REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przedwojenny Przemyśl

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Przedwojenny Przemyśl

  Panowie z Forum Rozwoju Przemyśla zaprezentowali jakiś czas temu na swojej stronie bardzo interesującą wizualizację, jak najprawdopodobniej wyglądało centrum Przemyśla przed drugą wojną światową z jego dawną, nieistniejącą już dzielnicą żydowską . Można ją było zobaczyć pod adresem:

  http://frp.com.pl/artykul-66-wizuali...przemyslu.html

  Okazuje się, że podobne pomysły na promocję swojej historii mają też i inne miasta, jak chociażby Lublin. Działający tam od lat słynny Teatr NN i jego ekipa opracowali coś podobnego jak wspomniałem powyżej, ale poszli jednak o krok dalej. Opracowując mianowicie swoją wizualizację dawnej lubelskiej dzielnicy żydowskiej dogadali się z firmą Google i sporządzili następnie wirtualną makietę dawnego centrum Lublina, którą można dowolnie obracać korzystając z programu Google Earth.
  Interaktywną makietę można znaleźć pod linkiem:

  http://teatrnn.pl/makieta/makieta.html

  A więcej na temat samego pomysłu i jego opracowania można znaleźć tu:

  http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,882...o_w_necie.html

  Jest tam też informacja, że graficy z Teatru NN pracują nad kolejnymi projektami. Chcą mianowicie w niedalekiej przyszłości stworzyć kolejne cztery wirtualne makiety - pokazujące Lublin tuż po lokacji, Lublin renesansowy, Lublin z okresu XVIII w. oraz Lublin z XIX wieku. Imponujące, nieprawdaż?

  Może by więc spróbować zrobić coś podobnego w Przemyślu w ramach dodatkowych opcji do już istniejącej wizualizacji? Byłoby to też znakomite narzędzie dla nauczycieli na lekcjach historii Przemyśla.
Pracuję...
X