REKLAMA
 
 
 
 
 

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Majątek po NKJO - w czyje ręce?

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Majątek po NKJO - w czyje ręce?

  Odsyłam do artykułu z ŻP:

  Majątek w centrum miasta do wzięcia
  Czy w centrum Przemyśla swoją siedzibę będzie miała jarosławska uczelnia? Czy przez taki zabieg przemyska PWSW będzie tracić studentów, a jarosławska zyskiwać? I czy to tylko o studentów chodzi, czy także o duży majątek w postaci gmachu przy ul. Kościuszki 2?


  Budynek przy ul. Kościuszki 2 w Przemyślu to gmach znajdujący się w centrum miasta. Czy obiekt i znajdujące się w nim kolegium przejmie jarosławska państwowa uczelnia? Wiele na to wskazuje.
  Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Przemyślu musi przestać istnieć do 2015 roku. Wszystkie kolegia w Polsce kończą swój żywot w tym czasie. Aby kształcić słuchaczy i zapewnić swoim nauczycielom ciągłość pracy, kolegia muszą zostać przejęte przez jakąś wyższą uczelnię. O NKJO stara się jarosławska Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna i przemyska Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska. Pojawiły się pogłoski, że większe szanse na przejęcie przemyskiego kolegium ma uczelnia jarosławska. Dlaczego? Bo, według opinii konkurentów jarosławskiej uczelni, z PWSTE związany jest obecny marszałek województwa Mirosław Karapyta i będzie starał się, aby gmach przy ul. Kościuszki 2 w Przemyślu stał się majątkiem jarosławskiej PWSTE. A jest o co walczyć, bo budynek, wpisany do rejestru zabytków, oszacowano na prawie milion złotych (wraz z działką, dane księgowe z listopada ubiegłego roku).
  za życie.pl


  I tylko zastanawiam się, co na to nasi włodarze? :/

 • #2
  Odp: Majątek po NKJO - w czyje ręce?

  Zamieszczone przez milk4 Zobacz posta
  I tylko zastanawiam się, co na to nasi włodarze? :/
  Nie powinni mieć nic do tego, sprzedać nieruchomość na licytacji i nie ma problemu. Tak samo cała edukacja powinna być prywatna - byłoby taniej. Co do szacowania wartości na podstawie wartości księgowej to redaktor ŻP popisał się intelektem

  Prawie milion złotych - to dwa domy o przeciętnym standardzie.
  Ostatnio edytowany przez yankes_69; [ARG:4 UNDEFINED].

  Komentarz


  • #3
   Odp: Majątek po NKJO - w czyje ręce?

   Zamieszczone przez yankes_69 Zobacz posta
   Co do szacowania wartości na podstawie wartości księgowej to redaktor ŻP popisał się intelektem

   Prawie milion złotych - to dwa domu o przeciętnym standardzie.
   Tam jest chyba co najmniej pół ha działki. Może o wartość samej działki chodziło...;P

   Komentarz

   Pracuję...
   X