REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Surowce wtórne, ekologia - jest sens?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Surowce wtórne, ekologia - jest sens?

Tutaj przeniosłem dalszą część wątku na temat skupu makulatury, gdyż dyskusja kompletnie zeszła z tematu :>
    /Radoos

wtedy nie bylo blyszczacych :P
    Ostatnio edytowany przez Radoos; [ARG:4 UNDEFINED].

Odp: Skup makulatury - gdzie ?

Nic cie to nie kosztuje wiec w czym problem?
    a wlasnie że kosztuje, bo tak posortowane śmieci trzeba porozwozić po skupach. I tak oto makulaturę w jedno miejsce, plastik w jeszcze inne, odpady "gospodarcze" czyli np skórki z ziemniaków poprostu do śmietnika, a jeszcze gdzie indziej metale. Czy nic nie kosztuje? Nie wiem.
    skoro placimy tak wysokie podatki za wszystko, to dlaczego ja mam segregować śmieci i ponosić jeszcze wyższe koszty ? (nie namawiam do swojego zdania)

Jakby za makulaturę dawali papier toaletowy... to byłbym bardziej przekonany do wywożenia ulotek z klatki schodowej i innych papierowych smieci gdzieś do skupu.
    A chcieć oddać , za darmo, i JESZCZE SIE O TO PROSIĆ?

Komentarz

Nic nie kosztuje Cie to ze tabuz segreguje swoje smieci

Sa tez specjalne pojemniki na konkretne rzeczy typu makulatura, szklo itp.
      To ze u niego wrzucaja do jednego wora to nie znaczy ze wszedzie tak robia

Komentarz

Sa tez specjalne pojemniki na konkretne rzeczy typu makulatura, szklo itp.
        To ze u niego wrzucaja do jednego wora to nie znaczy ze wszedzie tak robia
        U mnie też tak robią

A jego segregowanie mnie nie kosztuje nic

Komentarz

no wiec skad ekoterrorysci?

Komentarz

BO nie ma czegos takiego jak globalne ocieplenie, samochody są ekologiczne, itd.

Komentarz

Zamieszczone przez stingerek Zobacz posta
              BO nie ma czegos takiego jak globalne ocieplenie
              buhahahaha! fajna teoria, na onecie przeczytales?
              Are you gangsters? No, we are Russians.

Komentarz

jasne ze jest globalne ocieplenie, tyle ze nie przez samochody, reklamowki jednorazowe czy nie segregowanie smieci

ostatnio czytalem fajny artykul gdzie ekipa naukowcow po obliczeniach doszli do tego ze jeden wybuch wulkanu generuje wiecej szkodliwych substancji do atmosfery niz nasza cywilizacja przez caly XX.
                Smiala teoria ale kto wie, moze prawdziwa, osobiscie uwazam za debilizm placenia za reklamowki w sklepie ktore na bank nic sie nie zmienily poza napisem "biodegradowalne"

Komentarz

jednym z powodów globalnego ocieplenia jest aktywność słońca.

Komentarz

Ale walicie OFF-Topa ;P panowie zawsze beda glosy za i przeciw. Kazdy ma swoje racje Ja akurat jestem po studiach w specjalizacji ekologia i powiem Wam ze ekologia to calkiem niezly biznes, wrecz rewelacyjny. Grunt cos zanegowac i wprowadzic swoje "racje" i jedziemy z ekologia na tasme produkcyjna.

Komentarz

forum jest po to, zeby dyskutowac, fajnie cos dodac w miare powiazanego do watku, a nie tylko trzymac sie sztywnych ramek

Komentarz

U mnie reklamowki jednorazowe są płatne 5 centów za sztuke. Wszyscy - włącznie ze mną - biegają po zakupy ze szmacianym torbami (miasto czasem daje je za free lub mozna sobie je kupić po $1 za sztukę).
                        Każdy sortuje ładnie śmieci. "Miasto" opróżnia te sortowane pojemniki, a potem sprzedaje ich zawartość na czym wyciąga ponad $300 mln rocznie.
                        Z tego co można wyczytać na ich stronie wydają na ten cel około $250 mln rocznie co na oko daje po podliczeniu $50 baniek zysku do kasy miasta (z tego ponoć utrzymują parki miejskie, które są naprawdę odjazdowe).
                        Żule za opróżnianie "sortowanych" pojemników są karani jak za kradzież - miasto pilnuje swoich przychodów .

Czyli jak widać można. Wiele miejscowości w Bieszczadach od lat już sortuje śmieci. Ludzie płacą kary jeśli wywalą wory, które nie są posortowane.
                        Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Zamieszczone przez alien Zobacz posta
                          U mnie reklamowki jednorazowe są płatne 5 centów za sztuke. Wszyscy - włącznie ze mną - biegają po zakupy ze szmacianym torbami (miasto czasem daje je za free lub mozna sobie je kupić po $1 za sztukę).
                          Każdy sortuje ładnie śmieci. "Miasto" opróżnia te sortowane pojemniki, a potem sprzedaje ich zawartość na czym wyciąga ponad $300 mln rocznie.
                          Z tego co można wyczytać na ich stronie wydają na ten cel około $250 mln rocznie co na oko daje po podliczeniu $50 baniek zysku do kasy miasta (z tego ponoć utrzymują parki miejskie, które są naprawdę odjazdowe).
                          Żule za opróżnianie "sortowanych" pojemników są karani jak za kradzież - miasto pilnuje swoich przychodów .
                          Żeby ludzie rządzący polskimi miastami byli tacy mądrzy. Niech oni zrobią wkońcu coś dla ludzi, a nie żeby się tylko nachapać do swojej kieszeni.

Komentarz

Wiesz tez sortuje smieci, ale jak widze ze podjezdza smieciara i te "posortowane" smieci wsypuja do jednego pojemnika to mowiac szczerze nie kapuje tego ! Co do sortowni smieci w Ustrzykach D. ktora byla hucznie otwierana to w tym roku oglosila upadlosc. Powod...nie jest to oplacalne. Pracowalem dorywczo w jednym z marketow i poproszono mnie zebym wywiozl dobre pol tony makulatury, jade na sortownie w Lublinie a tu co...kaza mi doplacac ! Jej przeciez to nie azbest ! Wrocilem i makulatura czeka na zmiane rzadu ktory znow przywroci normalnosc jesli chodzi o utylizacje ;/

Komentarz

Ekologia to dobry biznes.
                              GLobalne ocieplenie nie istnieje. to naturalna zmiana klimatu ktora zdarza sie co iles tam lat. Tak samo jak "ekologiczne torby na zakupy" "ekologiczne elektryczne smaochody"
                              Jasne..... prąd ekologiczny.. oczywiście można korzystać z energii wiatru czy słońca... ale się to nikomu nie płaci.
                              Norek właśnie o to mi chodzi, że samochody np w polsce wytwarzaja mniej gazów cieplarnianych niz krowy, kury , swinie i konie razem więte.... o komostach na działkach niektórych nie wspominając. NIkt jakoś krów nie zmienia na elektryczne...

Ekologia to papka. Wiadomo zę rozlanie kilku tankowcow ropy do oceanu nie jest mądre, ale naturze nie zaszkodzi.. co z tego że ta ropa tam zostanie przez 500 czy 1000 lat... co to jest dla planetki ktora żyje sobie .. bagatela 4.5 miliarda lat także....
                              Człowiek to jedyne zwierze na ziemi ktore sie tym przejmuje.... a o siebie zadbac nie potrafi. Chcesz uratować planetę ? - zastrzel się. To pomożę ziemi bardziej niż zbieranie reklamówek.

Komentarz

Pracuję...
                              X