REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

sklep z akcesoriami WIFI?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• sklep z akcesoriami WIFI?

Witam, czy jest w przemyślu jakiś sklep z antenami i innymi akcesoriami wifi?

Odp: sklep z akcesoriami WIFI?

zapewne jakiś komputerowy Infores itp
    Pray to your god, open your heart
    Whatever you do, be afraid of the dark
    Cover your eyes, the devil inside
    One night of the hunter
    One day I will get revenge
    One night to remember
    One day it'll all just end, oh

Komentarz

zapewne nie, chodzi mi np. o anteny panelowe, konektory, złączki do anten, kable koncentryczne , itp..

Komentarz

krasińskiego 26 sklep alfa komputer system - internet provider jak zoabczysz ceny to się rozpłaczesz. Polecam zakupy w internecie.

Komentarz

hehe, w sumie to chciałem zarobić kabel od anteny, bo się wtyk urwał.

Tak się pytałem to wychodzi u nich z 10 zł. za zarobienie kabla, więc ok. Tylko, że z anteną drożej, koło 100 zł. panelówka.

A może ktoś by doradził jaką dobrą antenę kupić, chce się połączyć z kuzynem, odległość 150 metrów, zależy mi na jak najlepszej jakości anteny, żeby sygnał był mocny, czy coś takiego z cyberbajta było by dobre http://www.cyberbajt.pl/produkt/2844...-5m-rpsma.html ? Bo nie chcę żadnych "garażówek".
          Ostatnio edytowany przez hoo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

taka antenka wystarczy
            Generalne im możliwie krótszy przewód tym lepiej.
            Trzeba wziąć pod uwagę czy po drodze nie ma jakiś przeszkód (drzewa, dachy, mury) bo powodują one m.in tłumienie sygnału.
            Trzeba również wziąć pod uwagę jakiego typu to połączenie router-komp / komp-komp itp.
            Bardzo dużo jest rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę.
            Co do produkcji garażowych to kiedyś kupiłem taką antenkę typu Yagi 18dBi i łapałem wszystko. Czasem takie produkty sa dużo lepsze niż firmowe.
            Ostatnio edytowany przez b1std; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Jeśli połączenie punkt-punkt to weź dwie kierunkowe zamiast panelówek. Osobiście polecam www.wasserman.pl , dobra jakość i przyzwoita cena. Dwie takie anteny załatwią sprawę http://www.wasserman.pl/pl/p/ANTENA-...sma-zlocony/20 . Ważne jest tutaj aby długość kabla antenowego była jak najmniejsza no i żeby anteny się widziały.

Komentarz

Ja mam swoją , kiedyś kupowałem "Proeter 10dbi" - dookólna(z cyberbajta) i trochę za nią dałem, dlatego chciałbym tą wykorzystać, a druga osoba to kupi panelówkę.

Po drodze jest idealnie czysto, punkt-punkt. A połączenie będzie iść AP-AP(access point). Czyli co ta od wassermana http://www.wasserman.pl/pl/p/Antena-...zdo-N-gold/211 , była by lepsza niż ta z cyberbajta http://www.cyberbajt.pl/produkt/2843...-3m-rpsma.html ?

I czy przy takiej odległości jak 100 metrów, ma jakieś znaczenie, czy antena będzie miała moc 11 czy 18 dbi?

Komentarz

Nikt Ci nie odpowie czy będzie lepsza czy gorsza dopóki nie sprawdzi organoleptycznie (choć patrząc na zysk to ta pierwsza teoretycznie powinna być lepsza). Ja polecam ich anteny bo po prostu kiedyś szukałem dobrych i niedrogich anten i odesłano mnie do nich. Od tego czasu używam ich anten i jestem zadowolony.
                  Dalej nie rozumiem dlaczego panelówka zamiast yagi ?

Komentarz

Zamieszczone przez yankes_69 Zobacz posta
                    Dalej nie rozumiem dlaczego panelówka zamiast yagi ?
                    A czego yaga zamiast panelówki?

Komentarz

Fajnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie, ale ok. W związku z tym co się dzieje obecnie na 2,4 GHz (wiele sieci) antena yagi wydaje mi się korzystniejsza ponieważ pracuje bardziej kierunkowo i będzie zbierać mniej syfu z eteru.

Komentarz

Raczej jest odwrotnie, panelówki są bardziej polecane niż yagi, sam miałem kiedyś yagę to taki syf, że szkoda gadać, nie mogła sygnału złapać z 500 metrów, 60% poziom nachylenia(widoczność optyczna była).

A wasserman jest na czarnej liście firm(tandetne anteny, robota garażowa)...

P.S. Dziwne, mniej więcej we wszystkich sklepach gdzie się pytam, to kabel z zarobionymi końcówkami do anteny kosztuje tyle co sama antena czyli gdzieś 35-40 zł. ...

Komentarz

co do jakości wassermana to już legendy chodzą po internecie , kupa totalna

Dołącz do mnie:

Komentarz

Już ponad rok u nich nic nie zamawiałem więc pewnie trzeba będzie na przyszłość zmienić dostawcę. Sam u siebie z racji potrzeby pokrycia szerszego kąta, kilka lat temu, zastosowałem ich sektorówkę, kosztowała jakoś 80-90zł, sprawuje się do tej pory rewelacyjnie mimo tego że narażona jest na warunki atmosferyczne, sygnał przez 3 ściany jest na poziomie powyżej 75%.

Komentarz

Zamieszczone przez olekzakapior Zobacz posta
                              co do jakości wassermana to już legendy chodzą po internecie , kupa totalna
                              legendy nie legendy, lepiej się wystrzegać http://www.wififorum.pl/topic/5054-w...konane-anteny/

A sprawa już załatwiona, kupuje panelówkę interline 8dbi.

sygnał przez 3 ściany jest na poziomie powyżej 75%.
                              Siła sygnału sygnałem, a jaka jakość sygnału?

Komentarz

Pracuję...
                              X