REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Twierdza Przemyśl

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• em
    rozpoczął temat Twierdza Przemyśl

Twierdza Przemyśl

Zamieszczone przez n0rek
    Przemysl byl i jest 3 twierdza pod wzgledem wielkosci i obwarowania na swiecie, niezly argument dla sprowadzenia turystow
    Zamieszczone przez wielgrzym
    nie wiesz n0rku, jak bardzo się mylisz
    Zamieszczone przez fedey
    Hmmm, zaciekawiłeś mnie Mógłbyś coś więcej napisać? Ja też zawsze byłem przekonany, że Twierdza Przemyśl jest trzecią największą w Europie, a na ten temat przeczytałem niejedną książkę.
    Zamieszczone przez wielgrzym
    Temat na oddzielny wątek. Ale dwa słowa pociągnę: jakieś 10 lat temu pomierzyłem twierdze Modlin, Warszawę, Kraków, Przemyśl, chyba też Poznań. Internet jeszcze w zasadzie nie był źródłem informacji, więc zachodnich twierdz nie porównywałem, ale polskie mapy łatwo kupić. Potem w Modlinie przewodnik mi mówił, że ich twierdza jest druga w Europie choć Modlin chyba nie był skończony w czasie wojny, co próbowałem przewodnikowi wyperswadować.
    A jakieś dwa lata temu przeczytałem wątek (już kto jak kto, ale Wisiel wie, co mówi):

http://austro-wegry.info/tematy_877.htm

Rożański podobno pominął słowa "pod względem walk" - i stało się. Trudno zmierzyć twierdze. Pod względem "siły", czyli pewnie siły ognia, byliśmy daleko za większością twierdz zachodnich, byliśmy też chyba słabsi od Krakowa. Ze względów finansowych tylko część fortów opancerzono (Bogu dzięki, bo nic by nie zostało). Na ruska nie trzeba było silnego pancerza. Pod względem rozmiaru ograniczały nas pasma wzgórz i nośność rosyjskiej artylerii. Twierdza była wystarczająco mocna taka, jaką zbudowano. Za to pod względem zniszczeń i roli jesteśmy na jednym z pierwszych miejsc i tak jak mowię, pod względem walk. A to cenniejsze niż pancerz czy średnica.
    Zamieszczone przez St.Anger
    hm, ciekawe. Bo we mnie zawsze historycy wpajali, ze Przemyśl jest drugi w Europie po Verdun i któryś tam na świecie... Jak widać nie wiemy ile w tym jest prawdy...
    Co do Fortu XXI.. co jakiś czas pojawiają się nowinki, że ktoś go wykupił, choć na razie dalej niszczeje...Wie ktoś może coś na ten temat?

Wątek zaczeliśmy w innym temacie. Proszę o kontynuacje tutaj.
    Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].

• PioDer
    odpowiedział(a)
    Odp: Twierdza Przemyśl

Jest trzy razy oblegana (dwa razy przez Austriaków, raz przez Rosjan)
    mały błąd...

Zostaw komentarz:

• wiesiu77
    odpowiedział(a)

z tymi jeńcami przesadzili

Zostaw komentarz:

• stebla
    odpowiedział(a)

Z dzisiejszej Wyborczej:

http://wyborcza.pl/objazdowemuzeum/0,0.html

Zostaw komentarz:

• Adi
    odpowiedział(a)

"Artykuł wygasł"

Zostaw komentarz:

• Amelius
    odpowiedział(a)

http://www.polskieradio.pl/9/4615/Ar...z-sie%E2%80%A6

Zostaw komentarz:

• pogania3
    odpowiedział(a)

Samo miasto, ludzie i otoczenie sa bardziej niz w porzadku. Jedynym mankamentem jest brak pracy. Jesli to zostanie poprawione to nie widze lepszego miejsca do zycia.

Zostaw komentarz:

• SSIK
    odpowiedział(a)

Niektórym ciężko w to uwierzyć, ale są ludzie lubiący to miasto...

Zostaw komentarz:

• szeggy
    odpowiedział(a)

UM zatrudnił jakiś nowych PR-wców ?

Zostaw komentarz:

• remigiuszgrochowa
    odpowiedział(a)

Zgadzam się, zabytki są super. Mieszkam od wielu lat w Przemyślu, ale wciąż lubię oglądać piękno tego miasta i w ogóle mnie nie nudzi

Zostaw komentarz:

• MalaMi
    odpowiedział(a)

Większość osób które przyjeżdża do naszego miasta ma podobne zdanie

Zostaw komentarz:

• karol22
    odpowiedział(a)

W tym mieście są mega spoko zabytki Fajnie mi się tutaj spędzało czas.

Zostaw komentarz:

• emilo1
    odpowiedział(a)

A to ja nie wiedziałem, że macie takie ekstra zabytki. Nie jestem z Przemyśla ale widziałem te zdjęcia bunkrów. A interesuję się techniką wojenną, muszę tam być

Zostaw komentarz:

• jacekwoj3
    odpowiedział(a)

Strona zaktualizowana o zdjęcia z prac na Forcie III Łuczyce z dni 02-05 luty oraz dodano zdjęcia archiwalne z Schronu Ekspozycji Linii Mołotowa zapraszam !!!

Ponadto w zakładce Nasze Zbiory - dodaliśmy prezentację zbiorów dotyczących Przemyskiego Garnizonu w latach 1918-1939 kolegi i członka stowarzyszenia Leszka L .

Zostaw komentarz:

• jacekwoj3
    odpowiedział(a)

Świeże wieści z Fortu III Łuczyce i nie tylko http://projekt8813.pl/ zapraszam do galerii !!!

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X