REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybory parlamentarne 2011

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wybory parlamentarne 2011

Na kogo zagłosujecie w październiku (listopadzie)? W ostatnich wyborach w Przemyślu wygrała PO. Jestem ciekaw co w tym roku wybiorą Przemyślanie.

http://tiny.pl/hdwpl

Odp: Wybory parlamentarne 2011

Ostatnio na stronie Premiera pojawiła się lista 70 zmian na lepsze:

http://www.premier.gov.pl/realizacja-expose/ulatwienia

Które z nich uważacie za zmiany na gorsze?

Wg mnie zmiany na gorsze to:
    Rozwiązanie problemu hazardu - zakaz urządzania gier na automatach poza kasynami. Zakaz obejmuje salony gier, automaty o niskich wygranych i wideoloterie. Nowe prawo przewiduje też m.in. znaczny wzrost opodatkowania hazardu oraz że nie będą wydawane nowe zezwolenia na prowadzenie salonów gier z automatami i punktów z automatami o niskich wygranych. Czyli tak:
    - ograniczenie wolności poprzez wymogi zezwoleń na prowadzenie salonów gier i zaprzestanie wydawania takich zezwoleń dla kolejnych chętnych.
    - wzrost opodatkowania: wcześniej jak Kowalski przewalił 1000 zł na automatach to zysk z tego miał właściciel salonu i Państwo. Wzrost opodatkowania oznacza przesunięcie tej granicy pomiędzy zarobkiem właściciela salonu a zarobkiem Państwa. Teraz Kowalski dalej będzie przewalał 1000 zł na automatach, ale z tą różnicą, że po podniesieniu podatku właściciel salonu zarobi mniej, a Państwo więcej. Rzeczywiście - problem hazardu został rozwiązany! A tak na serio jest to ograniczenie mojej wolności - moja kasa, moja decyzja w jaki sposób ją wydam.

Zakaz bicia dzieci - teraz jak dwuletnie dziecko będzie chciało włożyć metalowe druciki do kontaktu to należy dziecku wytłumaczyć co to jest prąd, jak powstaje, dlaczego jest niebezpieczny - urządzić taki mini-wykład. Na pewno dwuletnie dziecko zrozumie abstrakcyjne pojęcia takie jak opór, napięcie, natężenie itp...

Obowiązkowe języki obce w szkołach - uczniowie gimnazjum teraz muszą się obowiązkowo uczyć dwóch języków obcych - a czy to nie powinni decydować rodzice? Skoro widzę, że moje dziecko ma łeb do języków to go poślę na dodatkowe kursy. Jak widzę, że jest dobre w czym innym to po co mam mu zaśmiecać czas dodatkowymi językami?

Upowszechnienie szerokopasmowego Internetu - samorządy mogą podejmować działalność telekomunikacyjną i budować sieć tam, gdzie nie opłaca się to innym komercyjnym operatorom - prywatna firma nie widzi zysku w tym, że będzie ciągnąć kabel przez sto kilometrów tylko po to, aby podłączyć trzech abonentów Koziej Wólki bo oznacza to dla niej duży koszt inwestycji i mało zysków - po prostu prywatna firma wtopiłaby kasę. Właściciel prywatnej firmy dba o swoją kasę. Dlatego tam, gdzie żaden rozsądny człowiek nie wtopiłby dużych pieniędzy wkraczają samorządy, które będą podejmować działalność telekomunikacyjną i budować sieć tam, gdzie nie opłaca się to innym komercyjnym operatorom. Czyli będą wtapiać kasę swoich podatników. Tak już jest o wiele łatwiej - w końcu to nie nasze pieniądze, tylko pieniądze podatników i jak ich troche przewalimy to nic się nie stanie. A poza tym stanowczo protestuję przeciwko temu aby biedni rodzice, których nawet nie stać na to by kupić komputer swojemu dziecku, ze swoich podatków składali się na dostęp do Internetu dla bogatego dziecka, które komputer ma!

Rozwiązanie probolemu dopalaczy - można to było rozwiązać w inny sposób - Zalegalizować marihuanę. Wtedy ludzie nie musieliby sięgać po jakieś chemiczne środki, które niszczą zdrowie. Marysia jest w stu procentach naturalna, w końcu wyrasta z ziemi, a dopalacze produkowane są w laboratoriach chemicznych.

Parytety - W 2011 roku weszła w życie ustawa wprowadzająca 35 proc. kwoty na listach wyborczych, czyli tzw. parytety. W przypadku zgłoszenia listy zawierającej np. trzech kandydatów musi być na niej co najmniej jedna kobieta. Nowe zasady obowiązują w kontekście wyborów samorządowych, wyborów do Sejmu i Senatu oraz Parlamentu Europejskiego - Ja bym jeszcze proponował wprowadzenie parytetów na uczelniach. To skandal, żeby na informatyce lub matematyce stosowanej było 90% facetów! To jawna dyskryminacja kobiet! To skandal, żeby na filologiach było 90% studentek! To dyskryminacja studentów! Parytety powinny być wprowadzone w szpitalach - żeby mężczyźni też mieli szansę zostać pielęgniarzami; w Miejskich Przedsiębiorstwach Oczyszczania - żeby kobiety też miały szansę wywozić śmieci! No i oczywiście w wojsku! Żebyśmy byli łatwym celem dla naszych "sojuszników". Mocne państwo to takie, które ma słabych sąsiadów. Zróbmy naszym sąsiadom przysługę - osłabmy się aby oni mogli czuć się silniejszymi. Może nas będą bardziej lubić Trzeba dbać o poprawne stosunki z Rosją i Niemcami

Rozwiązanie problemu śmieci w gminach - fajnie tym posłom. Dostają kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie by zajmować się takimi problemami. Ja też tak chcę

Zakończenie konfliktu wokół Rospudy - W 2009 roku rozwiązano 2-letni konflikt wokół obwodnicy Augustowa. Trasa obwodnicy została zmieniona tak, że omija Dolinę Rospudy i obszar Natura 2000. Ekolodzy zaakceptowali tę decyzję, zakończyły się protesty - czyli rozwój naszego kraju zależy od łaski lub niełaski ekologów? Ciekawy jestem ilu wśród nich było tzw. agentów wpływu obcych wywiadów, którzy poprzez blokadę poprawy infrastruktury drogowej tak naprawdę powstrzymywali Polskę od rozwoju. Wyobraźcie sobie, że zamiast jechać 50 km/h ludzie mogliby poruszać się z prędkością 200 km/h. Wtedy jakiś biznesmen mógłby z jednego miejsca w drugie dojechać o wiele szybciej, zrobiłby o wiele więcej interesów, podpisał więcej kontraktów, zarobił więcej pieniędzy i tym samym wzbogacił budżet Państwa o większy podatek. Takich biznesmenów jest tysiące. Dobre drogi mają kluczowe znaczenie dla rozwoju kraju. Nie możemy słuchać ekologów. Co z tego, że gdzieś tam rosną sobie ładne drzewka, a wśród pięknych kwiatków latają kolorowe motylki skoro 13 milionów Polaków żyje w nędzy?

Wydłużenie urlopów macierzyńskich - to jest akurat wielki plus. Przynajmniej ZUS szybciej zbankrutuje...

Dożywianie dzieci w szkołach. W 2008 roku przeznaczono 50 mln zł więcej na bezpłatne, ciepłe posiłki w szkołach - A skąd te 50 mln zł? Aaa, no tak... z naszych podatków. Czyli receptą na głód i biedę powinno być podniesienie podatków. Rodzice pracują -> rodzice płacą podatki -> po opłaceniu podatków zostaje im kasa netto -> tej kasy jest za mało -> dzieci są głodne -> dzieci są dożywiane w szkołach -> pieniądze na dożywianie dzieci pochodzą z podatków, które wcześniej zostały zapłacone przez rodziców. Błędne koło. A może by tak podatki obniżyć? Ale wtedy Państwo nie miałoby się czym chwalić. Najpierw Państwo cichaczem zabiera ludziom kasę w postaci podatków, akcyzy itp. 60% z tej zebranej kasy jest albo marnowane albo przeznaczane na sfinansowanie całej tej biurokraji. Te 40% które zostanie jest zwracane z wielkim medialnym szumem tej samej rodzinie, której wcześniej zostało zabrane cichaczem.

6-latki do szkół - żeby rodzice już żadnego wpływu na swoje dzieci nie mieli. By dzieci od wcześniejszego wieku mogły być indoktrynowane przez reżim.

Eh.... już mija chyba z godzina jak zacząłem to pisać. Jest tam więcej tych absurdów ale szkoda mi na to czasu.

Pzdr.
    Ostatnio edytowany przez fedey; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Założę się, że mądry lud zagłosuje za psl i sld - albo inne lid czy coś.

Komentarz

Ja uważam, że lud zagłosuje raczej przeciw jednej formacji niż za jakąkolwiek partią i kształt obecnej sceny politycznej nie ulegnie znacznej zmianie.
        Sam z wyborów na wybory mam coraz większy problem kogo skreślić, bo moja czarna lista jest coraz dłuższa, a nowych twarzy z realną szansą na mandat wciąż brakuje.

Komentarz

@fedey - mistrzostwo świata

Komentarz

Ja zawiodłem się na Palikocie . Przedobrzył i przebłaznował a tak go lubiłem jak był w PO myślałem , że stworzy coś na poziomie ale najwyraźniej się myliłem
            Konsekwentnie zamykałeś przede mną każde drzwi jak mogłeś przypuszczać , że zabraknie mi sił ?

Komentarz

ktoś się dzisiaj wk....ł widzę, ja osobiście zastanawiam się ile jeszcze będziemy się temu wszystkiemu przyglądać, czas już wyjść na ulice ? , czy dopiero jak ropa będzie za 10zł a zarobki na poziomie podstawy to wtedy zrobimy rozpierduchę

Komentarz

Zamieszczone przez Jędrek Zobacz posta
                ktoś się dzisiaj wk....ł widzę, ja osobiście zastanawiam się ile jeszcze będziemy się temu wszystkiemu przyglądać, czas już wyjść na ulice ? , czy dopiero jak ropa będzie za 10zł a zarobki na poziomie podstawy to wtedy zrobimy rozpierduchę
                A ja mam pytanie; skoro dużo ludzi myśli podobnie jak Ty( "trzeba wyjść na ulicę") skąd w takim razie tak wysokie notowania rządu, nie mówię już tylko o pseudo sondażach, ale były w zeszłym roku przeprowadzane wybory, w dwóch przypadkach wygrała platforma, sądzę, że ludziom dobrze się żyje i podoba im się tak jak jest teraz

Komentarz

Zamieszczone przez malybobek Zobacz posta
                  w dwóch przypadkach wygrała platforma, sądzę, że ludziom dobrze się żyje i podoba im się tak jak jest teraz
                  Nie, po prostu 80% społeczeństwa to ludzie nie mający pojęcia o gospodarce i bezkrytycznie wierzą w to co poda im tvn, onet i tym podobne media.

...czas już wyjść na ulice ?
                  zdecydowanie tak
                  Ostatnio edytowany przez yankes_69; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Polacy nigdy nie byli solidarnym narodem w czasach pokoju. Nie ma jedności. Każda grupa społeczna, zawodowa, region ciągnie w swoją stronę ile się da nie oglądając się na innych. Raz zdobytych, słusznie lub nie, przywilejów nie oddadzą. Skutkiem jest to co jest. Władza, nieważne jaka, lawiruje pomiędzy strefami wpływów różnych grup bojąc się dotknąć trudniejszych spraw. To co mogą to niewielkie ruchy na ograniczonym obszarze, a te przynoszą adekwatne, czyli niewielkie rezultaty.

Polska leży gdzie leży, ma sporą ilość mieszkańców, więc z samych tych powodów jakoś nam idzie. Rozwój jest, bo trudno, żeby nie było. Mamy takie zacofanie w niektórych dziedzinach, że niewielkim nakładem sił rozwijamy się. Dobijamy do 80% normy europejskiej i koniec. Na więcej nas nie stać. I tu jest nasze miejsce. Taki unijny kraj drugiej ligi.

Czy coś się zmieni po wyborach? A górnicy odpuszczą? A nauczyciele odpuszczą? A mundurowi zgodzą się pracować dłużej? A przestaniemy wyłudzać renty? A rolnicy zaczną odprowadzać ZUS? A w przetargach nie będzie "dających" i "biorących"?

Co do osiągnięć i zaniechań obecnie nam panujących. Sporo drobiazgów można było załatwić i to niewielkim kosztem. Zdecydowanie łatwiej byłoby myśleć o wyborach.

Komentarz

jak ropa będzie za 10zł
                      na szczęście idzie wiosna i ropa będzie po 10zł za 3 litry w Biedronce i środowisko na tym zyska! przepraszam za OT

Komentarz

Komentarz

Co wybory to trudniej wybrać, nigdy nie mam kandydatów na ktorych z czystym sumieniem mogłabym postawić x .Zawsze głosuję nie za tylko przeciw komuś.

Komentarz

Sukcesy rządu PO i Tuska są wyborne i nie podlegają one żadnej dyskusji oczywiscie w mniemaniu fanów PO i polityków tejże. Najlepiej byłoby gdyby rząd przeprosił i podał się do dymisji, ale chłopaki z Tuskiem na czele tego nie zrobią. W wyborach trzeba po prostu odsunąć ich od władzy. Mam tylko tę przewagę na większością, że nie głosowałem na PO ani w 2007 r, ani w 2005, teraz też nie będę.

Komentarz

Weronika1, to lepiej zostań w domu albo zagłosuj na UPR-WiP.

Komentarz

Pracuję...
                              X