REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Załatwianie spraw w UM drogą elektroniczną

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Załatwianie spraw w UM drogą elektroniczną

  Jak wiadomo jakiś czas temu ruszyła platforma internetowa która pozwala załatwiać sprawy w UM, UG i Starostwie bez wychodzenia z domu (no trzeba się stawić do urzędu żeby potwierdzić tożsamość) Póki co można złożyć kilka wniosków i prawko zrobić. Próbował juz ktoś ?


  Lista spraw jakie można załatwić:

  http://epuap.gov.pl/wps/portal/!ut/p...=przemy%C5%9Bl


  Dołącz do mnie:


 • #2
  Odp: Załatwianie spraw w UM drogą elektroniczną

  Jestem całym sercem za takimi rozwiązaniami! Samej jest mi ciężko załatwić coś w urzędzie bez brania wolnego dnia w pracy. Przyznam, że gdy tylko przeczytałam ten post, postanowiłam za pomocą tej platformy dopisać się do spisu wyborców w Warszawie. I nie udało mi się. Po pomyślnej rejestracji i wybraniu lokalizacji, system sam przypisał mi miejsce, w którym chcę załatwić sprawę (Legionowo), a przy próbie zmian i filtrowaniu wyników wyskakiwały mi wszystkie urzędy oprócz tego, który mnie interesuje. Wyszukiwarka działa dziwnie... Może ktoś potrafi pomóc?

  Komentarz


  • #3
   Odp: Załatwianie spraw w UM drogą elektroniczną

   Też nie mogłem dzisiaj zmienić miejscowości przez link "zmień miejscowość" - mi także ta wyszukiwarka nie działała. Wybieranie urzędu działa lepiej gdy kliknie się "Pokaż wszystkie urzędy lub instytucje udostępniające tę usługę", następnie filtrujesz po nazwie miejscowości przyciskiem "Filtruj". Jeśli jest jakaś pozycja na liście to wybierasz ją. Jeśli nie ma, to znaczy że ten urząd nie udostępnia jeszcze tej usługi przez internet.

   Niestety obecnie przez internet w urzędach w Warszawie wiele nie załatwisz. Nie można się dopisać do listy wyborców w Warszawie przez internet - w Krakowie i Przemyślu można. Listę wszystkich usług w urzędach w Warszawie otrzymasz w następujący sposób: klikasz w menu głównym "Inne klasyfikacje" > "WOJ. MAZOWIECKIE" > "Powiat m. st. Warszawa". Pokaże się pierwsza lista usług. Następnie klikasz na dzielnicę i masz drugą listę usług. Jest tam "Dopisanie do spisu wyborców" > "Zaświadczenie do spisu", ale to coś innego.

   Na marginesie dodam, że musisz mieć profil zaufany potwierdzony np. w urzędzie skarbowym - czyli musisz i tak pójść do urzędu jeden raz. Niestety wczoraj i dzisiaj nie działało potwierdzanie w US w Przemyślu, nie wiem jak w innych miastach.
   Ostatnio edytowany przez riddick; [ARG:4 UNDEFINED].

   Komentarz


   • #4
    Odp: Załatwianie spraw w UM drogą elektroniczną

    @riddick, dzięki! Robiłam identycznie tak, jak opisujesz i nie mogłam się połapać. Ale skoro i tak muszę zajrzeć do urzędu, to trudno. Ważne, że to duży krok ku ułatwieniu życia obywatelom....

    Komentarz

    Pracuję...
    X