REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Fabryki - zakłady przemysłowe...

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Guest's Avatar
    Gość rozpoczął temat Fabryki - zakłady przemysłowe...

Fabryki - zakłady przemysłowe...

Witam,
    Czy w Przemyslu, lub okolicy, jest planowana jakas inwestycja o profilu produkcyjnym?
    Sklepy i galerie handlowe to raczej inwestycje w dziedzinie uslug konsumenckich.
    Czy w Przemyslu/okolicy powstaje jakis zaklad pracy o profilu produkcyjnym?

Nie jestem pewien - podejrzewam ze pomimo czlonkowstwa w UE, nasz Urzad Miasta, jest w stanie w ramach zasad unijnej konkurencji zaoferowac pakiet preferencyjny ktory skusilby inwestorow do lokalizacji swoich fabryk,hal, montowni w Przemyslu.
    Ja osobiscie widze taka kurtyne - polityczne przeslanie sukcesu - w postaci obietnicy sciagniecia marketu,galerii, wybudowania stoku narciarskiego, muzeum,obwodnicy,chodnika,planow hali sportowej, planow basenu, ktora nie pozwala w sposob wyrazny dostrzec ze w Przemyslu nie ma fabryk, dla mnie podstawowej dziedziny wplywajacej na dobrobyt spoleczenstwa, rozwujajacej rynek uslug. Ja kiedys mialem taka teorie, ze Rzeszow sie rozwija tak piorunujaco, bo ma fabryki a nie tylko Political-Power

Czy moze ktos wie jaka strategie rozwoju ma nasze miasto, oprocz turystyki, ktora wg mnie moze odniesc sukces w skali microregionalnej, ale jakos nie wierze w tlumy japonczykow na nartach w zimie.

W efekcie zaplanowanych dzialan, w Krakowie rosnie rynek uslug dla biznesu, ksiegowosc, outsourcing biznesowy, informatyczny.

Shell ma duze biura w Krakow Business Park w Zabierzowie, zmienili koncepcje i chca sie z ksiegowoscia wyprowadzic do Afryki. Mysle ze Przemysl pod wieloma wzgledami jest taka afryka( w ramach jednej firmy i identycznego stanowiska jedna osoba w warszawie zarabia niecale 5tys, a w przemyslu 1,5tys-te same obowiazki,umiejetnosci,wyksztalcenie), dlaczego nie mozna przejmowac takich transferow z europy zachodniej, z warszawy?

Troche odplynalem,wiec uscisle, mam do Was 2 pytania:
    1. Dlaczego przemyslanie ciesza sie z kilku kilometrow nowowybudowanej sciezki rowerowej, i nie widza/nie sa w stanie wykazac niezadowolenia z powodu braku inicjatyw gospodarki wytwarzajacej dobra.

2. Czy moze jestem ignorantem i takie inicjatywy sa, a wtedy prosze o informacje co sie planuje.

• Lolo45
    odpowiedział(a)
    Odp: Fabryki - zaklady przemyslowe...

Pitt, nic dodać nic ująć, może tylko tyle, że niestety będzie tak dopóki nasze władze nie będą uważały tego tematu za absolutnie kluczowy i priorytetowy. Na razie tak nie jest, co muszę stwierdzić z przykrością i ogromnym smutkiem. Jeśli ktoś uważa inaczej, proponuję porozmawiać z kilkoma radnymi i wszystko stanie się jasne. Może następna ekipa rządząca miastem to zrozumie i będzie miała więcej determinacji niż obecna, aby zmienić ten stan rzeczy, aby wskaźniki bezrobocia i zamożności Przemyśla i powiatu przemyskiego nie straszyły, aby dla studentów kończących przemyskie uczelnie, jedynym wyjściem nie był wyjazd jak najdalej od Przemyśla.

Zostaw komentarz:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Zatrudnienie w przemyskich firmach prodkucyjnych:
    385 osob - FIBRIS
    300 osob - POLNA
    164 osob - SANWIL
    101-250 osob - INGLOT
    125 osob - FANINA
    100 osob - ELBUD
    51-100 osob - FADOM
    LIS OSWIETLENIE W ZURAWICY zatrudnia 150 osob
    min1226-max1424 miejsc pracy w gospodarce

Zatrudnienie w rzeszowskich firmach prodkucyjnych:
    3600 osob - WSK
    2400 osob - ZELMER +1000osob w nowej hali
    900 osob - ASSECO
    800 osob - ICN POLFA
    800 osob - CONRES
    437 osob - ALIMA-GERBER
    240 osob - MAKARONY POLSKIE
    200 osob - KORAL (poza sezonem)
    180 osob - MTU
    150 osob - BorgWarner
    ? osob - ELEKTROMONTAZ
    ? osob - BUDIMEX
    9707 miejsc pracy w gospodarce bez elektromontazu i budimexu

Rzeszow ma 6-8 x wiecej miejsc pracy w gospodarce przy 2,5 x wiekszej populacji miejskiej

Bezrobocie wynosi w Przemyslu 17,3% a w Rzeszowie 7,5%
    zrodlo:29luty2008 http://www.bezrobocie.net/stat_powiaty.php

z wykorzystaniem pieniedzy UE jest strasznie kiepsko, co jest dla mnie wskaznikiem zaangazowania wladz w zwiekszenie atrakcyjnosci gospodarczej miasta<wiem ze bedzie obwodnica>

ranking GAZETY PRAWNEJ: EUROPEJSKA GMINA - EUROPEJSKIE MIASTO

W porównaniu z pozostałymi miastami/gminami na terenie województwa, Przemyśl wypada słabo w rankingu 2009. Podkarpackie miasta o liczbie ludności zbliżonej do Przemyśla pozyskały większe dofinansowanie (np. wartość dofinansowania z UE razem w zł: Przemyśl 76107,6; Mielec 196490,7; Stalowa Wola 109628).

Wartość dofinansowania z UE na głowę w zł dla Przemyśla to 1138,19; Rzeszów 5163,5; Wadowice Górne 3865,46; Lutowiska 3225,99; Mielec 3220,89; Jasło 2965,01; Głogów Małopolski 2938,17; Krasne 2871,33; Leżajsk 2797,87; Stalowa Wola 1686,9. Pod względem tego kryterium zajmujemy 33 miejsce w województwie podkarpackim!
    zrodlo: http://heynalista.blox.pl/2009/06/Pr...ropejskie.html

//byc moze sa jakies bledy w ilosci zatrudnionych,ale nie powinny zmienic faktu ze na 1000mieszkancow Rzeszowa w przemysle pracuje 54 osoby w Przemyslu juz tylko 15 osob//
    oparle sie tylko o te rzeszowskie firmy ktore wymieniliscie,podejrzewam ze jest jeszcze garsc firm o zatrudnieniu ponizej 100osob, jest jeszcze duzy obszar pod Rzeszowem, jak wspomniane Vidok,Oknores, bo pod Przemyslem juz nic nie ma oprocz LISa//
    Ostatnio edytowany przez pitt; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Guest's Avatar
    Guest replied

Zamieszczone przez kkk Zobacz posta
    tak BTW, przyjechał kiedyś do P-śla Adam Góral, prezes Asseco i jedna z najbardziej wpływowych postaci podkarpackiego biznesu, pan Prezydent miał ważniejsze sprawy niż spotkać się z nim, pan Vice przyszedł i wygłosił kilka okrągłych zdań po czym przeprosił i znikł.
    ...Według aktualnego rankingu Truffle 100 kontrolowana przez Asseco Poland grupa Asseco jest obecneie piątym co do wielkości koncernem IT w Unii Europejskiej[2]...
    ...grupa Asseco zajmuje drugie miejsce w Europie po niemieckim koncernie SAP...
    zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Asseco_Poland

i p.Prezydent nie ma czasu na takich gosci:/

Zostaw komentarz:

• tak
    odpowiedział(a)

Rzeszów: ICN Polfa Rzeszów S.A ( Valeant ) - Fabryka leków, bodajże jakaś tam fabryka mrożonek (Hortino bądź Hortex), BorgWarner - turbospręzarki a MTU to chyba silniki lotnicze czy coś takiego, OPTeam - branża informatyczna ZETO to samo, +dużo mniejszych producentów.

firma Marma Polskie Folie jest z Rzeszowa.
    Ostatnio edytowany przez tak; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• KoMpReSsOR
    odpowiedział(a)

Jeśli chodzi o Rzeszow to dodał bym jeszcze : Fabrykę turbo sprężarek MTU, fabrykę okien Okno-Res i Vidok, Fabrykę lodów Koral, Alima Gerber i jeszcze sporo innych które istnieją lub są w budowie

Zostaw komentarz:

• kkk
    odpowiedział(a)

Firmy w Rzeszowie? Choćby Zelmer czy WSK jeśli chodzi o czystą produkcję choć tam jest mnóstwo firm, mniejszych i większych a że się o tym nie słyszy w Przemyślu? Do nas wogóle słabo informacje dochodzą. Z "nowych technologii" jest Asseco, to jest zdaje się największy pracodawca na podkarpaciu, nie licząc administracji publicznej
    tak BTW, przyjechał kiedyś do P-śla Adam Góral, prezes Asseco i jedna z najbardziej wpływowych postaci podkarpackiego biznesu, pan Prezydent miał ważniejsze sprawy niż spotkać się z nim, pan Vice przyszedł i wygłosił kilka okrągłych zdań po czym przeprosił i znikł.
    Ja nie narzekam i robie swoje, ale jak władza ma to gdzieś to w mieście dobrze nie będzie. Z 2 strony czego sie spodziewać w końcu u nas rządzi PiS.

Zostaw komentarz:

• szeggy
    odpowiedział(a)

Hmm jak Polfrost chcial inwestowac to radni opozycji zablokowali inwestycje, wiec mysle ze cala nasza wladza ma w d** interesy miasta. kkk skoro mowa o rzeszowie to poprzyj nazwami fabryk tam istniejacych, ja poprostu wymienilem kilka przykladowych z P-sla by zlamac to przekonanie ze P-sl to zadupie. Co do Fibrisa to fakt wladza nie popisala sie, tak samo jak padlo Huta krosno czy cukiernia Lublin przez brak pomocy, ja jedynie pomoglem zwolnionym tym ze przyjalem stamtad 5 ludzi do siebie i jestem z nich zadowolony. Mam nadzieje ze w przyszlosci zamiast narzekac przejdzies sie do PUP i wezmiesz papiery na dofinansowanie nowej dzialalnosci i w przyszlosci bedziemy mieli nowa fabryke w P-slu

Zostaw komentarz:

• kkk
    odpowiedział(a)

Sorry Szeggy ale masz mizerne pojęcie zarówno o przemyskich firmach produkcyjnych jak i rzeszowskich. Tam się naprawde sporo produkuje w różnych branżach, i to nie są już 19 wieczne dymiące kominy. Firmy mają taką świadomość że jak gmina nic nie oferuje, a potem chce dostawać miliony w podatku gruntowym to idą gdzie indziej. SSE wszędzie funkcjonują tylko u nas teren ciągle nieuzbrojony, na co Prezydent czeka aż ktoś przyjedzie i zrobi to za niego? Jak się Fibris zwrócił o jakieś ulgi w podatku ze względu na trudną sytuację to co usłyszał: Miasto nie będzie cierpieć za błędy prywaciarzy. No i np szefostwo tej firm otwarcie opowiada że biznes wszędzie tylko nie w Przemyślu. Przemyśl nie jest nastawiony na turystyke, po prostu włodarze miasta od zawsze mają biznes w d....

Zostaw komentarz:

• szeggy
    odpowiedział(a)

Tak szczerze to nei jestem w stanie sobie przypomniec jakie fabryki ma rzeszow co do Nas to mamy 2 fabryki lamp ktore sa wysylane na zachod jak i wschod. O lini produkcyjnej Inglota rowniez nie mozna zapomniec bo ich kosmetyki sa juz w USA, zaklad plyt pilsniowych, kazdy rowneiz zna jak i automatyki precyzyjnej - FANINA. Jedne z najlepszych fabryk w Polsce jak i Europie czego...? no wlasnie ? Dzwonow u Fedaczysnkich i Fajek u trzech innych. W Ostrowie jest fabryka okien bodajze, jak tak dluzej pomysle to jeszcze cos dopisze pozniej Przemysl jest nastawiony na turystyke a nie przemysł jak np Lodz czy Kielce. Firmy maja ta swiadomosc i wola kominy postawic w takim Rzeszowie i tam zapylac srodowisko. Lublin tez mial Deawoo i co "padlo" mu sie, zostaly im makarony i paluszki, zyja tylko dzieki studentom. Oprocz fabryk kotre potrafia upadac potrzeba rynek walsnie konsumpcyjny i cos w zanadrzu w przypadku przemysla mysle wlasnie o turystyce, ktora u Nas doslownie lezy. CHoc nie neguje ze fabryka, zaklad produkcyjny by sie przydal.

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X