REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nauki przedmałżeńskie ;)

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• nauki przedmałżeńskie ;)

Kochani moi, znajomi znajomych chcą wziąć ślub kościelny, więc pomóżcie, gdzie w Przemyślu można szybko i w najbliższym czasie takie nauki odbyć? Proszę o poważne potraktowanie tematu
    Are you gangsters? No, we are Russians.

Odp: nauki przedmałżeńskie

Zamieszczone przez Amelius Zobacz posta
    Proszę o poważne potraktowanie tematu
    to chyba niemożliwe
    Przeproście I Spieprzajcie w pis-du

Komentarz

Szybko i bezboleśnie się nie da. Trzeba to odbębnić, albo załatwić w innym mieście. Szkoda tylko, że u nas prowadzą to ludzie nie mający pojęcia o życiu, bo czego się tam nasłuchałem woła o pomstę do nieba.

Komentarz

Zamieszczone przez pewe Zobacz posta
        Szybko i bezboleśnie się nie da. Trzeba to odbębnić, albo załatwić w innym mieście. Szkoda tylko, że u nas prowadzą to ludzie nie mający pojęcia o życiu, bo czego się tam nasłuchałem woła o pomstę do nieba.
        nic nie trza odbębniać
        zagadać odpowiednio i tylko po papier po czasie zaspacerować
        chyba, że ma się 18lat to trza odbębniać, sie dowiedzą jak to baloniki dziurawe są

Komentarz

W Przemyślu nauki trwają miesiąc i są chyba 3 razy w tygodniu. Raczej na każdej stronie www parafii jest to napisane np. http://pstprzemysl.webd.pl/?page_id=21

Komentarz

ale koscielny katolicki? bo jak tak to rzeczywiscie farsa co ksiadz moze wiedziec o malzenstwie?

Komentarz

\Coś chyba w Św. Trójcy są jakieś nauki prowadzone, ale nie jestem pewna. / Na pewno są prowadzone dla młodzieży, ale raz słuchałam ogłoszeń i chyba było też dla par chcących wziąć ślub/

Komentarz

dzięki za podpowiedzi. no chore to, ale cóż poradzić.
                Are you gangsters? No, we are Russians.

Komentarz

Nie żyć w obłudzie. np.

Komentarz

Organizowane są weekendowe nauki przedmałżeńskie. Trzeba poszukać informacji o terminach i miejscach w sieci.

Komentarz

Ksiądz wszystkich nauk nie prowadzi. Na zajęciach są też jakieś panie z przygotowanymi tematami. A zajęcia momentami są nawet ciekawe i pomocne jeśli się tylko poważnie do tematu małżeństwa podchodzi. Jeśli ślub ma być "z przymusu" a dla pary podejście jest tylko takie żeby "odbębnić" jak najmniejszym wkładem to zajęcia dla takich osób mijają się z celem.

Komentarz

Rusind: a czy ślub nie mija się wtedy z celem???
                        Nie wiem co to oznacza poważne podchodzenie do tematu małżeństwa, można być poważnym bez ślubu, ale to inny temat. To kwestia indywidualna. Wiele moich znajomych jest po ślubie w kościele i śmieje się z nauk przed Zazwyczaj te panie nauczają jak prowadzić kalendarzyk, i takie tam, nie biorąc pod uwagę, że zainteresowani mają już kalendarzyk i inne daaawno za sobą i nigdy nie stosuje metod proponowanych w trakcie nauk.
                        Oczywiście nie uogólniam Jeśli ktoś się decyduje na ślub, idzie na nauki i nie marudzi

Komentarz

Zamieszczone przez rusind Zobacz posta
                          Ksiądz wszystkich nauk nie prowadzi. Na zajęciach są też jakieś panie z przygotowanymi tematami. A zajęcia momentami są nawet ciekawe i pomocne jeśli się tylko poważnie do tematu małżeństwa podchodzi. Jeśli ślub ma być "z przymusu" a dla pary podejście jest tylko takie żeby "odbębnić" jak najmniejszym wkładem to zajęcia dla takich osób mijają się z celem.
                          Podejście do małżeństwa i do nauk to dwie różne rzeczy. Na naukach z ust księdza usłyszeliśmy, że kobieta powinna być poddana mężczyźnie (wg kapłana znaczyło to, że powinna się nim opiekować, może ja się nie znam). Na świeckich naukach dowiedzieliśmy się m.in, że kobieta ma podzielną uwagę bo może jednocześnie prać, gotować, sprzątać, prasować, zmywać naczynia, opiekować się dziećmi i oglądać głupie seriale. Powinna też podawać mężowi obiad jak wróci z pracy i najlepiej milczeć z mężem rozmawiając, ponieważ kobiety mówią za dużo.
                          Starałem się jak być poważnym, nie wybuchnąć śmiechem, ani nie trzasnąć drzwiami. Czy coś z tych nauk wyniosłem? Tak, utwierdziłem się w przekonaniu, że Kościół tkwi w głębokim średniowieczu, a ludzie prowadzący te nauki potrzebują pomocy psychologa.
                          Dlatego ośmieliłem się stwierdzić, że trzeba zagryźć zęby i to odbębnić.

Komentarz

Ogromnie dużo zależy od prowadzących. Gdzieś pod Krakowem jacyś Ojcowie prowadzą nauki przedmałżeńskie i podobno do nich trzeba sie zapisywać kilka miesięcy wcześniej i tam uczą dosłownie wszystkiego ;p Od składników pokarmów dla dzieci (bobofruty itp), co jest szkodliwe w gerberach a co w innych. Jakie pieluchy, ubranka, wózki i dlaczego... Jak dbać o małżonka, dlaczego małżeństwa się rozpadają. Wszystko dokładnie opisują przykładami, statystykami, poradami. Do każdych zajęć są w 100% przygotowani, a uczęszczający uważnie wszystkiego słuchają. Słyszałem o nich już od kilku osób i wszyscy zachwalali, a przyjeżdżali też z poza Krakowa. Ja uczęszczałem poza Przemyślem i może połowa tych spotkań była taka że szkoda gadać, ale reszta była bardzo ciekawa, więc zależy na kogo się trafi. Niektóre zdania na naukach trzeba "przemilczeć" tak jak pisał pewe

Komentarz

Dla mnie bezsens, chyba zapisują się tam ludzie nieporadni życiowo, których trzeba kierować i gadać co mają robić rano, co wieczorem i na którym boku spać w łóżku, żeby żona była zadowolona

Komentarz

Pracuję...
                              X