REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Remont Domu Narodowego

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Remont Domu Narodowego

Wreszcie!

> http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...MYSL/462016102

"W Przemyślu trwa remont Domu Narodowego - siedziby Związku Ukraińców w Polsce.

Ten remont był koniecznością, przeciekający, dziurawy dach i zmurszała konstrukcja groziły nawet katastrofą budowlaną.

Dach Domu Narodowego przy ulicy Kościuszki w Przemyślu wymagał już kapitalnego remontu (Janusz Motyka)

Pracami objęto wymianę krokwi i poszycia dachowego. Wyremontowany będzie też "świetlik” na dachu. – Całość pokryje ceramiczna, estetyczna dachówka – zapewnia Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Wartość robót oszacowano na 320 tys. Połowę z tej kwoty tzw. kosztów kwalifikowanych dołoży Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Koniec robót przewidziano na koniec października br."

Odp: Remont Domu Narodowego

a jak sie ma sprawa z Karpacka? czy lokal ten jest wykupiony na wlasnosc bo slyszalem ze byl przetarg czy to tylko wynajem? jestem ciekawy czy wlasciciel lokalu tez czyni jakies kroki w celu ratowania tego miejsca

Komentarz

A, tak a propos, ciekawy jestem czy w trakcie remontu, tego ewentualnie przyszłego zostanie odremontowany herb C.K. Monarchii? Również to pytanie może dotyczyć remontu Bramy Rycerskiej i skutego tam herbu.
      Ostatnio edytowany przez Gała; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

? miasto to remontuje?
        W sumie to budynek ma przejść na rzecz państwa, a później w ręce Ukraińców. Nie twierdzę, że mamy oddać Ukraińcom ruinę, tylko skoro remont jest tak późno, to skąd wynika?

Na herb również liczę, nie ma nic brzydszego niż zniszczony znak po herbie, może nie licząc jakiegoś nazi.

Komentarz

Zamieszczone przez wielgrzym Zobacz posta
          Na herb również liczę, nie ma nic brzydszego niż zniszczony znak po herbie, może nie licząc jakiegoś nazi.
          Gdyby tak herb został odremontowany, czyż nie byłaby to fantastyczna ironia losu.Z naszego byłego zaborcy prawie już nie ma śladu a my wspaniałomyślnie pielęgnujemy zabytki po nim.

Komentarz

Zamieszczone przez Gała Zobacz posta
            Gdyby tak herb został odremontowany, czyż nie byłaby to fantastyczna ironia losu.Z naszego byłego zaborcy prawie już nie ma śladu a my wspaniałomyślnie pielęgnujemy zabytki po nim.
            Zbudowane przez Ukraińców w Przemyślu...

Komentarz

Zbudowane przez Ukraińców w Przemyślu...
              Ale w Przemyślu, przecież go nie przeniosą (mam na myśli budynek) do Mościsk lub Lwowa.

Komentarz

? miasto to remontuje?
                W sumie to budynek ma przejść na rzecz państwa, a później w ręce Ukraińców. Nie twierdzę, że mamy oddać Ukraińcom ruinę, tylko skoro remont jest tak późno, to skąd wynika?
                Co za różnica do kogo w końcu trafi - będzie wciąż u nas i nie będzie dłużej popadał w ruine. Tak więc cieszę się z faktu, że w końcu się nim zajęli - ilekroć przechodziłam tamtędy, żal i zgroza ogarniała. Mam nadzieje, że nabierze to odpowiedniego tempa i szybko nasze zrujnowane miasto zacznie wreszcie nabierać barw.

Komentarz

Zamieszczone przez em Zobacz posta
                  Co za różnica do kogo w końcu trafi - będzie wciąż u nas i nie będzie dłużej popadał w ruine. Tak więc cieszę się z faktu, że w końcu się nim zajęli - ilekroć przechodziłam tamtędy, żal i zgroza ogarniała. Mam nadzieje, że nabierze to odpowiedniego tempa i szybko nasze zrujnowane miasto zacznie wreszcie nabierać barw.
                  A kto wykłada pieniądze na remont ?
                  FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
                  Wszystkie inwestycje w jednym miejscu
                  Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Zamieszczone przez Kostek Zobacz posta
                    A kto wykłada pieniądze na remont ?
                    No i do czego zmierzasz? 8 mln nie szkoda, a 300tys. to już dużo za dużo? To może nic nie robić i niech te pieniądze sobie będą roztrwaniane na.. cholera wie na co i na kogo. Świetne podejście.
                    Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez Gała Zobacz posta
                      Ale w Przemyślu, przecież go nie przeniosą (mam na myśli budynek) do Mościsk lub Lwowa.
                      Nie no, nie mam nic przeciwko

Podkreślam tylko fakt, że nasze miasto radykalnie się zmieniło. Budynek powstał ledwie sto lat temu, wybudowany przez Ukraińców w środku polskiego Przemyśla pod panowaniem Franciszka Józefa.

Co z tego zostało? Starty herb. Nie tęsknię za tamtymi czasami, bo w końcu wywalczyliśmy niepodległość. Jednak powinniśmy podkreślać naszą historię, czasem jako folklor, czasem jako lata świetności miasta, zawsze jako nasze nieodłączne dziedzictwo, które trzeba wykorzystać i z którego jako jedyny region w kraju możemy być dumni. Warszawa o tamtym okresie zapomniała. Została ponura cytadela z bramą straceń. Brrr.

Co do kasy, domyślam się że połowa od miasta, połowa od konserwatora. Nareszcie, choć zjawisko w tym momencie jest ciekawe.

em, Kostek w sumie zadał pytanie. Poczekaj na odpowiedź na "do czego zmierzasz" zanim...

Komentarz

No i do czego zmierzasz? 8 mln nie szkoda, a 300tys. to już dużo za dużo? To może nic nie robić i niech te pieniądze sobie będą roztrwaniane na.. cholera wie na co i na kogo. Świetne podejście.
                        Emciu nie bulwersuj się, bo to urodzie szkodzi.

A teraz do rzeczy. Ta kamienica prawdopodobnie na przyszłej sesji rady miasta zostanie przekazana Związkowi Ukraińców w Polsce, więc nie będzie już własnością miasta, tym samym za jej stan techniczny będzie odpowiedzialny nowy właściciel i to on powinien wyłożyć pieniądze na remont tego obiektu a nie urząd miejski (jeżeli to on finansuje remont). Myślę, że społeczność ukraińska działająca w ZUwP dysponuje kwotą, która pokryłaby generalny remont "Domu Narodowego". Ale po co wykładać ze swojej kieszeni skoro miasto da ! ;/
                        FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
                        Wszystkie inwestycje w jednym miejscu
                        Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Co za różnica do kogo w końcu trafi - będzie wciąż u nas i nie będzie dłużej popadał w ruine. Mam nadzieje, że nabierze to odpowiedniego tempa i szybko nasze zrujnowane miasto zacznie wreszcie nabierać barw.
                          Dla mnie jest różnica i dla Ciebie i innych mieszkańców też powinno mieć. Można wyremontować za ogromne pieniądze całe miasto - po to by zjechali się zjadacze macy i przejeli je w majestacie prawa w swoje chciwe łapska? Radocha jak niewiem... ale chyba tylko dla pana mecenasa M.

Przypominam, że nasze jak to ujęłaś "zrujnowane" miasto niszczało przez dziesiątki a nawet już setki lat, a problem remontu czy rewitalizacji wynika z 3 rzeczy:
                          1. dziesięciolecia zaniedbań, kórych nie da sę w kilka lat ot tak zniwelować
                          2. ogromnego nakładu finansowego
                          3. nieuregulowanego stanu prawnego jesli chodzi o własność

Gdybyśmy nie byli tak hojni w oddawaniu obcym tego co na naszej ziemi (bo z Polakami jakoś nikt się nie cacka na świecie) a nasze prawodawstwo stanowiło inaczej, można by pozyskiwać środki na ten cel. Zresztą są one pozyskiwane i tylko ślepiec nie zauważy, że z roku na rok nasze miasto pięknieje, na miarę naszych skromnych możliwości, ale jedna pięknieje...

Komentarz

Wspomniana sesja w najbliższy czwartek. Ale miasto obiecało remont już dawno. Nie sądzę, że za te pieniądze da się zrobić remont generalny, tu chodzi raczej o dach i najważniejsze elementy. Choć nie wiem? Remont obiecany trzeba zrobić, tak sądzę, bo to miasto dopuściło do takiego stanu.

Ciekawe czy kiedyś będzie można wybrać się do sali teatralnej na coś dobrego? Piękna sala.

Komentarz

Co do kasy, domyślam się że połowa od miasta, połowa od konserwatora. Nareszcie, choć zjawisko w tym momencie jest ciekawe.

em, Kostek w sumie zadał pytanie. Poczekaj na odpowiedź na "do czego zmierzasz" zanim...
                              Chyba z tekstu to jasno wynika. Kostek bardzo dobrze znał odpowiedź.

Zamieszczone przez Kostek
                              Emciu nie bulwersuj się, bo to urodzie szkodzi.
                              Ależ drogi Kosteczku, się tak nie martw moją urodą, gdyż to chyba nie leży na uwadze w tym temacie.

Szczerze to godne pożałowania, że szkoda tych 160tys. z naaszej kieszeni. Podejrzewam, że jeszcze wiele pozostanie do zrobienia, więc nie martw się o całkowite pokrycie remontu od strony polskiej. Jeśli obie strony nadal będą tak zawistnie rozliczać sie z każdego grosza, to wątpie czy mentalność w tym mieście sie kiedykolwiek zmieni.

Komentarz

Pracuję...
                              X