych dużych) z lotu ptaka to świetny pomysł
              Oryginalne zdjęcia, wykonałem aparatem Canon 1000D w rozdzielczości 10,1 megapiksela, więc każde z nich waży ok.5 Mb, a galeria przemyśl24, dopuszcza tylko do 2Mb, ale i te poniżej 1 Mb, nie wchodziły i były odrzucane. Dlatego ściąlem je do kilkuset Kb i dopiero weszły, stąd ta słaba jakość. Zanim umieszczę je na portalu fotograficznym, to trochę potrwa. Mam niestety wolne łącze i w tym problem, bo załadowanie jednego zdjęcia zajmuje wieki a mam ich kilkadziesiat. Pierwsze w lepszej rozdzielczości tutaj:

http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

pozdro. Prodi

Komentarz

No faktycznie, nie pomyślałem, że ta galeria z przemysl24 może mieć ograniczenia.
                prodi65 fotki w pełnej krasie naprawdę super

Komentarz

No faktycznie, nie pomyślałem, że ta galeria z przemysl24 może mieć ograniczenia.
                  prodi65 fotki w pełnej krasie naprawdę super
                  No to, się cieszę. Nie znam się, na analizie archeologicznej zdjęć, ale bawiąc się cieniami, wytypowałem kilka punktów na wale od strony wschodniej, miejsc będących nietypowymi wgębieniami. Rokują one, na miejsca wybuchów pocisków artyleryjskich, jeśli nie są, po wyrwanych drzewach, lub późniejszej działalności człowieka itp. Co prawda, ja mam oryginalne zdjęcia, a te na portalu są ścięte w połowie rozdzielczości, ale widać (sprawdziłem). Miłej analizy. Tutaj połowa zdjęć, reszta póżniej.

http://picasaweb.google.com/prodi652...eat=directlink

pozdro. Prodi

ps. jutro Łuczyce oraz Optyń i być może, coś jeszcze.

Komentarz

to ja poproszę jeszcze fort V Grochowce...
                    Are you gangsters? No, we are Russians.

Komentarz

To jest jedno z ciekawszych miejsc w Twierdzy Przemyśl. Pozostałości starego szańca Czeremoszna w Bolestraszycach.
                      Sądzę, że nie wiele osób go widziało z bliska.
                      Źródło fotki: www.zumi.pl
                      Załączone pliki

Komentarz

Fotki super, aż musiałem nieco poprawić rekonstrukcję Borka... całkiem od nowa to może ją namaluję, gdy znajdą się oryginalne plany Szkoda tylko, że już wybujała zieleń, niewiele będzie widać na zakrzaczonych fortach.

Komentarz

mam pytanko czy fort Bruner został wydzierżawiony.Pytam bo ponoć trwają tam prace przy odkrzacaniu obiektu.

Komentarz

To jest jedno z ciekawszych miejsc w Twierdzy Przemyśl. Pozostałości starego szańca Czeremoszna w Bolestraszycach.
                            Sądzę, że nie wiele osób go widziało z bliska.
                            Jeśli ktoś widział fort Zabłocie, to do szańca powinien udać się dalej w stronę Sanu, przez pola i obok starego zakola. Ta okolica to jedno z najpiękniejszych miejsc pod Przemyślem, zupełnie inna niż pozostałe, pagórkowate okolice. Niesamowicie cicha, pusta, nizinna.

Sam fort Zabłocie to jeden z moich ulubionych fortów. "Kameralny".

Komentarz

No to już niedługo - tam idzie spora inwestycja, która całkiem zmieni to miejsce. Gmina Żurawica jakoś specjalnie się tym nie przejmuje. Obawiam się, że gmina ta wkrótce stanie się najbrzydszą okolicą Przemyśla, już dość industrialnie zaczyna wyglądać z wiatrakami, rozdzielnią prądu i dziesiątkami słupów, do tego potężna stacja kolejowa, stacja wojskowa, zakłady zbrojeniowe... będzie taka nowa Nowa Huta pod Przemyślem... jeszcze jak w bliskiej okolicy pójdzie jakaś estakada z obwodnicą Przemyśla to obawiam się, że turyści będą tą gminę omijać szerokim łukiem

Komentarz

Zamieszczone przez wisiel Zobacz posta
                                No to już niedługo - tam idzie spora inwestycja, która całkiem zmieni to miejsce. Gmina Żurawica jakoś specjalnie się tym nie przejmuje. Obawiam się, że gmina ta wkrótce stanie się najbrzydszą okolicą Przemyśla, już dość industrialnie zaczyna wyglądać z wiatrakami, rozdzielnią prądu i dziesiątkami słupów, do tego potężna stacja kolejowa, stacja wojskowa, zakłady zbrojeniowe... będzie taka nowa Nowa Huta pod Przemyślem... jeszcze jak w bliskiej okolicy pójdzie jakaś estakada z obwodnicą Przemyśla to obawiam się, że turyści będą tą gminę omijać szerokim łukiem
                                Ja trochę z innej beczki - chodzi mi o ta inwestycje. Żeby nie śmiecić w temacie proszę o odpowiedz na priva.
                                Pozdrawiam.
                                Forum Rozwoju Przemyśla

Komentarz

Pracuję...
                                X