REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Znakowanie rowerów

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Znakowanie rowerów

Orientuje się ktoś na jakiej zasadzie odbywa się znakowanie rowerów przez Policję? I czy to ma w ogóle jakiś sens - tzn. czy oznaczenia są faktycznie nie do usunięcia?
    Artykuł z poprzedniego roku: http://www.podkarpacka.policja.gov.p...4/art2873.html
    ....Znakowanie dla mieszkańców powiatu jasielskiego jest bezpłatne, a jego koszty pokrywane są ze środków Starostwa Powiatowego w Jaśle na działalność profilaktyczną...
    Z artykułu wynika ,że gmina dopłaciła więc jest za free a jak w innych przypadkach? Można podjechać rowerem pod komendę i oznakować sprzęta ,czy dadzą mandat za "niemanie świateł" i spławią ???
    Załączone pliki

Odp: Znakowanie rowerów

Z racji braku odezwu na moje pytanie przemogłem swoje wrodzone uprzedzenie do "niebieskiego" i zadzwoniłem do sekcji ruchu drogowego gdzie sympatyczny pan policjant dał mi delikatnie do zrozumienia , że takie znakowanie to zda się psu na budę i policja sie tym nie zajmuje a jedynie towarzyszy takim imprezom organizując konkursy dla dzieci itp. jasełka. I nie jest to - jak wyczytałem na forach rowerowych - jakiś "czarodziejski" pisak nie dający się zmyc i zamalować ani naklejka jak na dołączonej wyżej focie , tylko pan Czesio bierze młotek , numerator i napierdziela aż odblaski odpadną. Hym... ja dziękuję gwarancja na ramę poszła by się paść a nabijany numer to i tak już na niej jest.
    "A baza danych ? - eee?? ,co??, a!, to taki tam niby pesel ,który ewentualnie pomaga zidentyfikowac..." (jakby przypadkiem jakiś złodziej sam rower oddał na komendę bo nie udało się go sprzedać) z rozmowy wychodzi ,że nie prowadzą bazy (?) - może się mylę albo policjant nie potrafił mi wytłumaczyć. Ktokolwiek widział - ktokolwiek wie niech napisze. Trzeba zaczekać na jakiś powiew cywilizacji na podkarpaciu ,może przestaną kraść albo pojawią się czarodziejskie pisaki. Poradził żeby pytać w automobil-klubie.

Komentarz

Gryf, samo znakowanie nie uchroni roweru przed kradzieżą. Teoretycznie złodziej może nie chcieć kraść roweru oznakowanego, bo trudniej sprzedać. Ale skoro policja podchodzi do tematu tak lekko to nie liczyłbym na znakowanie. A jak już Ci rower skroją, to policja bedzie w stanie zidentyfikować go po numerach ramy. Więc miej spisane numery ramy, miej kilka zdjęć roweru, na pewno przydadzą się bardziej niż oznakowana rama. Policja kilka razy zatrzymywała mnie w nocy, żeby sprawdzić i spisać numer ramy z mojego roweru. Więc istnieje w ich świadomości coś takiego jak kradzież roweru. Kiedyś, bardzo dawno skradziono mi rower z piwnicy. Nie odnalazł się, ale policja wzywała mnie na komendę, bo znaleźli podobny.
      Niektórzy proponują by w jakimś ukrytym miejscu na rowerze mieć jakiś charakterystyczny znak bądź wydrapane nazwisko. Przydaje się to, gdy uda nam się trafić na złodzieja jadącego naszym rowerem do przekonania policji, czy świadków że rower jest nasz a nie złodzieja.
      http://www.rowery.org.pl/kradzieze.html
      http://miniurl.pl/pzu

Komentarz

to i tak nic nie da;] nie wiem czy jestescie tacy naiwni i myslicie ze policja cos znajdzie? tego kolesia co ich latem wykiwal ta toyota yaris nad sanem do dzis nie zlapali

Komentarz

Bo to pewnie jakiś syn polityka albo księdza. A jeśli z równą zawziętością co mnie, kontrolują też innych rowerzystów jeżdżących w nocy to jest szansa, że jakiś odsetek kradzieży jest wykrywanych. Poza tym, przecież napisałem, że czasami rowery znajdują, bo byłem kiedyś na komendzie jak jakiś kradziony rower odbili. Niestety nie mój.

Komentarz

Aż taki naiwny to nie jestem ,ale czasem cuda się zdarzają i nawet policja coś przez przypadek znajdzie. Skoro była by możliwość trwałego oznakowania to dlaczego nie - poprawiłbym sobie bynajmniej samopoczucie. Nie zamierzam jednak zostawiać roweru pod sklepem, a wysadzić z niego też się lekko nie dam ,obawiam się jedynie zamknąć go w piwnicy. Czytałem ostatnio artykuł jak to sprytnie panowie z jakiejś firmy kładący kabelki w piwnicach zrobili rozeznanie i niedługo po tym "poszło" 15 rowerów w jedną noc.

Komentarz

W Przemyślu? A jaka firma? Faktem jest, że złodziej w piwnicy ma całą noc na rozpracowanie kłódki. Ukradnie rower i jeszcze zje ogórki ze słoików.

Komentarz

Nie, nie w P-ślu - to była by chyba kradzież stulecia i ogłoszono by mobilizację rezerw mili...- policji oczywiście. Nie pamiętam już gdzie bo od przeglądania stron o rowerach w ostatnich dniach mam już oczy jak spawacz któremu zwędzili okulary

Komentarz

A strony oglądasz z tęsknoty za jazdą na rowerze czy w poszukiwaniu informacji o znakowaniu? Proponuję po prostu pieprznąć to wszystko i wyjść pojeździć.

Komentarz

A najlepsza okazja do tego już w piątek - www.pmk.xt.pl

Komentarz

Zamieszczone przez d O'she
                      Ukradnie rower i jeszcze zje ogórki ze słoików.
                      rower, jak to rower ale ogorki !!
                      Moj rowej jest tak zakopany w piwnicy, ze nawet ja sama go nie moge znalezc
                      "Trudno przekonać samego siebie, że miejsce w którym przebywamy, jest naszym domem i nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce. Czasem mi się to udaje a czasem nie."

Jonathan Carroll

Komentarz

.... Proponuję po prostu pieprznąć to wszystko i wyjść pojeździć.
                        I tak trzeba będzie zrobić , tylko jakoś pogoda nie nastraja do tego pozytywnie, już wolę po śniegu śmigać niż po solonych kałużach.

Zamieszczone przez Bonia
                        rower, jak to rower ale ogorki !!
                        Moj rowej jest tak zakopany w piwnicy, ze nawet ja sama go nie moge znalezc
                        To też jest niezły sposób, tylko jeśli złodziejaszka przysypią jakieś graty to - przy naszym chorym prawie - poda cię do sądu o odszkodowanie.

Komentarz

Bonia: <wrrrrrrrr> ja Ci dam. Niech sobie weźmie ogórki, nawet grzybki w occie. Ale jak ruszy rower to niech sobe zęby powybija na pierwszym krawężniku.

Komentarz

Zamieszczone przez gryf
                            tylko jeśli złodziejaszka przysypią jakieś graty to - przy naszym chorym prawie - poda cię do sądu o odszkodowanie.
                            to w takim razie, musze cos ciezkiego do pudel powkladac ze jak juz ktos wejdzie, to nie wyjdzie ;P

Bonia: <wrrrrrrrr> ja Ci dam. Niech sobie weźmie ogórki, nawet grzybki w occie.
                            no, no, jakby mi tak ktos grzybki zawalil to bym sie rowno wkurzyla... za marynowane grzybki to ja ...
                            "Trudno przekonać samego siebie, że miejsce w którym przebywamy, jest naszym domem i nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce. Czasem mi się to udaje a czasem nie."

Jonathan Carroll

Komentarz

no a ja roweru nie mam i poki co nie zamierzam miec bo wole wozic tylek autem;] wiem wiem leniwiec ze mnie ale jakos tak nie moge sie przekonac do dwusladow

Komentarz

Pracuję...
                              X