REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

A4 do Przemyśla?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • A4 do Przemyśla?

  Witam!

  Nie wiem czy był już taki wątek. Wczoraj wracając z Wrocławia zauważyłem za Radymnem tabliczkę "Budowa autostrady A4 węzeł Jarosław Wschód - Przemyśl".
  Zainteresowało mnie to, gdyż cały czas była mowa, o tym, że A4 będzie lecieć do Korczowej.

  Ma ktoś może jakieś informacje na ten temat, czy rzeczywiście do Przemyśla będzie prowadzić autostrada i z czym będzie połączona?

 • #2
  Odp: A4 do Przemyśla?

  Na ostatnim fragmencie A4 zakręca w stronę Przemyśla ale w Radymnie odbija do góry na Korczową. Może ktoś się pomylił ;>

  Więcej na:

  http://www.gddkia.gov.pl/mapa-stanu-...g_podkarpackie
  http://www.gddkia.gov.pl/article/878...na---w-radymno

  Komentarz


  • #3
   Odp: A4 do Przemyśla?

   Kiedyś były plany (jeszcze z 1994 roku), aby autostrada A4 po polskiej stronie miała swój koniec w Medyce. Niestety nasi radni na jednej z sesji rady miejskiej mocno się temu sprzeciwili, wobec czego i przy zadowoleniu strony ukraińskiej (konflikt o Karmel) czteropasmówka łukiem omija Przemyśl i dochodzi do przejścia granicznego w Korczowej..

   Kiedyś miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać na ten temat z pewnym urzędnikiem z UM, wówczas powiedział mi, że dzięki tej decyzji radnych jakiś wnuczek zamiast iść 2 godziny na obiad do babci, skróci sobie czas do 30 minut, lol !

   Niestety, ale jeśli wśród radnych i urzędników panuje takie przekonanie, że autostrada to raczej kłopot, to nie ma co się dziwić, że nasze miasto jest komunikacyjnie zacofane. Jako pocieszenie mogę Ci tylko powiedzieć, że w planie przestrzennym naszego województwa funkcjonuje rezerwa terenu po byłej autostradzie do Medyki, ale raczej nici z tego, że kiedyś ktoś wybuduje odnogę to tego przejścia granicznego..
   FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
   Wszystkie inwestycje w jednym miejscu
   Z A P R A S Z A M Y

   Komentarz

   Pracuję...
   X