REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"A mury runą..."31 V 2009

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• "A mury runą..."31 V 2009

Witam
    W zwiazku z 20 rocznicą wolnych wyborów z 1989 roku Centrum Kulturalne w Przemyślu przygotowuje cykl imprez związanych z tymi wydarzeniami. Zwieńczeniem będzie 31 V 2009 roku widowisko historyczne pt. "A mury runą..." przygotowywane przez CK oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K.
    Widowisko przedstawiać będzie okres od 1946 do 1989 roku i wystawiane będzie w dwóch miejscach, w Rynku w rejonie kamienicy mieszczącej Muzeum oraz na Placu Niepodległości.
    Całość podzielona będzie na kilka części przedstawiających ważne, charakterystyczne wydarzenia dla Polski i Przemyśla z tamtych lat. Każdy fragment dzielić będzie komentarz lektora.
    Nie chcę zdradzać scenariusza, powiem tylko, że widowisko wzbogacone zostanie scenografią, zabytkowymi już dziś samochodami milicji, wojska, cywilnymi, mundurami, pałkami, tarczami itp gadżetami.
    Jeśli podobały Wam się Operacja Barbarossa, Wrzesień 1939, Stalingrad to zapewniam, że i tutaj postaramy się spełnić Wasze oczekiwania i zaserwować Wam wysokiej klasy interesujące widowisko.
    Podczas widowiska zobaczyć będzie można Joannę Szczepkowską, Jana Nowickiego, aktorów z Teatru Fredreum, a także Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa.
    No i oczywiście grupy rekonstrukcji historycznych.

Godzinę rozpoczęcia jeszce podam, po ostatecznym ustaleniu.

Mirek Majkowski
    PSRH X D.O.K.

Odp: "A mury runą..."31 V 2009

Nawiązując do nazwy imprezy to jeszcze proponuję zaprosić barda czwartej RP - Martina Lechowicza. To jeden z jego kawałków http://www.youtube.com/watch?v=3YGm2pPOSI0 .

Komentarz

Szkoda, że mnie nie będzie wtedy w Przemyślu, bo chętnie przygotowałbym jakiś transparent "Precz z czerwoną zarazą" czy "Bij bolszewika !".
      FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA
      Wszystkie inwestycje w jednym miejscu
      Z A P R A S Z A M Y

Komentarz

Jeśli mi żadnego końskiego zaliczenia nie wlepią w tym czasie, to będę!
        Are you gangsters? No, we are Russians.

Komentarz

Ja też będę :D

Komentarz

Hmmm zapowiada się niezmiernie ciekawie, czy istnieje możliowość otrzymania akredytacji foto na tę imprezę?
            www w budowie

Komentarz

Co do akredytacji jak najbardziej tak. Już wkrótce wszystkie informacje zamieszczone zostaną na naszej stronie internetowej. Śledźcie więc proszę www.psrh.webfabryka.pl

Komentarz

Mnie nie będzie. Niech wraca komuna, bo w tym systemie jakoś dusznawo i mizernie.

Komentarz

Zamieszczone przez RobertoBaggio Zobacz posta
                  Mnie nie będzie. Niech wraca komuna, bo w tym systemie jakoś dusznawo i mizernie.
                  W Chinach albo na Kubie chętnie przyjmą młodego towarzysza z Polski :]
                  Granice otwarte, paszporty są, można uciekać do lepszych krajów.
                  Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Na Kubie ciepło i przyjemnie, w Chinach trochę mniej, ale to potęga gospodarcza, w której za posiadanie narkotyków i nie tylko dostaje się ołowianą blaszkę w łeb. I słusznie. Za to w demokratycznej Kanadzie można dostać paralizatorem, lub z kopyta od kanadyjskiej konnej po bebechach i pójść do piachu nie wiadomo za co. Nie wiem dlaczego wyjechałeś do tak mocno policyjnego kraju? Czyżby lecąc nad Atlantykiem zmienił ci się światopogląd? Aha, i jeszcze jedno mur chiński nie runie, Chinole nie dadzą.

Komentarz

dostanie paralizatorem uwazasz za zle i niemoralne a kulka w leb za posiadanie narkotykow juz jest ok i wtedy nie jest to Panstwo policyjne? czegos tu nie rozumiem

Komentarz

Wybrałem Kanadę bo mi ustrojowo leży
                        Pomyślałem także, że umęczonej stękaniem milionów rodaków ojczyźnie nieco ulżę i swoim stękaniem truł jej nie będę.
                        Można zamieszczać filmy z Youtube na naszym forum? -> Tak już można

Ćwierkacz

Komentarz

Panowie , proszę... Temat, który podałem jest naprawdę ciekawy i jak o czymś dyskutujemy to na powyższy. Ok?

Komentarz

To ja zapytam tematycznie - jakie inscenizacje są planowane? I czy jest możliwość wzięcia udziału jako MO/LWP (z mundurem własnym oczywiście)? Czy tylko role cywili zostały do obsadzenia?

Komentarz

Szuder masz już wiadomość na naszym forum.zadzwoń do mnie i się umówimy coi jak. Norek Ty oczywiście masz sprawę z akredytacją załatwioną.
                              Lektorem widowiska będzie Jan Nowicki.
                              Tak w formie ciekawostki podam, że jakoś dużo osób boi się tej imprezy.

Podam też rys scenariusza z jego lokalizacją.
                              Godzina 17.00 Rynek na wysokości sklepu Tramp, Muzeum, Pod Arkadami
                              - rok 1946 tuż przed referendum , aresztowanie dzialacza opozycyjnego przez UB
                              - pochód 1 Maja zaczynając od Rynku , ulicą Kazimierzowską na Palc Niepodległości
                              ( prosimy widzów o włączenie się do pochodu jakoo czynni uczestnicy)
                              Ulica Franciszkańska na wysokości od biura Gromatur do banku Millenium
                              - lata 50-60 te, życie w czasach komunizmu
                              - 1978 wybór Karola wojtyły na Stolicę Piotrową
                              - 1981 wprowadznie Stanu Wojennego
                              - 1982 demonstracja solidarności rozpędzona brutalnie przez ZOMO i Milicję
                              - 1989 pierwsze "wolne" wybory
                              - Procesja Bożego Ciała

Koniec o 19.00. tak przynajmniej planujemy. Ciężko jest tak złożony scenariusz rozplanować dokładnie w minutach. w dalszym cągu potrzebujemy ludzi do pochodu, demonstracji i procesji.
                              Ostatnio edytowany przez em; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                              X