REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Paralotniowe latanie na imprezie 13.06.2010r.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Paralotniowe latanie na imprezie 13.06.2010r.

To druga edycja, imprezy z udziałem paralotniarzy w zarezerwowanej przestrzeni od Przemyśla do Krasiczyna, której celem jest wsparcie fundacji Podaruj Dzieciom Radość. Latanie tandemowe oraz pokazy sprzętu paralotniowego, umiejętności pilotów, popularyzacja tego sportu i rekreacji. Wszystko w ramach świetnej zabawy, gdzie prezentują się też służby mundurowe, artyści oraz sportowcy w ramach chyba największego festynu w Przemyślu.

Jak w ubiegłym roku, Przemyska Grupa Paralotniowa bierze na siebie, organizację przedsięwzięcia.
    W tym celu, na dzień 13 czerwca 2010 r. w godzinach 06.00-18.00 UTC (8.00-20.00 czas lokalny), zarezerwowała przestrzeń w rejonie lotów o nazwie EA-69 o granicach;
    -poziome,
    1. N 49°46'43'' E022°45'24'' ; 2. N 49°48'32'' E022°40'47'' ; 3 N 49°47'24'' E022°37'58'' ; 4. N 49°46'25'' E022°38'18'' ; 1. N 49°46'43'' E022°45'24''
    -pionowe,
    górna granica: 2130ft (650m) AMSL
    dolna granica: GND

Warunki odbywania lotów:
    - uprawnienia PPG, dla polotów tandemowych dodatkowo CP,
    - prawnie wymagane ubezpieczenie,
    - utrzymywanie obowiązkowo odległości 150 m (500ft) od górnej granicy rejonu lotów (separacja od innych statków lecących nad strefą).

To dla pilotów, dla chętnych pasażerów tandemów, informacja wkrótce.

Pozdro. Prodi

Odp: Paralotniowe latanie na imprezie 13.06.2010r.

Fajnie.Ponawiam swoją ofertę pomocy.Jestem już po 1 etapie(plus uprawnienia PDI czy jakoś tak),więc myślę,że na ziemi mogę się na coś przydać.Będę czekała na info.
    No i nie ukrywam,że liczę na to,iż załapię się na jakiś tandemik..
    Naziemnie uskrzydlona. :-)

Komentarz

I co słychać w temacie? Będzie jakieś spotkanie organizacyjne?

Komentarz

Przemyśl i jego okolice to wspaniała przyroda i widoki. Latamy po Polsce i Europie, ale tutaj jest naprawdę pięknie.

Przemyśl od zachodu.

Można będzie można takie obrazy samemu zaznać decydując się na lot tandemowy w czasie Pikniku "Podaruj dzieciom radość", który odbędzie się w dniu 13 czerwca br., a będziemy latać od 8.00 do 20.00, oczywiście jak pogoda na to pozwoli.

Start tandemu z tamtego roku,

a leci się wygodnie.

Będziemy latać w wydzielonej przestrzeni od Przemyśla do Krasiczyna wzdłuż doliny Sanu.

tu polecimy

i tam też.

Jako, że organizujemy coś takiego, narazie tylko raz w roku, to może być jedyna okazja. Loty tandemowe będą płatne, a pieniądze przeznaczone na fundację "Podaruj Dzieciom Radość", czyli wakacje dla tych dzieciaków, które nigdzie by nie pojechały z uwagi na powszechne jeszcze ubóstwo rodzin.
        Przemyska Grupa Paralotniowa "Latam, bo chcę"

Komentarz

Zapowiedziało się wielu pilotów, w tym aktualny, Międzynarodowy Mistrz Ukrainy, brązowy medalista Mistrzost Świata, pilot, instruktor Kamil Mańkowski, który jak go znamy, gdy tylko wzbije się w powietrze, da popis, dynamicznej akrobacji.

Tzw. cyrkiel, w jego wykonaniu:
          http://img687.imageshack.us/img687/4224/img1620o.jpg
          Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Super! Żeby tylko pogoda dopisała...

Komentarz

Na rzecz Fundacji "Podaruj Dzieciom Radość" przekazaliśmy duże zdjęcie Przemyśla (70x50cm), wykonane z pod "chmurki". Tak wygląda, to miasto z wysokości, ponad 1 km. Będzie one wystawione w licytacji, zobaczysz na nim, gdzie mieszkasz, pracujesz, gdzie byłeś (byłaś), a trzeba umieć znaleść to miejce, bo by patrzeć z góry, też wymaga umiejętności.

To ma grubo ponad 10 razy mniejszą rozdzielczość.

Komentarz

Ja "agituję" ludzi w mojej szkole i na dzień dzisiejszy mam już 6 chętnych na lot w tandemie.Są jednak pytania,na które nie potrafię im odpowiedzieć,a mianowicie : w jakich godzinach będą loty( dwie osoby mają ograniczony czas i chciałyby przyjść tak,by zbyt długo nie czekać) oraz ile będzie kosztował i trwał lot.
                Pytają także o miejsce startu...
                Czy możesz mi podać te informacje?

Komentarz

Zamieszczone przez wet-siostra Zobacz posta
                  Ja "agituję" ludzi w mojej szkole i na dzień dzisiejszy mam już 6 chętnych na lot w tandemie.Są jednak pytania,na które nie potrafię im odpowiedzieć,a mianowicie : w jakich godzinach będą loty( dwie osoby mają ograniczony czas i chciałyby przyjść tak,by zbyt długo nie czekać) oraz ile będzie kosztował i trwał lot.
                  Pytają także o miejsce startu...
                  Czy możesz mi podać te informacje?
                  W poście nr 4 podane są godziny w jakich odbywać się będą loty tj. 8.00-20.00,
                  miejsce stadiony boczne Polonii, widać to na drugim zdjęciu we wspomnianym poście, czas lotu ok. 15 min., a cena taka jak w ubiegłym roku, 150 zł.

Komentarz

Nie zauważyłam tej informacji...Dziękuję! :-)

Komentarz

No i po imprezie. Choć pogoda straszyła z rana, potem okazała się bardzo lotna.

To Kamil i jego Plazma. Jak przewidywałem, dał pokaz, jak się lata akrobacyjnie. Teraz musimy tłumaczyć, że nikt się nie rozbił, nie zawadził o bramkę, ani też nie lądował na ulicy, to właśnie Kamil swoje akrobacje kończył tuż przy ziemi. Jak kręcił spiralę, to ludzie krzyczeli J...u Spada !!!, a to kontrolowana akrobacja.

To Andrzej Malkusz, kadrowicz, trzeci medalista Mistrzostw Świata, międzynarodowy aktualny wicemistrz Ukrainy, członek zespołu pokazowego Szmaciani, co widać na jego Nucleonie.

Szkoda, że tak mało ludzi zdecydowało się na loty tandemowe.

za to, ta dziewczyna, poleciała dwa razy
                      Było fajnie, w pierwszej kolejności dziękuję Kubie i Tomkowi, że po raz kolejny przyjechali do nas z tandemami. Andrzejowi i Kamilowi, którzy mimo tego, że od wtorku startują w mistrzostwach Polski, zamiast trenować przyjechali do Przemyśla, głównym organizatorom Pikniku. Dziękuję też tym z nas, którzy od początku zaangażowali się w organizację. Ciężko pracowali grabiami w upały, dołożyli sporo swoich pieniędzy, bo wydatki przekroczyły możliwości stowarzyszenia.
                      A teraz o pewnym zgrzycie. Na Pikniku pojawił dziwny gość, przez niektórych uznawany za "guru" paralotniarstwa, zapraszajacy do siebie na szkolenie i nauki oraz pouczajacy innych jak mają latać, bo niepotrafią (źle trafił, bo na instruktorów i reprezentantów Polski w paralotniarstwie zmotoryzowanym). Ten człowiek nie jest instruktorem ani nawet pilotem paralotniowym, to ZWYKŁY SZKODNIK. Mam nadzieję, że przeczyta ten tekst i już się więcej nie pojawi, Ci co uważają go za "guru" przejrzą na oczy, a Ci którzy zamierzają się szkolić znajdą prawdziwego instruktora w certyfikowanym ośrodku szkolenia paralotniowego.

Komentarz

Pracuję...
                      X