REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aeroklub Przemyski.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Magik
    rozpoczął temat Aeroklub Przemyski.

Aeroklub Przemyski.

Po dawnym zamkniętym obiekcie Arłamowie, pozostało lotnisko „Łodzinka Górna – Krajna” w ewwidencji www.worldaerodata.com/wad.cgi?id=PL00105 jako „lotnisko BIRCZA”
    Dla entuzjastów sportów lotniczych, jest szansa na pełniejsze zagospodarowanie tego obiektu chociażby poprzez powołanie Aeroklubu Przemyskiego który dla naszej młodzieży, studentów, szkoliłby przyszłych pilotów szybowcowych, prowadził szkoły : lotniarskie, paralotniarskie.
    Nie mówiąc już o usługach lotniczych związanych z ruchem turystycznym. Czy stałym połączeniem lotniczym Przemyśla z Warszawą czy innymi miastami.
    Ja pierwszy zapisuję się na lot turystyczny trasą : Arłamów – Góra kalwaria – Przemyśl – Krasiczyn - Arłamów
    Co prawda firma IBEX http://ul.ibex.com.pl/
    oferuje usługi w zakresie przelotów z Warszawy do Arłamowa z lądowaniem na "lotnisku w Birczy" - odległość 350 km, czas przelotu 1 h 30 min.
    Ale zagospodarowanie i wykorzystanie tego lotniska jest niewielkie.
    Formalnym właścicielem lotniska jest Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie.
    Ten temat po dopracowaniu może w znacznym stopniu podnieść rangę turystyczną miasta przy niewielkich nakładach inwestycyjnych.
    Coś więcej może dopowiem na środowym CZACIE o ile ktoś będzie zainteresowany sportem lotniczym.

• guteq
    odpowiedział(a)
    Odp: Aeroklub Przemyski.

Hmm, sezon lotniczy w pełni, może zreanimujemy ten wątek?

Zostaw komentarz:

• Julka
    odpowiedział(a)

i znów klapy założył...ehh

Zostaw komentarz:

• Julka
    odpowiedział(a)

w niedziele sie przekonamy co i jak bedzie, ja tam wiem że bedzie oki :]

Zostaw komentarz:

• Pilot PP i PPG
    odpowiedział(a)

No niestety !!
    Dobrze jak to będzie na 800 - 1500 m lub wyżej, jest wtedy szansa jakaś na dolot do jakiegoś lądowiska. Ale jak odetnie na 50 m , nad domami ???
    Wtedy śpi babunia jak to mówią !!!
    Poczekamy do wiosny !!

Zostaw komentarz:

• guteq
    odpowiedział(a)

Ozyrys: no ja bym sie troche hyba przejmowal oblodzeniem gaznika. Moze sie okazac ze w kluczowym momencie napęd powie "dziękuję, na dzisiaj kończę. bye" i to chyba nie jest najprzyjemniejsza sytuacja.

Zostaw komentarz:

• ozyrys77
    odpowiedział(a)

witam wszystkie zarazy latające nie wiecie co śpiewam? i długo się nie dowiecie trzeba polecieć ,a nie się,, slizgać" to usłyszycie SYRENI spiew Ozyrysa .W żadnym wypadku nie ma tam słów samobójcy.Tak powarznie to było całkiem fajnie pomimo chronicznego braku wiaterku,a może to i dobrze mogło być różnie , poziom ,,wyszkolenia" nie był na najwyższym poziomie-dobra wystarczy.Marne warunki sprowokowały mnie do ,,odkużenia napędu"-holera gażnik się szroni już przy -5st po paru minutach pracy - wie ktoś co z tym robić czy wogóle się tym przejmować ? Dobra teraz sobie ,,poużywajcie na mnie " nie będzie mnie dwa dni[Traska] Pozdrowienia dla wszystkich -złośników też

Zostaw komentarz:

• Julka
    odpowiedział(a)

Zamieszczone przez guteq
    Biegnie, stawia glajta i z okrzykiem BANZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAIIIIIIIII!!!!! odrywa się od ziemi? ))))
    hehe trudno powiedzieć co to jest?hmm...my z Pilotem nie możemy rozszyfrować dokładnie tekstu, to chyba znany tylko Ozyrysowi jakiś jego magiczny song ;]
    ....a no fakt na żgielek za słabo dmuchalo ale daliśmy radę;]
    Zamieszczone przez Pilot PP i PPG
    Będą fotki !
    uprzednio do mojego wgladu;]
    Julka ...... nic nie powiem :-))
    czemu?? powiedz powiedz nie rób "dużych uszu" i tak wiem że mnie słyszysz;]... czyżbym się czymś naraziła hmm ;/??

Zostaw komentarz:

• Pilot PP i PPG
    odpowiedział(a)

No wiesz czatowało się , ale nie było żagielka:-(
    A być na Hłomczy i nie polatać to grzech.
    Będą fotki !
    Przenosimy się na PARALOTNIE W PRZEMYŚLU I OKOLICACH !!!
    Julka ...... nic nie powiem :-))

Zostaw komentarz:

• guteq
    odpowiedział(a)

Zamieszczone przez julka_no_name
    no tak! ozyrys jest nieujarzmony daje rade:] no i ten jego śpiew ktory dodaje animuszu!
    Biegnie, stawia glajta i z okrzykiem BANZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAIIIIIIIII!!!!! odrywa się od ziemi? ))))

Zostaw komentarz:

• guteq
    odpowiedział(a)

Choć pogoda nie zachęcala do lotów (praktycznie zero wiatru i nie centralnie na stok)
    Aaaa... na żagielek się czatowało, coooo?

Julka szybowała w przestworzach jak sokól maltański ( tzn sokolica ), zdjęcia będą w galerii.
    Kiedy, kiedy? Bo skoro nie na żywo, to przynajmniej na fotkach chciałbym Was zobaczyć, Przemyskie Sokoły!

Zostaw komentarz:

• Julka
    odpowiedział(a)

Ozyrys dwa razy wychodził na górkę, zloty jego były ze śpiewem.szkoda że kamery nie mam.
    no tak! ozyrys jest nieujarzmony daje rade:] no i ten jego śpiew ktory dodaje animuszu czad! trzeba to nagrać!!
    pzdr;]

Zostaw komentarz:

• Julka
    odpowiedział(a)

Kobiety mają pierwszeństwo :-))
    dzięki, wolę tu mieć pierwszeństwo niż na górce...tam zawsze jest doświadczony pilot PP i PPG ;]] który pokaże jak lecieć i wtedy nie srasz tak w gacie ;]...
    pzdr;]

Zostaw komentarz:

• Pilot PP i PPG
    odpowiedział(a)

No właśnie !!
    Kobiety mają pierwszeństwo :-))
    Faktycznie trochę było do kitu, ale dla zdobywców przestworzy żadna niepogoda nie ma większego wpływu na zew przestworzy. Co prawda spaliło się parę startów (brak odpowiedniego kierunku i siły wiatru) ale latało się nieżle. Po wyjściu na górkę język był zamiast krawata (taki długi :-)) 45 minut podejścia ), ale póżniej wszystko zostało zapomniane jak z wys, 125 m zabiera człowieka w powietrze, jeden poleciał na krechę, inni lądowali bliżej, ubaw był po pachy . Nikomu nic się nie stało .
    Na 11 osób latających (2 z Sanoka i 9 z P-śal ) najmłodszy glajciarz miał troszeczkę trudności ze startem, ale też odpalił i poszybował . Julka szybowała w przestorzach jak sokól maltański ( tzn sokolica ), zdjęcia będą w galerii. Ozyrys dwa razy wychodził na górkę, zloty jego były ze śpiewem.szkoda że kamery nie mam. Niestety góreczka ta jest wymagająca , po starcie już trzeba lecieć nad drzewa i liczyć szpilki na koronach .W jesieni tam się fajnie lata, mozna z powietrza wyczaić grzybki, a póżniej do słoiczka i mniam, mniam na zimę jak znalazł, przyjemne z pożytecznym.
    Pozdrawiam wszystkich latających , oraz KIWI i do zobaczenia na jakiejś górce
    w okolicach Przemyśla. Lub na kursie w Arłamowie w kwietniu .
    Mogę jeszcze przypomnieć MDK ul. Św. Józefa każdy piątek godż. 17.30
    Pozdrówka !!!

Zostaw komentarz:

• Julka
    odpowiedział(a)

No dobra przejęzyczyłem się , a już JULKA na mnie :-((
    przepraszam to się juz więcej nie powtórzy ;]]

a co do dzis (bo chyba nikt mnie nie wyprzedził w pisaniu posta) to zaliczyliśmy bardzo fajny lotny (zalezy dla kogo ;p;p;p) dzionek.
    Była piekna słoneczna pogoda, ze wzgłędu na warunki jakie były podawane przez meteo (płn-wsch)zdecydowalismy sie pojechać na Hłomcze (15 km od Sanoka). Było nas niezłe "stadko" bo 9 osób, gdy dotarlismy po dlugiej i ciezkiej wspinaczce na górke ujrzelismy jeszcze 2 osobki z Sanoka, czekajace na warun. Choć pogoda nie zachęcala do lotów (praktycznie zero wiatru i nie centralnie na stok) bylismy pełni nadzieii ze wkrotce to sie zmiani. No i długo nie trzeba było czekac cos ruszyło drgnęło i wkrótce zaczeliśmy odpalać glajty :D...jeszcze tylko chwila, dłuzszy rozbieg i znowu ta lekkość uwalniania od ziemi... wszyscy wypruci szczęliwi dotarlismy do domów ....
    i kolejny raz WARTO BYŁO:D:D:D:D...

pzdr gajciarze ;]]]]]
    Ostatnio edytowany przez Julka; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X