REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szkoła średnia - opinie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Szkoła średnia - opinie

Witam,

Stoję właśnie przed wyborem szkoły średniej.
    Podania składałbym do:
    Technikum Nr 4 oraz IV Liceum (ZSEiO) przy ulicy Kilińskiego.

Myślałem także nad złożeniem podania do Technikum Nr 8 (Dworskiego 100), jednak rodzice nie chcąc o tym słyszeć, twierdząc, że ta szkoła ma straszliwie niski poziom.

Mógłby ktoś wypowiedzieć się coś na temat tej szkoły?

Pozdrawiam.

Odp: Szkoła średnia - opinie

ZSEiO jest zawaliste...! jak sie interesujesz to idz na geodete fajny kierunek... teleinformatyk troche odbiega od informatyki opiera sie bardziej na budowie kompa niz na programowaniu tworzeniu programow itp. ( w sumei wogole tego nie ma xd) jestem an drugim roku tego ;p

Komentarz

Zamieszczone przez Gaucho Zobacz posta
      ZSEiO jest zawaliste...! jak sie interesujesz to idz na geodete fajny kierunek... teleinformatyk troche odbiega od informatyki opiera sie bardziej na budowie kompa niz na programowaniu tworzeniu programow itp. ( w sumei wogole tego nie ma xd) jestem an drugim roku tego ;p
      Nie wprowadzaj w błąd bo programowanie jest w 4 klasie może nie ma go dużo bo w sumie tylko w 4 klasie 4h w tygodniu ale jest. Nie jest to kierunek informatyk więc programowanie nie jest najważniejsze.
      Osobiście polecam Ci kierunek teleinformatyk jeżeli choć trochę się tym interesujesz bo sam w tym roku skończyłem ten właśnie kierunek i wybieram się na studia techniczne.
      Poziom jest na wysokim poziomie, nasze technikum nr 4 jest najlepszym technikum w Pślu i 5 na podkarpaciu co wynika z ogólnopolskiego rankingu liceów i techników (link: http://www.przemysl.pl/66/15672.html,rss )
      Teraz otwierają nowy kierunek technik geodeta i jeżeli miałbym taki do wyboru kiedy ja wybierałem szkołę na pewno bym poszedł w tym właśnie kierunku.
      Decyzja zależy tylko od Ciebie i od tego jakie masz upodobania więc wybieraj tylko pamiętaj że po liceum masz wykształcenie wyższe a po technikum jeszcze zawód (jeżeli zdasz egzamin zawodowy).
      Powodzenia

Komentarz

Witam, ja także jestem uczniem IV LO w Przemyślu. Jeśli chodzi o ZSEiO - jest to jak najbardziej odpowiedni wybór. Jak powyżej pisano, strasznie fajnym kierunkiem jest geodezja - swoją drogą częściowo finansowana ze środków unii europejskiej (bodajże podręczniki zawodowe i nie tylko!). Jeśli chodzi o liceum, w zależności od tego jaki przedmiot lubisz, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Jeśli chodzi o 8 Technikum, mam tam kolegów. Poziom nauczania podobno jest przeciętny (z niektórych przedmiotów niski), jednak najbardziej od tej szkoły odstraszyła mnie tamtejsza społeczność, która niestety w większości kulturą i zachowaniem pochwalić się nie może. Zresztą wystarczy przejść się na stadion Juwenii podczas ich zajęć z wychowania fizycznego.

Ogólnie życzę mądrego i przemyślanego wyboru, i pamiętaj że wewnątrz szkoły lub zespołu szkół w pierwszym tygodniu łatwo się przenieść - zmienić szkołę - Ciężej.

Komentarz

Dzięki, ale spytam.
          Jaką macie opinię o Technikum Nr 8 (ul.Dworskiego 100)?

Komentarz

tak jak Jimis napisał poziom tam nie za wysoki i ludzi ambitnych też mało...

Komentarz

Zamieszczone przez kamill91 Zobacz posta
              tylko pamiętaj że po liceum masz wykształcenie wyższe
              fajnie by było :D ale masz tylko średnie :P
              Pray to your god, open your heart
              Whatever you do, be afraid of the dark
              Cover your eyes, the devil inside
              One night of the hunter
              One day I will get revenge
              One night to remember
              One day it'll all just end, oh

Komentarz

A tak się zapytam, pamięta ktoś jaki był w poprzednich latach próg punktowy na technik elektronik oraz technik teleinformatyk w latach ubiegłych?
                Tak w przybliżeniu wystarczy :P

Niektórzy tam wspomnieli, że teleinformatyka ma mało wspólnego z pojęciem komputer, dla mnie to obojętne, z informatyki interesuje się po systemy sieciowe, serwery, systemy Linux (w szczególności Debian), programowanie także mnie interesuje (aktualnie piszę aplikację opartą na PHP, SQL i BASH do komunikacji z DA po API).
                Elektronika także jest moim zainteresowaniem, więc będę usatysfakcjonowany każdą klasą "techniczną".

Komentarz

Jeżeli temat już się pojawił.

Mam pytanie dotyczące IL O

Czy prawdziwe są opinie krążące wśród moich gimnazjalnych kolegów, jakoby uczniowie tejże szkoły nie mieli czasu na nic innego oprócz nauki? Mam zamiar skierować tam swoje kroki, jednak w myśl hasła "Nie samą nauką żyje człowiek" (które notabene znalazłem na ulotce słowaka) nie chciałbym się rozczarować...

Komentarz

Dużo zależy od klasy. W klasach humanistycznych jest dość lekko. W matfiz - "troszkę" gorzej. Ale naprawdę, warto iść.

Komentarz

Nie prawda że nie ma wolnego czasu - mam masę znajomych z I LO i spokojnie mają życie towarzyskie. Fakt faktem, wymagania są NAPRAWDĘ duże - ale jeśli lubisz się uczyć, dasz radę!

Komentarz

Zamieszczone przez RiceBoy Zobacz posta
                        fajnie by było :D ale masz tylko średnie :P
                        sorki średnie :p

W poprzednich latach około 100pkt trzeba było mieć do tego technikum nie wiem jak teraz...

Komentarz

kolo 100pkt... poczytaj sobie na temat tej geodezji wpadnij do szkoly popros o rozmowe z p. Wanatem i on ci wyjasni czego sie nauczysz itp itd

Komentarz

Wystarczy wpisać w google "geodeta" żeby dowiedzieć się z czym to związane

Komentarz

ale sama szkola srednia nie wyszkoli w 100% geodety!

Komentarz

Pracuję...
                              X