REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zbieram opinie o pwsw

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: zbieram opinie o pwsw

Zamieszczone przez stingerek Zobacz posta
    ...zaoferować komuś kto ma inż przed nazwiskiem i przez 10 lat harował na ten tytuł...
    Trochę sporo te 10 lat jak na zrobienie inżyniera.

Komentarz

Sporo? Wątpię. Jeśli chodzi o mnie to pierwszy raz miałem styczność z komputerem w siódmej klasie - wtedy nasza podstawówka dostała pracownię komputerową. Najpierw 2 lata podstawówki, później 4 lata liceum - 6 lat zbierania wiedzy z różnych źródeł na własną rękę. Później gdybym poszedł na studia informatyczne to po kolejnych 3 latach byłbym inżynierem - w sumie 9 lat. I taka powinna być kolej rzeczy. Na studia informatyczne powinieneś iść z jakąś już wiedzą. Uwierz mi, że widziałem różnych "informatyków" którzy nie potrafili zainstalować Windowsa 2000. Ci akurat studiowali gdzieś na jakieś przemyskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Pewnie jednego dnia się obudzili, pomyśleli sobie "zostanę informatykiem" i złożyli tam papiery. Później mamy takich "ekspertów" co mają problemy z instalacją systemu. Oczywiście nikt im nie broni wymieniać tuszu w drukarkach czy usuwać zacięć papieru z kopiarki ale przynajmniej niech się nie tutyłują "informatykami". Z takimi czynnościami to pani sekretarka sobie spokojnie radzi.

Komentarz

Znam "inżynierów" z Przemyskiego WSIZ'u co mają problemy z zainstalowanie antywira, więc tak skomplikowana czynność jak instalacja któregokolwiek windowsa naturalnie może im przysporzyć wiele problemów.
        Policzyłeś Fedey całą edukację w kierunku informatyki, ja powiedziałem o robieniu inżyniera. Oczywiście można dodawać wszystkie wcześniejsze szkoły, ale jest to normalna kolej jeśli chodzi o edukację. Idąc tym tokiem rozumowania to ja się szkoliłem przez 18 lat, troszkę przerwy i w tym roku prawdopodobnie znowu coś zacznę

Komentarz

Bez przesady. Wiadomo, że najpierw każdy przyszły informatyk (i nie tylko) musi poznać alfabet i nauczyć się liczyć do dziesięciu :P Ja mówiłem o gromadzeniu wiedzy typowo informatycznej. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że w trzy lata zostałem nauczycielem angielskiego, ale to nieprawda bo zanim poszedłem na studia licencjackie uczyłem się tego języka przez kilka lat. Idąc tam już jakąś wiedzę z angielskiego miałem. Tak samo przyszli informatycy mają jakąś wiedzę zanim pójdą na studia. Nikt (oprócz sudentów przemyskiego WSIZu) nie zaczyna od podstaw.

Komentarz

zaoferować komuś kto ma inż przed nazwiskiem i przez 10 lat harował na ten tytuł i wiedze żeby się nie zbłąźnić.
            Yankes, odnoś się do całego zdania.
            chodziło mi właśnie o:
            całą edukację w kierunku informatyki, ja powiedziałem o robieniu inżyniera. Oczywiście można dodawać wszystkie wcześniejsze szkoły, ale jest to normalna kolej jeśli chodzi o edukację
            Niestety nie normalna kolej, bo każdy wybiera szkołę średnią....
            ja miałem szkoły średniej 6 lat (ZSZ i Technikum w ZSEIO) plus studia.
            Wychodzi 9.5 noooo niech będzie że to nie dziesięć... Jednak znajomośc zagadnień z zakresu elektroniki, elektrotechniki i telekomunikacji pozwala się dużo sprawniej poruszać w tym środowisku niż tylko po samych studiach. Wielu rzeczy nauczyłem się na własną rękę często zarywając noce przy czytaniu jakichś trudno dostępnych artykułow czy publikacji na te tematy.

tak samo przyszli informatycy mają jakąś wiedzę zanim pójdą na studia.
            O to mi właśnie chodziło.

Komentarz

Jak zwykle nie na temat... na PWSW póki co nie ma informatyki a temat się do tego odnosi.

PS: I może więcej źródeł na podstawie "etnografii" a nie ciągłego narzekania i podpierania się argumentami "mój znajomy, jacyś ludzie z... twierdzą, uważają, żę...".

Jak ktoś napisał, że to zależy wyłącznie od Ciebie. Studia polegają na tym, że samemu się uczysz - nikt nie będzie latał i palcem Ci pokazywał co należy zrobić, jak i dlaczego. Szczególnie na studiach humanistycznych czy społecznych - wyczytaj...

PWSW akurat kadrę ma w 99% z innych uczelni: UJ, UŚ, UMCS, ASP teraz bodajże będą z Politechniki Krakowskiej (i będzie również inżynier) - dlatego strignelek - skoro na innych normalnych uczelniach nie pozwalają na wspólne imprezy integracyjne to w/w uczelnie widocznie takimi nie są.
              ....::::::::....

Komentarz

Zamieszczone przez yankes_69 Zobacz posta
                Znam "inżynierów" z Przemyskiego WSIZ'u co mają problemy z zainstalowanie antywira,
                A ja znam paru takich, których byś nie zagiął na niczym :> Ale prawda jest taka że we wszystkich prywatnych uczelniach wystarczy płacić i chodzić na zajęcia. Są też takie uczelnie gdzie ani płacić ani chodzić nie trzeba :>

Komentarz

Odswiezam temat. Ma do wyboru juz tylko pwsw, gdyz nie dostałem sie do krakowa. I nie wiem czy czekac rok czy składac papiery do pwsw? Czy warto jest tu studiowac, majac mozliowsc wyboru inna uczlenie za rok?

Komentarz

Zamieszczone przez Radoos Zobacz posta
                    A ja znam paru takich, których byś nie zagiął na niczym :> Ale prawda jest taka że we wszystkich prywatnych uczelniach wystarczy płacić i chodzić na zajęcia. Są też takie uczelnie gdzie ani płacić ani chodzić nie trzeba :>
                    zgadzam sie sa tacy po tej szkole, wielu z nich pracuje w krakowie w dobrych firmach badz w warszawie i zarabiaja juz konkretne siano.

CO do pwsz w jarku to nie przeginajcie paly. Tez znam takich co byli na polibudach najlepszych w polsce i spadli do jarka i tu tez nie dali rady. Sam jestem absolwentem informatyki stosowanej z tamtej uczelni. Musze powiedziec ze wykladowcy to wiekszosc jest z lublina z polibudy, z rzeszowa i niektorzy z krakowa a nawet byli i tez z warszawy. I wierzcie mi latwo nie bylo ktos studiowal ten wie. Pozdro dla piszpana i mega surtla oraz tego typu podobnych oszołomów

Komentarz

juice próbuj jeszcze do Rzeszowa bo są wolne miejsca
                      Ja sam miałem wybór bo dostałem sie na PWSW, Polibude Rzeszowską i Uniwerek Rzeszowski i wybrałem Uniwerek z takiego względu że chciałem się stąd trochę wyrwać a na Polibudę bałem się iść ze względu na matme i fize ;/

Komentarz

Wiesz jakie kierunki sa dostepne bo nie moge znalesc

Komentarz

http://www.univ.rzeszow.pl/akty_praw...1_065_zal1.pdf w pdf masz kierunki do 30 wrzesnia rekrutacja wystarczy dokumenty dostarczyć

Komentarz

W ogólnopolskim rankingu zawodowych szkół wyższych, opublikowanym przez „Rzeczpospolitą" i miesięcznik „Perspektywy" Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu znalazła się na 4 miejscu (2011 rok). Rok wcześniej była na 5 miejscu, zatem jest jeszcze lepiej niż w 2010 r. Biorąc pod uwagę fakt, że PWSW wyprzedziła wszystkie inne uczelnie zawodowe w regionie to stawianie jej na równi z PWSZ w Jarosławiu czy Wyższą Szkołą Gospodarczą nie jest uzasadnione.
                            Przemyskie wcale nie znaczy gorsze, ale jak to mówią "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".
                            Wiele zależy - jak już wczesniej wspomniano w dyskusji - od samych studentów, ich podejścia do studiowania i nauki oraz chęci do zaangażowania się się do różnych działań.

http://www.pwsw.pl/aktualnosci/id221...ie-w-gore.html

Zapraszamy :-)

Komentarz

Ooo, to jak PWSW już się pojawiło na forum, to ja mam pytanie. Czy na Waszej stronie znajdę gdzieś informację o opłatach semestralnych za studia niestacjonarne czy muszę sobie zadzwonić do Was?

Komentarz

Proszę zadzwonić pod nr 16 678 94 59 wew. 25.

Pozdrawiam

Komentarz

Pracuję...
                                X