REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Koniec bezpłatnych przejazdów autobusami MZK dla ZHDK I stopnia

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Koniec bezpłatnych przejazdów autobusami MZK dla ZHDK I stopnia

Nie karmcie trola.

W tym roku jak dobrze pójdzie to dobiję do 12 litrów i dostanę odznakę II stopnia. To, że ktoś robi to dla biletów MZK to jest jakiś absurd. Żeby jeździć za darmo w większości polskich miast trzeba mieć oddane 18 litrów a to jest 40 oddań krwi. Jeśli by chodzić regularnie to dla facetów jest to prawie 7 lat oddawania krwi (można 6 razy w roku) a dla kobiet jest to 10 lat regularnego oddawania krwi (kobiety akurat mogą 4 razy w roku). Nawet jeśli regularnie zaczniesz oddawać krew w dniu swoich 18 urodzin to darmowe bilety będziesz miał dopiero w wieku 25 lat a kobieta w wieku 28 lat. Wtedy prawie każd ma już swój samochód i nie ma zamiaru bujać się komunikacją miejską.

130 zł za litr od dochodu można odliczyć, więc w praktyce jak ktoś oddał w roku 2,7 litra to Urząd Skarbowy zwróci mu 19% z 351 zł czyli 66 zł Rzeczywiście, dla takiej kasiory tao każdy by się połakomił

Akurat ja w moim centrum krwiodawstwa (które znajduje się w Krakowie na ulicy Rzeźniczej ) dają 8 czekolad (można sobie samemu wybrać rodzaj - mleczne lub gorzkie), jakiś soczek w kartoniku 200 ml i mielonkę drobiową w konserwie Nie jest to żaden przywilej tylko "posiłek regeneracyjny", który jest pewnego rodzaju rekompensatą za to, że organizm jest uboższy w krew.

A co do głównego tematu - głosujcie dalej na tą bandę. Nic się nie zmieni, tylko świnie przy korycie. A tu chodzi nie o to, aby co kadencję wybierać inne świnie, tylko wybrać kogoś, kto zlikwiduje koryto. Tym kimś jest Janusz Korwin-Mikke i Kongres Nowej Prawicy.

Komentarz

Chciałem dodać, że w naszym mieście osoby posiadające odznakę Zasłużony dla Zdrowia Narodu są 2!!!! Gratuluje pomysłu radnym! nic własnym kosztem zawsze kosztem ludzi!!!
      A pan arturrro powinien myśleć chybal, że jest jednym z nich!! bez obioru

Komentarz

btw. emerytom też zabrali darmowe przejazdy...

Komentarz

I dobrze, czasami jak jechał autobus i sami emeryci, to z czego mieli zarobić?
          Wszyscy by chcieli za darmo.

Komentarz

Dzisiaj w siedzibie PCK na ul.Rzecznej kręcono przez TVP Rzeszów materiał na temat pozbawienia bezpłatnych przejazdów MZK ZHDK.

Dowiedziałem się od ojca jeszcze jednej ciekawej rzeczy - mianowicie mimo, że mój ojciec ZHDK posiadający odznaczenie Zasłużony dla Zdrowia Narodu, to również takiej ulgi został pozbawiony. Spytacie dlaczego? Otóż odznaczenie to nadano mu przed 2000 rokiem a w nowej taryfie MZK uwzględnia się ZHDK z takim odznaczeniem ale nadanym po 2000 roku

Do przejazdów bezpłatnych uprawnieni są:
            ...
            12. Honorowi Dawcy Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu w oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 marca 2005r. (Dz. U. Nr 65 poz. 573) na podstawie właściwej legitymacji Ministra ds. Zdrowia.
            No to są normalnie jaja.
            Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Komentarz

Zanczy za bardzo się przysłużył...

Komentarz

Zapewne tak...
                Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

Komentarz

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...ON00/758665185
                  Może nie są to skutki decyzji naszych radnych, jednak artykuł powinien im dać do myślenia zanim przegłosują kolejną, równie mądrą uchwałę jak ta z biletami.

Komentarz

Nie no. Takie decyzje nie mają żadnego wpływu na tą sytuację. Przecież darmowe czy ulgowe przejazdy to jedynie sposób na pokazanie, że władza docenia HDK. Tyle i tylko tyle. Rzecz w tym czy władza to docenia. Jeśli tak to fajnie, a jeśli nie to niech mnie cmokną. Ciąć się nie zamierzam. Ale muszę przyznać, że teraz się spiąłem i zacząłem oddawać regularniej:D

Komentarz

Właśnie chodziło mi o to kogo władza przestała doceniać a artykuł pokazuje, że powinna.

Komentarz

Zamieszczone przez SSIK Zobacz posta
                        Nie no. Takie decyzje nie mają żadnego wpływu na tą sytuację. Przecież darmowe czy ulgowe przejazdy to jedynie sposób na pokazanie, że władza docenia HDK. Tyle i tylko tyle. Rzecz w tym czy władza to docenia. Jeśli tak to fajnie, a jeśli nie to niech mnie cmokną. Ciąć się nie zamierzam. Ale muszę przyznać, że teraz się spiąłem i zacząłem oddawać regularniej:D
                        Masz całkowicie rację SSIK - mnie również wali to czy będę miał darmowe przejazdy czy nie, nie zmieni to moje postawy i dalej będę oddawał krew. Na pohybel radnym.

Od 4:26 http://www.tvp.pl/rzeszow/informacja...o/2607/4971686

Mała dygresja do reportażu - panie radny Morawski szkoda, że jest pan lekarzem a opowiada pan frazesy. Mówi pan: ...przyjęliśmy pewną zasadę ograniczania ulg...". Ja się pytam jaką kurde zasadę? Dlaczego nie zaczęliście od sibie owych oszczędności, od sołtysów, radnych gminnych? Żenada jednym słowem

Komentarz

Pracuję...
                        X