REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zbieram opinie o pwsw

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: zbieram opinie o pwsw

Zamieszczone przez Fagot Zobacz posta
    Zuza06 - rozumiem Twoje rozgoryczenie w 100%. Gdy pisałem o nauczaniu jako sposobie na byt miałem na myśli takie osoby które tylko w ten sposób są w stanie zaistnieć i zarabiać na życie. To nie są wykładowcy o Twoich ambicjach. Rozumiem, że obcowanie ze studentami półgłówkami to koszmar. Obcowanie z nimi gdy trafiają na rynek pracy, też. Jest w nich tyle wiedzy ile wody na pustyni. A to pustynia umysłowa!
    Niestety produkuje je nasz chory system oświaty od podstawówki.
    Zapytam z ciekawości, co według Ciebie, jeśli chodzi o oświatę w Polsce, przyczynia się do tej pustyni umysłowej?

Jak wygląda student/absolwent reprezentujący pustynię umysłową wg wykładowcy?

Komentarz

Zamieszczone przez OutsiderKa Zobacz posta
      Zapytam z ciekawości, co według Ciebie, jeśli chodzi o oświatę w Polsce, przyczynia się do tej pustyni umysłowej?

Jak wygląda student/absolwent reprezentujący pustynię umysłową wg wykładowcy?
      Pierwsze wykracza poza temat tego wątku - opinie o pwsw. Może warto założyć nowy.
      Drugie nie wiem, nie jestem wykładowcą.

Komentarz

Wydaje mi się, że każdy ze studentów myśli za siebie. Co ja mogę? Przeprowadzić wykład, cwiczenia w mniej albo bardziej licznej grupie... Potem rozliczyć na zaliczenie lub egzamin. Bezradność. Albo będę cigać swoich studentów pół roku po poprawkach, albo przepuszcze i spokoj. Nie przepuszczam w tym roku. I bede miec gigantyczne problemy, bo to oznacza poprawki, komisyje, itd. Epopeja trwac bedzie do marca. Koszty? Jakies 500 zl miesiecznie, liczac dojazdy, moje kserowki dla studentow i to, czego nie wykonuje w tym czasie w domu. Studenci, powtorkowi, jestescie drodzy, na moj domowy rachunek. Warto oblewac egzaminy? To wszystko kosztuje, niestety. Ale oblewac wbrew kosztom nadal bede, heh...

Komentarz

Zamieszczone przez OutsiderKa Zobacz posta
          Ja odpowiem: fatalnie zreformowany (zdewastowany) system oświaty.

A tak przy okazji chciałem powitać wszystkich jestem tu nowy.

Komentarz

Cały ten wątek można by idealnie podsumować przytaczając wypowiedź profesora Wolniewicza- http://www.youtube.com/watch?v=QdBPp8TwASo
            Zgadzam się z nim w 100%. Szkolnictwo wyższe stało się w naszych czasach czymś normalnym. Każdy teraz ma możliwość skończyć "jakieś" studia i po maturze czy technikum właśnie to słowo "jakieś" robi najwięcej szkody. Ludzie w większości wybierają kierunki nie ze względu na to co ich interesuje tylko właśnie ze względu na finanse jakimi dysponują czy odległość od miejsca zamieszkania. Nie chcę uogólniać ale stąd właśnie biorą się później sytuacje w stylu wódeczka na zajęciach itd. Większość moich znajomych którzy zostali w Przemyślu nigdy nie byli "orłami" nie wykazywali zbytniego zainteresowania nauką, rozwojem w jakimkolwiek kierunku związanym z nauką. Poszli na studia bo każdy gdzieś idzie... nie chcą być gorsi.
            Najgorsze jest to w tym wszystkim że tacy ludzie napędzają to wszystko .. te małe szkółki produkujące bezrobotnych. Są oni karmą dla wykładowców bo oni przecież muszą mieć etat i kogoś uczyć i zrobią wszystko żeby tylko utrzymać uczelnie czy dany kierunek. Już wcześniej tu ktoś napisał że to studenci tworzą uczelnie .. zgadzam się ale właśnie tych którzy chcą coś wynieść z zajęć jest kilku reszta ciągnie poziom w dół i robi to z premedytacją bo przecież i tak nie ma nic do stracenia.
            Wiele sytuacji poruszonych w poprzednich postach ma miejsce i na uniwersytetach. Sam kończę studia na UJ i nie raz zdarzało się ze na ustnym dziewczyna u pewnego profesora usłyszała, że jest tak brzydka, że profesor nie może na nią patrzeć .. to samo ze zgubioną listą obecności. Wszędzie znajdą się ludzie robiący problemy .. mający poparcie wśród kręgów nie do ruszenia. Nie raz moja praca niczym nie różniła się od kolegi a to ja dostawałem 3 a on gałę .. te sytuacje nie są obce w większych miastach.
            U nas największym problemem jest to kto przychodzi na te studia i po co i dopóki nie zmieni się mentalność ludzi chcących tu studiować to nawet najlepsza kadra nie będzie w stanie nic zrobić bo będą musieli kogoś uczyć.

Komentarz

Zamieszczone przez pieniadz Zobacz posta
              Sam kończę studia na UJ i nie raz zdarzało się ze na ustnym dziewczyna u pewnego profesora usłyszała, że jest tak brzydka, że profesor nie może na nią patrzeć ..
              Chamstwo
              Pomijam to że uczelnia ma kasę za ucznia... A wystarczyłoby zmienić to w taki sposób żeby kasa była za wyniki w nauce
              Cogito Ergo Scio.

Komentarz

Nie jest dobrze, że dyskusja dotycząca systemu edukacji odbywa się akurat w wątku "opinie o PWSW". Odium fatalnie funkcjonującego systemu edukacji może spaść na PWSW, gdy tymczasem dotyczy w zasadzie dowolnej uczelni. Z niektórych głosów można wywnioskować że ten chory system (edukacji) można zmienić uregulować, poprawić. "A wystarczyłoby zmienić..." Taką naiwną postawę reprezentuje nawet Pani minister. Wystarczy napisać tylko nowe programy, a wszystko zmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Tak zmieni się zapewne na... gorsze. Od chwili reformy przez 2 profesorów Buzka i Handkego systemu edukacji, został on w zasadzie zdewastowany prawie całkowicie. Szkoła uczy tak słabo, że prywatne korepetycje przejęły rolę szkoły. Jak słyszycie o reformie szkolnictwa wyższego min. Kudryckiej nie spodziewajcie się zmian na lepsze.

Komentarz

z przykrością trafiłem na temat o pwsw.. wszystko niestety się zgadza.. zerowy poziom, wielu prostych studentów a nawet jak ktoś się stara to kończy z identycznymi ocenami jak osoba która pokazuje się raz na pół roku.. połowa wykładowców chamska i na równie niskim poziomie co połowa studentów.. trzeba też dodać że połowa to strona ukraińska gdzie wielu o ile nie większość ledwo zna polski i zalicza studia bez znajomości języka w którym prowadzone są wykłady.. zawiodłem się, przykro się na to patrzy..

Komentarz

Zamieszczone przez antonib. Zobacz posta
                    wielu o ile nie większość ledwo zna polski
                    Czytając tego posta zastanawiałem się czy Ty dobrze znasz nasz język...

Komentarz

Pracuję...
                    X