REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aeroklub Przemyski.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Odp: Aeroklub Przemyski.

w takim razie na nastepnym spotkaniu na czacie poruszymy ta kwestie
    "Trudno przekonać samego siebie, że miejsce w którym przebywamy, jest naszym domem i nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce. Czasem mi się to udaje a czasem nie."

Jonathan Carroll

Komentarz

Zamieszczone przez Bonia
      w takim razie na nastepnym spotkaniu na czacie poruszymy ta kwestie
      z przyjemnością podzielę się informacjami

Komentarz

Jako ciekawostka: w tej chwili tworzony jest też nowy Aeroklub w Tarnowie.

Strona Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej jest na www.azt.tarman.pl

Można tam m.in. zobaczyć fotki z (wciąż trwającej) budowy lądowiska i przekonać się, że nie jest to specjalnie trudne przedsięwzięcie

Komentarz

Zamieszczone przez guteq
          Okazuje się, że na "nieczynnym" lotnisku jednak toczy się jakieś lotnicze życie:

http://www.zycie.pl/index.php?go=tresc&id=05_40_05

szkoda tylko, że dzieje się to za sprawę ludzi z dalekiego Mielca, a nie Przemyślan...
          cholerka szkoda, że o tej imprezie nie wiodomo bylo nic wcześniej, przynajmniej ja dowiedzialam sie juz po, na łamach "ŻP", a chętnie bym się wybrala heh...a aeroklub to już dawno powinien być!! no fakt zeby zrobic "L" na parolotnie to trza uderzyc na jakś fajna gorkę np. Bzmiechową...(rzecz jasna ze trzeba tam jeszcze koczowac bo nie codzień jest "warun") ale zawsze loty za wyciagarką czy z napędem no to na miejscu...pozdrawiam

Komentarz

Zamieszczone przez n0rek
            slyszalem ze w przemyslu jest takze klub spadochroniarzy
            z tego co wiem od kumpli z aeroklubu w krosnie to przemyska grupa jest
            bardzo aktywna
            pozdrawiam; roman
            cayenne

Komentarz

Zamieszczone przez Bonia
              a jakie to piwo? :>
              piwo w zwiazku z powietrzem- z tego co wiem- i sie przekonalem
              nazywa sie "piwo z mlotem"
              cayenne

Komentarz

Zamieszczone przez n0rek
                slyszalem ze w przemyslu jest takze klub spadochroniarzy
                polecam, http://www.aeroklub-podkarpacki.pl/s...=spadochrony03

9-ta fotka od gory-"rok 1993 sekcja+ grupa przemysl"

pozdrawiam; roman
                cayenne

Komentarz

Jednak władze miasta w swoich planach inwestycyjnych ujęły sieć lotnisk i lądowisk. informacja z dnia 2005-11-16.
                  ----------------------------------------

KOLEJNE ROZMOWY O PRZYSZŁOŚCI REGIONU
                  2005-11-16 14:51:51

W dniu 16 listopada w Sali narad Urzędu Miejskiego w Przemyślu odbyło się spotkanie z udziałem władz Miasta Przemyśla, Starostwa Powiatowego w Przemyślu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Ponadto w spotkaniu udział wzięli wójtowie i burmistrzowie gmin ościennych.

Spotkanie było kontynuacją dyskusji odbytej 10 października br. efektem, którego było wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie przyszłości i kierunków rozwoju terenów przygranicznych. Dzisiejsze rozmowy dotyczyły sfery związanej z rozwojem infrastruktury
                  Przedstawiciele przygranicznych powiatów i gmin województwa podkarpackiego, zebrani na spotkaniu, które odbyło się w Przemyślu w dniu 16 listopada 2005 r. wyrażają potrzebę podjęcia działań oraz uwzględnienia wnioskowanych priorytetów inwestycyjnych we wszelkich opracowaniach dotyczących planowania przestrzennego i rozwoju regionalnego.

Wspólnie wypracowane wnioski w zakresie zadań ponadlokalnych mają na celu poprawienie atrakcyjności gospodarczo-inwestycyjnej regionu, ze szczególnym wskazaniem poniższych inwestycji:

1. Sieć lokalnych lotnisk i lądowisk :
                  • Lądowiska :
                  - w rejonie Przemyśla – gmina Medyka lub Żurawica,
                  - w rejonie Huwnik - gmina Fredropol,
                  - w rejonie Cieszanowa.
                  • Lotnisko :
                  - w rejonie Arłamowa - gmina Bircza,

2. Autostrada A 4
                  - utrzymanie południowego przebiegu autostrady,

3. Droga szybkiego ruchu do Medyki
                  - przebudowa i podniesienie do rangi drogi ekspresowej drogi krajowej Nr 77 od węzła autostradowego w rejonie Radymna przez obwodnicę Przemyśla oraz drogę krajową Nr 28 od Przemyśla do przejścia granicznego w Medyce,

4. Droga rokadowa
                  - droga wojewódzka wzdłuż granicy polsko – ukraińskiej łącząca przejścia graniczne w Hrebennem, Budomierzu, Korczowej, Medyce, Malhowicach i Krościenku - przez gminy : Horyniec, Lubaczów, Wielkie Oczy, Radymno, Stubno, Medyka, Przemyśl (gminę wiejską), miasto Przemyśl, Fredropol, Ustrzyki Dolne

5. Modernizacja magistrali kolejowej E 30
                  - od Rzeszowa do przejścia granicznego w Medyce z utrzymaniem międzynarodowego dworca kolejowego w Przemyślu,
                  - przywrócenie obsługi fitosanitarnej przejścia granicznego
                  w Medyce.

6. Przejścia graniczne
                  - budowa przejścia drogowego i kolejowego w Malhowicach,
                  - modernizacja przejścia drogowego i kolejowego w Medyce.

7. Obszar obsługi strefy transgranicznej i Centrum Logistyczne
                  - w Przemyślu i gminach: Przemyśl i Medyka.

Przedstawione w stanowisku postulaty zostały podpisane i zaakceptowane przez obecnych na spotkaniu.

Źródło: Wydział Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej
                  Rafał Porada
                  Kancelaria Prezydenta Miasta
                  Pozdrawiam

Komentarz

moim zdaniem sa to tylko zamiary i zyczenia, a gdzie pozostaje najwazniejsze?
                    -MONETY- wiedzac jak przemysl i okoliczne gminy sa zadluzone, byc moze ze w sprawie drog i lini kolejowych cos sie "ruszy" a ze sprawami jak aeroklub itd.
                    mam mala nadzieje-ale licze na to ze sie myle-
                    pozdrawiam; roman
                    cayenne

Komentarz

Zamieszczone przez roman
                      polecam, www.aeroklub-podkarpacki.pl/spadochrony.php?p=spadochrony03

9-ta fotka od gory-"rok 1993 sekcja+ grupa przemysl"

pozdrawiam; roman
                      Spora ekipa! znacie kogokolwiek z tej grupy? Jeśli tak, zaproście na forum... będziemy się mogli konkretniej dowiedzieć, ile osób w P-ślu się interesuje sportami lotniczymi!

Komentarz

Zamieszczone przez Magik
                        Jednak władze miasta w swoich planach inwestycyjnych ujęły sieć lotnisk i lądowisk. [cut]

1. Sieć lokalnych lotnisk i lądowisk :
                        • Lądowiska :
                        - w rejonie Przemyśla – gmina Medyka lub Żurawica,
                        - w rejonie Huwnik - gmina Fredropol,
                        - w rejonie Cieszanowa.
                        • Lotnisko :
                        - w rejonie Arłamowa - gmina Bircza,
                        Fantastycznie, że władze miejskie wreszcie zauważają taką potrzebę! I nie ma co ukrywać, że ponowna legalizacja Arłamowskiego lotniska z pewnością będzie korzystna dla regionu.

Jednak dla miasta bardziej przydatne byłoby choćby lądowisko trawiaste, ale znacznie bliżej (max 5-7 km od centrum miasta), to ono przyciągnęłoby turystów-lotników do Przemyśla (bo na taki rodzaj ruchu lotniczego należy głównie liczyć w/g mnie)
                        Arłamów jest chyba raczej "lotniczą bramą" w Bieszczady, choćby dlatego, że dojazd stamtąd do Przemyśla jest fatalny :(

Komentarz

Witam !!
                          Aeroklub w Przemyślu !!
                          Ładnie to brzmi, lecz latających aktywnie w Przemyślu można policzyć na palcach jednej ręki, no może 8 osób. Ale jak przyjeżdżamy na górkę koło fortu na Łuczycach to niestety ale więcej gapiów i napaleńców niż poważnie myślących o lataniu. Klub Lotniczy Przemyśl przy Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie przez 2 lata wyszkolił 3 osoby z Przemyśla. Na paralotniach można polatać do woli właśnie na Łuczycach przy wietrze południowym. Latamy tam od kilku lat.Na napędzie też można polatać w Krównikach na lotnisku modelarskim za byłą jednostką. Tam startuję i ląduję na PPG. Lotnisko żeby przyjęło jakiegoś ULM-a musi mieć przynajmniej 500m x 50m. Odległość od granicy ok. 15 km. Hurko i Medyka odpada.Może z drugiej strony miasta nawet mogło by być nad brzegiem Sanu. Lądowisko może mieć 50x50m dla śmigłowca SG. Jak leciałem nad Łuczycami na PPG to z wys. 400m widać naszych sąsiadów. Tak że samolotem lub ULM-em robiąc krąg nad lotniskiem niechcąco można zahaczyć o granicę i konflikt gotowy.
                          Krajna daje większe możliwości 1200m pasa to wspaniałe miejsce na przyjmowanie nawet większych samolotów, tylko zaplecze .Jak na razie to odbywają się tam rajdy samochodowe i niszczą nawierzchnię. W czerwcu i pażdzierniku odbyły się dwa zloty SLE z Melca, nawet przyleciała legendarna replika RWD-5 i Pan Eugeniusz Pieniążek , była wzmianka w prasie. Cóż z tego pogoda dopisała przylecieli koledzy z podkarpacia na swoich latadłach , zabezpieczenie zorganizował Pan Wójt Gminy Bircza , OSP ,posiłki dla pilotów, namioty , i na tym się skończyło latanie w Krajnej. Zabrakło widzów a można było się przelecieć lotnią , samolotem, motoszybowcem. Zobaczyć jak wygląda krajobraz z powietrza. Wszyscy narzekają na brak zainteresowaniem lotnictwem w Przemyślu, ja przez 2 lata jeżdziłem z reklamą na samochodzie o lataniu w Przemyślu, wiecie ilu się zgłosiło .... nikt. Tak to już jest, może coś się ruszy , jak na razie ja nie narzekam , latam do woli przy sprzyjającej pogodzie . Żólty Swing Astral z zielonym natarciem na PPG to ja .:-))
                          Pozdrawiam wszystkich entuzjastów latania !!!

Komentarz

w krosnienskim aeroklubie jest juz w miare ok.
                            www.krosno24.pl
                            pozdrawiam; roman
                            cayenne

Komentarz

sorry, przeklinalem sie-mialo byc:
                              www.krosno24.pl/informacje.php3?id=1466
                              roman
                              cayenne

Komentarz

Cześć!

Zamieszczone przez Pilot PP i PPG
                                Witam !!
                                Aeroklub w Przemyślu !!
                                Ładnie to brzmi, lecz latających aktywnie w Przemyślu można policzyć na palcach jednej ręki, no może 8 osób. Ale jak przyjeżdżamy na górkę koło fortu na Łuczycach to niestety ale więcej gapiów i napaleńców niż poważnie myślących o lataniu.
                                Ale właśnie spośród gapiów rekrutują się pierwsi odważni którzy spróbują sami Trudno sie spodziewać, że ktoś będzie chciał latać, nie mogąc najpierw obejrzeć, "dotknąć samolotu", etc... - takich zapaleńców jest na prawdę niewielu.
                                Zresztą mam okazję to obserwować w innym aeroklubie w mieście mniejszym od Przemyśla, mechanizm jest prosty: niedzielne poobiednie wycieczki rodzin z dziecmi, gapiostwo etc. a potem sie okazuje ze np. nastolatek-licealista chce sam spróbować i przychodzi na kurs spadochroniarski (bo tanio), oddaje pierwszy samodzielny skok i... zazwyczaj już nie chce rezygnować ze skakania.
                                Albo ktoś przychodzi na lot widokowy szybowcem lub samolotem i później chce spróbować.

Lotnisko żeby przyjęło jakiegoś ULM-a musi mieć przynajmniej 500m x 50m. Odległość od granicy ok. 15 km.
                                O, a skąd ta informacja o odległości od granicy? Ja dzwoniłem do ULCu do działu Rejestru Lotnisk Cywilnych i tam powiedziano mi, że w przepisach nie ma jako takiego wymogu minimalnej od granicy - jedynie drogi podejściowe muszą się zmieścić w polskiej przestrzeni powietrznej - czyli krąg musi być w granicach kraju
                                Zresztą przykładem lądowiska które jest znacznie bliżej granicy niż 15 km, jest przepięknie położony Smolnik - http://dlapilota.pl/web/lot.php?item=85

Krajna daje większe możliwości 1200m pasa to wspaniałe miejsce na przyjmowanie nawet większych samolotów(...) W czerwcu i pażdzierniku odbyły się dwa zloty SLE z Melca, nawet przyleciała legendarna replika RWD-5 i Pan Eugeniusz Pieniążek , była wzmianka w prasie. Cóż z tego pogoda dopisała (...) Zabrakło widzów
                                No i niestety nie dziwi mnie to wcale... okoliczni mieszkańcy nie są liczni. A z Przemyśla ludzie mieliby się tłuc 40 km? Nie liczyłbym na to.

Wszyscy narzekają na brak zainteresowaniem lotnictwem w Przemyślu, ja przez 2 lata jeżdziłem z reklamą na samochodzie o lataniu w Przemyślu, wiecie ilu się zgłosiło .... nikt.
                                Przykre :( ale - jak wyżej pisałem - niewielu jest takich, którzy 'w ciemno' zdecydują się latać, nie mogąc najpierw się poprzyglądać z boku.
                                Najpierw latanie musi zaistnieć w swiadomości ludzi, wpisać się w krajobraz miasta - wtedy można się spodziewać chętnych. Czyli, paradoksalnie, najpierw musi być Aeroklub, a potem będą chętni na latanie - tak sądzę.

z serdecznym lotniczym pozdrowieniem,
                                Hans

Komentarz

Pracuję...
                                X