REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Derby Przemyśla bez kibiców. Taka jest decyzja prezydenta Chomy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Derby Przemyśla bez kibiców. Taka jest decyzja prezydenta Chomy

Derby Przemyśla bez kibiców. Taka jest decyzja prezydenta Chomy

Sobotnie derby pomiędzy Polonią Przemyśl i miejscowym Czuwajem odbędą się bez udziału widzów. Taką decyzję przed chwila podjął prezydent Robert Choma.

Dzisiaj na stadionie przemyskiej Polonii odbywały się ćwiczenia policjantów z 4 komend na Podkarpaciu. Funkcjonariusze doskonalili umiejętności interwencji na wypadek zakłócania porządku przez kibiców.

(Fot. Dariusz Delmanowicz)

Obecności kibiców na stadionie sprzeciwiła się policja, która stwierdziła, że nie spełnia on wymogów bezpieczeństwa. Co prawa są tam oddzielne sektory dla kibiców poszczególnych drużyn, ale jednocześnie trybuny i ich otoczenie znajdują się w fatalnym stanie technicznym.

Zachodzi obawa, że fani Polonii i Czuwaju zechcą użyć leżących kawałków betonu i gruzu do obrzucania się nawzajem lub atakowania służb porządkowych.

Swoją opinię policja przedstawiła prezydentowi miasta Robertowi Chomie. Ten dzisiaj zadecydował, że derby odbędą się bez udziału publiczności.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...MYSL/706426339

Odp: Derby Przemyśla bez kibiców. Taka jest decyzja prezydenta Chomy

a co z ludzmi ktorzy chcieliby poogladac mecz? maja cierpiec bo mamy stadiony ligi buraczanej nie nadajace sie do wypasania krow a co dopiero grania w pilke?

Komentarz

No to pewnie obie strony będą chciały sobie odbić nieobecność na meczu, obecnością w mieście.

Komentarz

Zamieszczone przez hot Zobacz posta
        No to pewnie obie strony będą chciały sobie odbić nieobecność na meczu, obecnością w mieście.
        zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, wystarczy przeczytać komentarze do artykułu

Komentarz

n0rek to proste. Dopóki bydło pokroju tego które komentuje artykuł na nowinach nie siedzi w więzieniu normalni kibice muszą sobie pooglądać mecz w telewizji.
          Nie chodzi o budowę stadionów z monitoringiem i udogodnieniami dla prewencji by łatwo można było spacyfikować ewentualne zadymy.
          Chodzi o to, że swołocz i bandyci stadionowi powinni siedzieć w więzieniu.
          Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Tutaj nie chodzi o zabezpieczanie stadionów. Dopóki pseudokibice (myślę o realiach przemyskich) będą hołubieni przez tzw. działaczy zarówno Polonii jak i Czuwaju, nazywani przez nich jak sam słyszałem "nasi chłopcy" i traktowani przez nich ulgowo dopóty normalny człowiek nie ma co szukać na stadionach, które stają się arenami walk kiboli i tylko nie rozumiem po co na boisku jest rozgrywany jakiś mecz.

Komentarz

Rzuciłem okiem na komentarze do artykułu. Wnioski nasuwają się same i nie trzeba nic dodawać. Wpuścić ich wszystkich na stadion, zamknąć i niech się pozabijają, a ci co przetrwają to dożywotni zakaz wstępu na mecze.

Komentarz

zwykła propaganda zeby jak najmniej kibicow obu druzyn wybralo sie na to spotkanie ciekaw jestem po co te dzisiejsze cwiczenia skoro mecz bez publicznosci

Komentarz

Cóż. Obawiam się, że sytuacja już wymyka się spod kontroli. Tak czy siak kibice obu drużyn wspomagani przez posilki z zewnątrz pójdą pod stadion gdzie na otwartym terenie będzie policji dużo trudniej opanować porządek. W końcu gdy dojdzie do zadymy i policji uda się przypuszczalnie rozgonić towarzystwo to podzieli się ono na kilkunastoosobowe grupki iwejdą w ulice starówki. Nie muszę chyba dodawać, że rozwścieczeni młodzi ludzie z niewyżytą energią są gotowi spożytkować ją w sposób nie mający nic wspólnego z normalnym zachowaniem. Wystarczy, żeby jeden wybil szybę w stojącym samochodzie, a piętnastu jego kolegów zrobi to samo. Potem pójdą w ruch śmietniki, szyby w oknach, przypadkowi przechodnie i naprawdę może dojść do tragedii, której nikt nie będzie w stanie już zapobiec. A tak wpuszczając ich na stadion ( bądź co bądź teren ogrodzony ) dużo łatwiej byłoby nad nimi zapanować.
                  Policja musi wydać opinie w sprawie zabezpieczenia stadionu i taką wydała. Jeśli opiniuje negatywnie jak w tym przypadku decyzja należy do Prezydenta Miasta. Na pewno nie jest to łatwa decyzja, ale czy najlepsza? Powstaje pytanie o mniejsze zło
                  Teraz z innej beczki. Wedlug opinii Policji stadion nie nadaje się ze względów bezpieczeństwa do rozegrania meczu o podwyższonym ryzyku. Znajduje się on w fatalnym stanie itd. To tak zapytam dlaczego jest w fatalnym stanie? Od kiedy zresztą pamiętam jego stan się nie zmienia. Gdzie w takim razie podziewają się pieniądze na remont stadionu. Jeśli takowych brak, to trzeba je ściągnąć z zewnątrz. Jeśli urzędnicy nie potrafią ściągnąć środków z zewnątrz to może nie powinni zajmować swoich posad???
                  Jeśli zależy to od klubu sportowego to może po prostu siedzą tam ludzie nieproduktywni, wypaleni.
                  Przyczyn takiego stanu rzeczy może należy poszukać gdzieś głębiej niż psioczyć na kibiców, że zrobią zadymę. A może ktoś zainteresowałby się dlaczego Ci mlodzi ludzie pełni niewyżytej energii przeleją ją na wulgarne okrzyki, bójki i niszczenie wszystkiego co można w niewiadomym im samym celu. Może ktoś na górze zainteresowałby się tym co oni mają ze sobą zrobić? Może warto by wyciągnąć do nich rękę i zarazić ich jakimś pozytywnym czynem. Wiem, że wśród nich jest wiele wartościowych osób. Jak w każdym środowisku i tam znajdą się idioci, którzy np demolują własny stadion czego wogóle nie jestem w stanie pojąć. Ale to nie reguła wśród nich tylko wyjątek.
                  Jeszcze jedno.
                  Panowie kibice obu drużyn jak już tak koniecznie chcecie sie lać między sobą to oszczędźcie przynajmniej mienie prywatne i publiczne, bo kiedyś Wy tudzież Wasze dzieci będziecie z niego korzystać.

Komentarz

Niektóre wasze gadki są żałosne, jeśli się nie interesujecie sportem i tym meczem to poco się tu wypowiadacie! Ja tą decyzja jestem wielce rozżalony, jestem normalnym kibicem od najmłodszych lat uczęszczającym na mecze mojego Ukochanego CZUWAJU w którym swego czasu trenowałem piłkę ręczną, jeżdżę na wszystkie wyjazdy własnym samochodem, bywam tez na meczach piłkarzy ręcznych w miastach oddalonych o setki km od Przemyśla i teraz Choma pozbawia mnie najważniejszego meczu lamnie od kilku lat, swoja decyzją. Kibicowanie temu klubowi to moja pasja! A tu jedna decyzją Choma przekreśla takie widowisko, na które środowisko czekało od kilku lat! Kilka miesięcy przygotowań ogromne wydatki finansowe! Liczone w tyś. Zł! Wielu emigrantów, i ludzi z całej Polski którzy wybierali się na te Derby, zostało na lodzie z wykupionymi biletami na autobusy samoloty wziętymi urlopami itd. Kompletnie nie rozumiem tej decyzji! Policja i tak będzie musiała ponieś koszty zabezpieczenia miasta w ten dzień, nie wiem czy nie większe niż gdyby mecz odbył się normalnie! W roku 100 lecia i 90 lecia jakby nie bylo zasłużonych dla miasta klubów w dzień największego święta robi się cos takiego! Dla kogo w takim razie zawodnicy trenują poświęcają swój czas i zdrowie???? W tym miejscu rodzi się wiele pytań :
                    - co to za policja, która nie potrafi zabezpieczyć meczu na poziomie 4 ligi z przewidywana widownia na ok. 2- 3 tys kibiców na 3 lata przed organizacja Euro??? To świadczy o słabości, bezradności, marności i smieszności tego aparatu państwowego!!!!!!!
                    - co to za włodarz miasta który odbiera licznej grupie mieszkańców i klubom sportowym ich święto??????????????!!!!! Dając w zamian ****…. Jakies imieniny wojaka Szwejka, czy inne swięto miodu…..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    ……………………….

Komentarz

Jak "nie trawię" naszego prezydenta miasta, tak przyznaję mu rację. Przynajmniej raz bydło stadionowe nie poogląda meczu. Ha, trzodę akurat mecz interesuje! Jednak fakt, "normalni" kibice na tym cierpią...

Komentarz

Zamieszczone przez Przemyslanin Zobacz posta
                        Niektóre wasze gadki są żałosne, jeśli się nie interesujecie sportem i tym meczem to poco się tu wypowiadacie!

Masz rację, nie każdy interesuje się tym "sportem" ale jesteśmy mieszkańcami i będziemy się nawet na takie tematy wypowiadać!

"Kibice" o jakich "kibicach" Ty mówisz? W naszym odczuciu to dzicz i chuliganeria. Jak myślisz, dlaczego nie interesujemy się tym "sportem"? Bo to co się dzieje na stadionach i na mieście po każdym meczu nie ma ze sportem nic wspólnego. Dewastastowanie czego popadnie, kubłów na śmieci, witryn sklepowych, samochodów, ławek, niszzcenie elewacji budynków, itp. itd.

Mieszkałem kilkanaście lat przy samym stadionie Czuwaju, teraz czasem odwiedzam tam rodziców i sąsiedztwo ze stadionem oduczyło mnie na zawsze bycia kibicem i zwolennikiem jakiejkolwiek drużyny.

Świńskie ryki po nocach - bo nie można tego nazwać śpiewem, wulgaryzmy, krzyki na całą ulicę, demolka czegoklowiek, ustawianie się na naparzanie. Wiesz ile razy mój ojciec i sąsiedzi mieli wbite płyty chodnikowe w szyby samochodów? a oberwane lusterka? a porysowane karoserie?

Oni kochają swoje miasto? swój klub? stadion? Skro potrafią go dewastować, naparzają się nawet między sobą, to o jakim sporcie, kibicowaniu, szacunku do klubu czy sportowców i miasta mówimy.

Pytasz dla kogo zawodnicy trenują i poświęcają swój czas i wysiłek? No właśnie dla kogo? Dla takiego bydła? Pamiętacie Twistera? Był moim kolegą niezbyt bliskim, bo był z innej bajki, ale lubiłem go. I za co został zadźgany nożem na torach kolejowych? Bo był z innej ulicy, gdzie kibicuje się innej drużynie!!!

Owszem, powiesz, że zdarzają się prawdziwi kibice. No właśnie: "zdarzają się", a powinno być odwrotnie, czyli, że zdarzają się czarne owce jak w każdej grupie społecznej. I te czarne owce powinny być napiętnowane, a sytuacja wygląda tak, że prawdziwy kibic nie pójdzie na mecz, nie zabierze swego dzieciaka, by zobaczył piłkę na żywo, bo co ma mu pokazać, czego nauczyć, jak go ochroni przed bydłem?

Jeszcze jak słyszę, że to wina wychowania i tego, że nie mają biedaki co robić to robi mi się słabo. Może kółko filozoficzne dla nich założyć? Czego im brak? Komputery, komórki, bryki, kasa, ciuchy modne, możliwości kształcenia, wyjazdu gdziekolwiek i zrobienia czegokolwiek są dziś na wyciągnięcie ręki, wystarczy chcieć, ale łątwiej jest rozwalićławkę, wybić szybę lub nabazgrać coś na murze!

Jeżeli jesteśprawdziwym kibicem, to szczerze Ci współczuję, że zakazano takim jak Ty wstępu na stadion. Rozumiem to, bo to dokładnie tak, jakby mi zakazano wstępu na długo oczekiwany koncert ukochanej kapeli. Ale nie miej pretensji do policji, władz i całego świata, tylko do swoich kolegów-bandytów, bo to przez nich i ich wybryki cierpią prawdziwi kibice.

Komentarz

Przemas, napisałeś dokładnie to co myślę. Rispekt! Stadionowa trzoda każde wyjście na mecz traktuje jako pretekst do bandyckich wybryków. Klub? Kibic? Mecz? Sport? Dla tej chołoty stadionowej to obce słowa. Pod przykrywką "kibicowania" mają ciche przyzwolenie na to co robią. Rozumiem i szanuję kibiców (KIBICÓW); znajomy 2 lub 3 lata temu zabrał na mecz swego syna i już wie, że tego więcej nie zrobi. Na mecze chodzi sam.

Komentarz

Po tym co napisał Przemas - "nic dodać, nic ująć". Może tylko to, że kluby, czy tego chcą czy nie, to jednak odpowiadają za swoich kibiców (nieważne czy tych prawdziwych - pisanych z dużej litery, czy "kiboli") i wszystkim powinno zależeć na tym, aby każda sportowa impreza odbywała się w taki sposób żeby było co wspominać, oczywiście w pozytywnym sensie. W końcu dla klubów udana impreza to wymierne zyski z biletów.

Komentarz

Przemas ujął to dobrze, tylko nie widzę w tej rozmowie rozwiązania. Skoro nie mogę pójść z rodziną na mecz dwóch zasłużonych przemyskich drużyn (czy wpuszczają kibiców, czy nie) to znaczy, że jest jakiś chory problem w czymś, co ma służyć ludziom.
                              Proponuję policji strzelanie do grup kiboli dewastujących miasto.
                              Ostrą amunicją. Jeden kopnięty śmietnik, jedna kula.
                              Dla zwolenników humanitarnego traktowania zwierząt - niech będzie, po nogach.

Dwa mecze i będziemy mogli spokojnie pójść na stadion zobaczyć kto tym razem wygra ważny mecz. Lepszego rozwiązania tego problemu nigdy nie będzie.

Komentarz

Pracuję...
                              X