REKLAMA

Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wikingowie w Przemyślu

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wikingowie w Przemyślu

4-go czerwca ekspedycja "Viking 2006" w swej podróży z Gdańska do Istambułu dotarła do Przemyśla, kończąc tu polską część wyprawy. Podróżnicy spotkali się z mieszkańcami miasta na "V Wielkim Pikniku Życia Podkarpackiego, służb mundurowych i MKS Polonia".

pełna treść:
    Wikingowie w Przemyślu

Odp: Wikingowie w Przemyślu

Zmienił się trochę plan wyprawy i ma ona się zakończyć w Odessie a nie jak pierwotnie zakładano w Istambule.
    Na spotkaniu kapitan Henryk Wolski mówił m.in. o tym że istotne jest pokonanie rzek:Nogatu, Wisly, Sanu i Dniestru. Natomiast rejs po Morzu Czarnym jest sprawą czysto techniczną na którą po prostu szkoda czasu. Po Morzu Czarnym pływa wiele łodzi i rejs po nim nie miałby w sobie nic odkrywczego. Dlatego podróżnicy chcą dopłynąć tylko do Odessy.

Zapraszam na filmik z pobytu Ekspedycji Wiking 2006 w Przemyślu
    http://www.youtube.com/watch?v=cXFJKaVv1xg

deszczowa pogoda i to że film byl kręcony aparatem cyfrowym sprawilo
    że jego jakość jest tylko taka. Pozdrawiam )

Komentarz

Jak to zmienił się?
      Właśnie powróciłam z Przemyśla... płynęłam od Gdańska... plan od poczatku był taki, że Welet płynie do Odessy, w tej kwestii nic się nie zmieniło
      Zmienić może się w drugą stronę.. jeśli załoga dopłynie szczęśliwie (o czym jestem przekonana) i będą mieli trochę czasu to być może pożeglują sobie po Morzu Czarnym.

Pozdrawiam
      Maria

Komentarz

Chyba we wszystkich mediach które informowały o wyprawie jako cel podany był Istambuł. Sugeruje to również opis trasy na oficjalnej stronie
        ekspedycji :http://www.welet.best.net.pl/index.php?page=trasa

cytat:Tutaj zaczyna się przewłoka, czyli przeprawa lądem (około 60 km) do Dniestru i dalej przez Ukrainę, Mołdowę i Republikę Zadniestrowie i znowu Ukrainę aż do Morza Czarnego. Stąd już droga otwarta wzdłuż wybrzeża rumuńskiego i bułgarskiego do Istambułu dawnego Bizancjum zwanego przez Wikingów Miklagard.
        Dlatego informację o tym że koniec rejsu to Odessa zrozumiałem jako korektę planu.

Bardziej istotne jest jednak to, jak w chwili obecnej przebiega wyprawa.
        Jestem nią niezwykle zainteresowany, jak pewnie wielu mieszkanców Przemyśla. Gdybyś Mario mogła podzielić sie z nami tu na forum nowinami z Dniestru to byłoby super.
        Pozdrawiam wojtek50

Komentarz

Też tak zrozumiałem ]:->

Komentarz

Ach Chodziło o to, że trasa biegbie do Istambułu ale jako tako nie było w planach przepłynięcie Morza Czarnego... cóż.. nie zajmuję się stroną osobiście

Co do trasy na Dniestrze...
            Może od poczatku..
            Na granicy było trochę problemów po stronie Ukraińskiej, przez co wszystko się opóźniło. Kapitan spędził 24 h pomiędzy granicami :( , a my czekaliśmy na sygnał do odjazdu. W końcu się udało... odwiozłam załogę na przejście graniczne, gdzie pożegnałam się z nimi (zapomniałam bowiem paszportu). O 21:00 gdy siedziałam już w pociągu dostałam pierwszego sms-a, że "Welet" został już odprawiony. Następnego dnia (08.06.br.) od rana szukali dźwigu i dojazdu do wody. Udało się, bowiem już wieczorem dostałam informację, iż w ciągu trzech godzin zrobili 28 km w dół Dniestru
            10 czerwca otrzymałam kolejną informację, że załoga znajduje się w Haliczu, a droga przez Dniestr nie jest łatwa - kilkakrotnie siadali na kamienno-żwirowych mieliznach - raz nawet musieli ściągać się z mielu za pomoca koni...

Jednak cały czas wytrwale dążą do celu...
            O dalszej części będę informować na bieżąco.

Pozdrawiam
            Maria

Komentarz

Witam.. mam kolejne wiadomości... Dniestr jest dla załogantów łaskawy... Cała załoga porusza się na wiosłach (wczoraj przewiosłowali 58 km) i dziś zbliżają się do Zaleszczyk... Nie mogą też wyjśc z podziwu nad pięknem Ukrainy.

Pozdrawiają wszystkich Przemyślan!

Do usłyszenia
              Maria

Komentarz

W 1939r. w Zaleszczykach polski rząd przekroczył granicę i opuścił Ojczyznę.
                Mario, a jakiś zdjęć nie masz?

Komentarz

Zdjęcia mam nadzieję przywiozę w tym tygodniu, jako, że wybieramy się w niedzielę na Ukrainę - znów zachodza maleńkie zmiany w załodze

Z tego co wiem załoga miała okazję pozostać w Zaleszczykach dłużej niż jeden dzień a nawet obejrzeć mecz Polska - Niemcy Dziś mają zamiar nocować w Chocimiu.. są bardzo zadowoleni i... zmęczeni bowiem najczęściej płyną na wiosłach. Troszkę dokucza im pogoda, która jest podobno kapryśna...

Jak tylko będą zdjęcia (w tygodniu) - obiecuję, że coś wrzucę.
                  Pozdrowienia dla Przemyśla od całej załogi.

M.

Komentarz

Witam!
                    Pojawily sie pewne problemy o ktore balismy sie na calej trasie.. Zadzialal "czynik ludzki" byc moze lodz bedzie musiala byc transportowana ok. 500 km by ominac republike Naddniestrzanska. Moldowa nie wyrazila, jak na razie zgody na przeplyniecie tej trasy (granicznej) Dniestrem, ze wzgledu na dosc napieta sytuacje....

Wkrotce przesle wszelkie szczegoly. trzymajcie kciuki!
                    Pozdrawiam

Maria

Komentarz

Republika Nadniestrzańska to tak naprawdę jeden wielki bazar broni, państwo nie uznawane przez inne kraje. To tak na marginesie

Komentarz

Witam !!!
                        Na oficjalnej stronie "Ekspedycji Viking" są nowe informacje
                        i zdjęcia z Ukrainy:
                        http://www.welet.best.net.pl/index.php?page=aktualnosci

pozdrawiam wojtek50

Komentarz

Witam
                          Cieszę się Wojtku, że jesteś tak wnikliwym obserwatorem i sprawdzasz często co dzieje się na stronie ekspedycji. Cieszę się tym bardziej, że ja ostatnio jak widać mam na strasznie napięty plan dnia i rzadko mam czas odpalić komputer choćby po to by sprawdzić pocztę, ale jak obiecałam tak tez i bedzie, zdjęcia (niepublikowane na stronce) "zarzucę" tutaj (większość z Ukrainy), a tymczasem...

Jak już wiadomo tym, którzy odwiedzili stronę Welet'a Mołdawia nie wpuściła łodzi na swoje terytorium mimo wielu próśb, ze względu (jak mi wiadomo) na napiętą sytuację na Dniestrze pomiędzy republiką Nadniestrzańską a Mołdową. Chcąc, niechcąc trzeba było transportować łódź ok. 525 km by ominąć terytorium rzeczonej Mołdawii... trudno wyrazić jak wielka to szkoda dla załogi jak i ekspedycji, w końcu nie udaje się jednak pokonać tej samej trasy, największe obawy kapitana spełniły się niestety. Jednak płyną dalej... Po ponownym wyczyszczeniu i małych naprawach łodzi Welet został zwodowany by dokończyć swoją ekspedycję do Odessy. Jak się okazuje w mieście tym zawita na początku lipca, ze względu na te nieszczęsne kilometry przebyte lądem, jednak nie znaczy to, że faktycznie tam ekspedycja się zakończy. Może bardziej jej oficjalny charakter, bowiem Welet po zatrzymaniu się w Odessie najprawdopodobniej popłynie dalej. Nie wiadomo jednak czy w stronę Dniepru czy na ... Krym

Pozdrawiam.

Komentarz

Ekspedycja zakończyła się...
                            Zapraszam do przeczytania sprawozdania całkowitego

http://www.welet.best.net.pl/index.php?page=aktualnosci

Komentarz

Pracuję...
                            X