REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Koniec bezpłatnych przejazdów autobusami MZK dla ZHDK I stopnia

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Koniec bezpłatnych przejazdów autobusami MZK dla ZHDK I stopnia

Chciałbym "serdecznie podziękować" tym radnym, którzy głosowali za zniesieniem ulgi dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi I stopnia w postaci bezpłatnych przejazdów autobusami MZK. Swoistym kuriozum jest za to fakt pozostawienia owej ulgi posłom i senatorom. Co więcej, sami radni utrzymali taką ulgę dla siebie, zrobili też prezent swoim kolegom radnym gminnym i sołtysom (WTF?). Nie mogę pojąć dlaczego ulgę tracą osoby (w tym i ja), które oddają bezinteresownie "kawałek siebie", które popularyzują oddawanie krwi i pomagają innym. Dodam, że sam dzisiaj przekroczyłem 25 litrów.
    Owszem, teraz prawo do bezpłatnych przejazdów mają Honorowi Dawcy Krwi - Zasłużeni dla Zdrowia Narodu (zapewne większość z was nie wie jakie trzeba spełnić wymagania, by oprócz oddania minimum 25 litrów krwi takie odznaczenie dostać). Za to osoby, które za swoją pracę dostają wynagrodzenie i raczej niczym specjalnym nie przysługują się innym (tak o was mówię panowie radni, posłowie, senatorowie i sołtysi) bez problemów taką ulgę posiadają...

No panowie radni - miejcie cywilną odwagę i przyznajcie się z imienia i nazwiska, który z was głosował za likwidacją ulgi dla ZHDK. Podajcie argumenty, które za taką likwidacją przemawiały.

Mała dygresja - w Gorzowie Wielkopolskim (oficjalne dane z 2008 roku) ulgi kosztują Zakład Komunikacji Miejskiej miesięcznie średnio 1,36 mln zł, wg szacunków 21,5 tys. zł mniej to efekt na ulgi dla honorowych krwiodawców. Ciekawe jak to przedstawia się w Przemyślu?

Drodzy, troskliwi radni - obyście nigdy nie potrzebowali krwi...
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Odp: Koniec bezpłatnych przejazdów autobusami MZK dla ZHDK I stopnia

Zamieszczone przez tira-rira Zobacz posta
    Drodzy, troskliwi radni - obyście nigdy nie potrzebowali krwi...
    ... oby potrzebowali, oby brakło
    zagrzybiałe durnie

Komentarz

Bardzo dobrze zrobili ! Czy Wy oddawaliscie krew honorowo ? czy za bilety . To jest HZK a nie MPK ! jak honorowo a teraz lamentujecie do dajcie sobie spokój z krwia .He HE honorowi dawcy smiechu warte.

Komentarz

Zamieszczone przez dudeusz Zobacz posta
        ... oby potrzebowali, oby brakło
        zagrzybiałe durnie
        nikomu takich zyczen sie nie składa ! prostactwo i tyle.

Komentarz

Zamieszczone przez arturrro Zobacz posta
          Bardzo dobrze zrobili ! Czy Wy oddawaliscie krew honorowo ? czy za bilety . To jest HZK a nie MPK ! jak honorowo a teraz lamentujecie do dajcie sobie spokój z krwia .He HE honorowi dawcy smiechu warte.
          Pewnie i masz rację, ale myślę że tu nie o to chodzi. Jak tną to niech zaczną od siebie, a nie robią cyrk nie swoimi małpami.

Komentarz

Osobie, która została zarejestrowana w jednostce organizacyjnej publicznej służby krwi
            i oddała bezpłatnie krew przysługuje tytuł „Honorowy Dawca Krwi”.

• Każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych
            (grupa krwi, morfologia, badania wirusologiczne). Są one do odebrania po ok. 3 dniach od oddania krwi.
            • Po oddaniu krwi lub jej składników dawca otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej
            4 500 kcal (8 czekolad).
            • Dzień oddawania krwi jest wolny od nauki, pracy.
            Należy tylko pamiętać o zabraniu odpowiedniego zaświadczenia.
            • Na czas okresowego badania dawców wystawiane jest zaświadczenie potwierdzające pobyt
            dawcy w określonych godzinach na terenie punktu poboru krwi.
            • Zwrot kosztów przejazdu do najbliższego punktu poboru krwi.
            • Dawca czynnie oddający krew (co najmniej dwukrotnie) może otrzymać w RCKiK kartę identyfikacyjną
            grupy krwi.
            • Honorowi krwiodawcy mają możliwość odliczenia wartości oddanej krwi od dochodu, w granicach limitu
            przewidzianego dla darowizn. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku uprzejmie
            informuje, że stosowne zaświadczenia są wydawane Honorowym Dawcom na życzenie od dnia 1 stycznia,
            po zakończeniu roku rozliczeniowego.

Dawca po oddaniu honorowo co najmniej 5 litrów krwi (kobiety), 6 litrów krwi (mężczyźni) lub odpowiadającej tej objętości ilości innych składników krwi otrzymuje tytuł "Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi".
            Tytuł ten upoważnia:
            • osoby ubezpieczone do otrzymania bezpłatnych leków umieszczonych w wykazie leków podstawowych
            i uzupełniających do wysokości limitu oraz leków, które zasłużony dawca może stosować w związku
            z oddawaniem krwi
            • do korzystania ze świadczeń zakładów opieki zdrowotnej i aptek poza kolejnością.

Honorowemu Dawcy, który oddał co najmniej 20 l krwi lub innych, równoważnych składników
            mogą być nadawane ordery i odznaczenia oraz nadawana przez Ministra Zdrowia odznaka
            „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” . TO SA WASZE PRZYWILEJE !!!!

Komentarz

Wielu ludzi nei robi to dla biletow MZK ;PPP tylko dla ...czekolady !

Komentarz

arturro o Ty oddałeś kiedyś swoją krew? Piszesz Wasze stąd wnoszę, że nie. Łatwo jest krytykować stojąc z boku. Oddanie krwi do przyjemności nie należy i myślę, że zdecydowana większość krwiodawców ani po czekoladę ani po bilety tam nie idzie. Przywileje jest to forma jakiejś zachęty lub nawet zadośćuczynienia za osłabienie organizmu, lecz jak to mówią cel uświęca środki - a to właśnie o ten cel głównie chodzi. Gdyby krwi nigdy nie brakowało takie "zachęty", kampanie informacyjne i społeczne byłyby zbędne.
                Nasi wspaniali radni, dzisiaj odetchnąłem z ulgą, że na żadną i żadnego z Was głosu nie zmarnowałem. Proponuję odebrać jeszcze przywileje emerytom, uczniom i niepełnosprawnym, a za zaoszczędzone środki sobie podnieść diety.

Komentarz

nikomu takich zyczen sie nie składa ! prostactwo i tyle.
                  to straszne jest

a Ty lokalny bohater jesteś, że dostajesz do pensji dodatki (premię, wysługa, wiejskie, mieszkaniowe ...) pracujesz, masz pensję
                  a na koniec roku jeszcze chcesz zwrotów za remonty, za dzieci ... skoro się remontujesz, płodzisz dzieci ... to Cię na to stać

i zacznij czytać ze zrozumieniem

PS. nigdy nie oddałem ani jednej kropli krwi, chba, ze do badań

A nawiązując do tematu
                  Jakie koszta generują dawcy krwi;
                  - ilu dawców miało zniżki/ulgi na przejazdy MZK*cena biletu [minus] Ci co z nich nie korzystali a jeśli już to w jakiej skali ?
                  (bo jak mniemam tira-tira i tak porusza się samochodem jak 50-90% dawców
                  - ilu dawców dostało czekoladę il.szt.*cena ?

i teraz spostrzeżenie na które pewien jegomość nie zwrócił uwagi zapewne z racji znikomej w diecie ilości polifenoli, owe ulgi radni zabrali dawcom sobie pozostawiając pomimo, iż pomiędzy statusem majątkowym jednych i drugich zwykle nie można postawić znaku równości a uchwalający ze zniżek/ulg i tak nie korzystają

Czy i jaki jest sens dawać ulgi na przejazdy metrem w mieście w którym nie ma metra czy też zwolnienie z opłat egzaminacyjnych na prawo jazdy dla osób ze stwierdzonym porażeniem kończyn dolnych i górnych ?

Komentarz

Wszystko to cacy szanowny arturrro, tylko ile osób korzysta z tych wszystkich przywilejów?
                    Wspomniane bilety ma się po oddaniu 18 litrów. To nie takie hop siup. A poza tym ja np gdybym już tyle miał, to skorzystałbym z tego kilka razy w roku, więc chodzi tu raczej niedocenianie tego,że pomaga się innym. Nikt nie oddaje krwi dla głupiej czekolady, czy tym, bardziej teoretycznych biletów w przyszłości. Co do pozostałych przywilejów, to dawcy muszą być zdrowi więc z tych leków (tylko część jerst tańsza, to nie tak, że wszystko jest darmowe) nie korzystają zbyt często. Badanie jest robione raz w roku i nie dla dawcy, tylko dla stacji krwiodawstwa. Zwrot kosztów za dojazd jest, to fakt w przypadku komunikacji publicznej. Ale jeśli przyjedziesz autem lub to nikt Ci nic nie zwraca. NIkt nie wchodzi bez kolejki do lekarza, ani w aptece nie wpycha się przed wszystkich dlatego tylko, że mu wolno. Zwolnienie z pracy dostajesz, bo w każdej chwili możesz się słabo poczuć (kiedyś były to 3 dni). Zwrot podatku to niezły bajer, bo w przypadku oddania 1800ml dostanę zwrotu całe 41 zeta:D Czekolady wbrew temu co niektórzy sądzą, to nie są żadne milki, wedle, ani inne takie, tylko tanie czekolady zapewniające ekwiwalent energetyczny.
                    I żeby nie było. Nie żalę się tutaj, ponieważ uważam, że krew oddajemy dla oddawania krwi. Chodzi tylko o to, żeby tacy ludzie jak Ty mieli jakieś pojęcie o tym co mówią/piszą
                    PS. W Nowym sączu jeździsz za darmo po oddaniu już 6 litrów.

Komentarz

arturro krew mnie zalewa i szlak mnie trafia jak widzę ludzi tak bezmyślnie stawiających sprawę jak Ty. PO PIERWSZE odpowiedz mi na pytanie - jaka jest cena uratowania komuś życia??HĘ???Jaka jest cena za to że dzięki naszej krwi (HDK) ktoś odzyska zdrowie???HĘ? TO PRZELICZ i mi powiedz? Zajeb...iście jest krytykować i pienić się że ktoś ma "przywileje" patrząc z ekonomicznego punktu widzenia ale zestaw to z możliwością REALNEJ pomocy drugiej osobie. Tego nie uzyskasz składkami czy akcjami. "Przywileje" za oddanie krwi wg Ciebie są ogromne z tego co rozumiem tak? To ja mam prośbę...idź chociaż raz jeden jedyny oddaj krew ale idź z myślą, że możesz komuś pomóc, a nie po to bo dostajesz "granty". Zapewniam Cię że 99% ludzi właśnie po to idzie do punktu krwiodawstwa. SSIK idealnie wytłumaczył Ci jak wygląda rzeczywistość. To że ktoś ma przywileje nie oznacza, że z nich korzysta. W życiu nie widziałem HDK, którzy by pchali się poza kolejnością do aptek, lekarzy. Poczytaj wykaz leków które mogą dostać po zniżce. Zauważ że młodym dawcom (przynajmniej połowa tej populacji) ich nie potrzeba. Druga połowa czyli osoby starsze zazwyczaj oddają już xx lat i to im głównie są te bilety potrzebne ale dla mnie dzięki takiej postawie wypracowali sobie to!!Zapewniam Cię że dzięki ich pomocy wielu ludzi wróciło do zdrowia, a może uratowali komuś życie!!! Mówisz czekolady..mhh idz i zobacz jakie to są. Ja strasznie się z nich cieszę, bo akurat lubię słodycze:P ale nie idę dla nich! Dla ułatwienia dodam że we Wrocławiu dostajesz WAWEL plus napój witaminowy z Plusza w czasie donacji i jakoś nikt tam nie pieprzy smutków że mają bilety, dzień wolny, leki itd tylko sami się decydują i oddają z własnej i nie przymuszonej woli, bo chcą pomagać innym. Chcą aby nie było reklam typu "Twoja krew ratuje życie" szczególnie w okresie wakacyjnym. Taki sygnał od naszych BEZradnych to dla mnie namacalna porażka władzy tego miasta. Zamiast zająć się sprawami naprawdę ważnymi kopie się tych najniżej, którzy jeszcze chcą pomóc drugiej osobie. Kurde to takie...polskie-przemyskie!! Jeśli tak to winni zacząć od siebie. I tak jeżdżą swoimi machinami albo się ich wozi, mają w cholerę przywilejów to może arturro mam prośbę - ich podlicz i wygeneruj statystyki. Myślę że się zdziwisz. Poza tym z tego co mnie słuchy doszły radni ponoć sami nie wiedzieli co przegłosowali, poprostu podnieśli łapy gdy pod obrady trafił projekt restrukturyzacji czy zmian w MZK. W sumie wcale bym się nie zdziwił jakby to była prawda. Chciałbym znać rozkład głosów. I ponoć oni chcą dobrze dla tego miasta - że tak powiem "buahaha". Dzięki takiemu nastawieniu tym bardziej zniechęcają do oddawania krwi. Młodzi mogą pomyśleć że nie warto komuś coś dać bezinteresownie bo i tak władza ma to w dupie. W sumie niech sobie i ma ale niech nie utrudniają!! Cieszę się że ludzie im tego nie zapomną za kilka lat kiedy przyjdzie czas ich rozliczenia. Przypomną sobie podwyżki wody gdy wcześniej obiecywali że tego nie zrobią.
                      Tak na marginesie arturro zapomniałeś o czymś jeszcze dodać jeśli już nas tak punktujesz - zapomniałeś o kubeczku kawy!! Podlicz i to jeśli już ma być taki super wynik. PS w swoich statystykach mnie odlicz - ja kawy nie piję!!
                      Honorowy Dawca Krwi nie jeżdżący komunikacją miejską, nie pijący kawy po oddaniu, nie korzystający z ulg w aptekach i nie pchający się do przodu
                      You will never walk alone...!

Komentarz

wpadł mi ten artykuł kiedyś http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...MYSL/267769594 i tak się zastanawiam, podwyżka cen biletów, zabieranie ulg itp, kiepskim jest to sposobem na funkcjonowanie mzk, jeśli cała infrastruktura jest tak beznadziejnie zaplanowana. brakuje tam chyba kogoś, kto ma jakieś pojęcie o funkcjonowaniu miasta, w jakich kierunkach ludzie jadą, o której godzinie największe natężenie, itp. są nowe tablice, na które kupę kasy poszło, ale które nie spełniają swojej roli, bo nie pokazują, za ile minut autobus faktycznie odjedzie, tylko wyświetlają godziny z rozkładu. no ale dobra, są, może kiedyś to zostanie usprawnione. podział na 2 strefy w tak małym mieście, gdzie część ludzi dojeżdża do pracy z miejscowości pod przemyślem też jest dla mnie poroniony z czystej kalkulacji, za tańszy bilet więcej osób pojedzie, a tak przesiadają się do samochodów, stąd korki itp. mzk nie jest chyba jeszcze na bieżąco z częścią remontów w mieście, bo fajnie, że jest rozkład, ale co z tego, że autobus przyjeżdża spóźniony o pół godziny, bo cała Słowackiego jest remontowana, sposób ustawienia sygnalizacji przy tym to już zupełnie inna historia, ale dlaczego nie ma żadnej informacji o takich opóźnieniach? następna sprawa, jaki to problem puścić na najbardziej uczęszczanych trasach autobus w szczycie co 20 minut, a poza co 40 i jakieś autobus w weekend w nocy? kiedyś z ciekawości przyjrzałam się, że na Jagiellońskiej w ciągu zaledwie 15 minut odjeżdża kilka autobusów właściwie w tę samą stronę, a później jest 1,5 h wyrwy. na nogach sobie można podreptać, ale to o to chodzi? mzk skoro funkcjonuje dzięki dochodom z biletów, to niech to będzie wreszcie do użytku dla ludzi, wystarczy się przyjrzeć, ile osób w takim autobusie siedzi, a ile stoi w korku, w każdym samochodzie jedna osoba. czy to tak trudno nauczyć się z doświadczenia innych miast, jak zagospodarować taką przestrzeń? mnie samą szlag trafia, gdy drogę, którą pokonuję samochodem w 15 minut, autobusem jadę półtorej godziny i to jeszcze dookoła, jeżdżenie dla idei mzk jest mało przyjemne, ale niech to trwa pół godziny- to z chęcią się przesiądę. jeśli mzk by było dobrze zarządzane, to i na wszystkie potrzebne, pożyteczne ulgi pieniądze by się znalazły.
                        Are you gangsters? No, we are Russians.

Komentarz

W lublinie to swego czasu wystarczylo ze pokazalem ksiazeczke HDK konduktor nawet nie sprawdzal biletu nie mam pojecia czy byl jakis limit litrow. W P-slu nigdy nei korzystalem z MZK w koncu od czego jest rowerek i piechota (szybciej taniej) wiec mysle ze MZK by na mnie nie stracilo ;P

Komentarz

Oj głupiś arturrro, głupiś a w dodatku żałosny skoro cieszy cię że Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi (I stopnia) zabrano ulgę.

Naucz się jednak najpierw czytać ze zrozumieniem a potem dyskutuj. Poruszyłem problem równych i równiejszych w naszym społeczeństwie. Zadaj sobie pytanie - kto bardziej zasługuje na ulgowe traktowanie - poseł, radny, sołtys czy osoba która swą postawą ratuje życie innym?

Powiem ci tak - mam ja głęboko gdzieś te wszystkie ulgi w postaci bezpłatnych przejazdów MZK (korzystam z tego w porywach kilkanaście razy w roku), również gdzieś mam przywilej wejścia bez kolejki do lekarza czy apteki (kilka dni temu stojąc sobie w kolejce do lekarza, pielęgniarka powiedziała że mogę wejść bez kolejki - spróbuj sobie wyobrazić reakcję tych wszystkich ludzi czekających do lekarza razem ze mną jak to usłyszeli - gdyby wzrok mógł zabijać...). Ile razy korzystam z i tak zubożonej listy bezpłatnych leków - jak myślisz? Zbijam kokosy na tym że mogę sobie odliczyć 130 złotych/litr nieprawdaż? Nie wiem czy wiesz ale kilka lat temu tak grzebano przy finansach państwa, ze tej ulgi nie było, na szczęscie powróciła. Myślisz, że ja to robię dla tych 9 czekolad, które są ekwiwalentem energetycznym za oddaną krew? Przyznam ci się skrycie że robię to tylko dla kokosowej.... część czekolad rozdaję, a część dzieciaki zjadają...

Widzisz zostałem tak wychowany, że mam wpojone we krwi bezinteresowne pomaganie ludziom. Po to również zarejestrowałem się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Jakieś 30 lat temu zacząłem towarzyszyć memu ojcu przy oddawaniu krwi (wtedy jeszcze dawano bułę z 5 plasterkami porządnej, ciężko dostępnej na ogół szynki). Towarzyszyłem mu długi okres czasu, zaraził mnie swoją postawą. Teraz już nie oddaje (ma oddane ponad 60 litrów i posiada najwyższe Państwowe odznaczenie - Kryształowe Serce - spytaj wujka google za co jest przyznawane). Ostatnio ja biorę do RCK swoich małych łobuziaków, mam nadzieję że pójdą w ślady ojca i dziadka...

Przypomnę - tu nie chodzi o to, że zabrano nam ulgi - jakoś to przeżyję... Ale szlag mnie trafia jak "elycie przy korycie" ułatwia się życie... Dlaczego zwykły szary emeryt uprawniony jest do przejazdów ulgowych, ale ten sam emeryt Urzędu Gminy Przemyśl jeździ już bezpłatnie? Ha, prezydent Przemyśla musi płacić za bilety ale radny już nie. Jakbym był radnym to chyba bym się spalił ze wstydu... Ich postawa nie zniechęci mnie do oddawania krwi, co więcej będę to robił z jeszcze większym zaangażowaniem. Ot taki głupi chyba jestem.

Mam nadzieję, że czyta to jakiś nasz lokalny dziennikarz, a jak nie to podeślę komu trzeba moje przemyślenia. Jestem ogromnie ciekaw jak będą się tłumaczyć radni - oczywiście ci, którzy głosowali za zniesieniem ulgi.
                            Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Komentarz

Widzę, że wszyscy oddają krew dla kokosowej :D:D:D

Komentarz

Pracuję...
                              X